Nová příchuť cereálií? Ty z Peru byly poněkud podezřele hořké

Nová příchuť cereálií? Ty z Peru byly poněkud podezřele hořké

22.02.2021 | S neobvyklou přísadou v cereáliích se setkali celníci v americkém státě Ohio, oblíbené snídaňové jídlo bylo místo cukru či skořice obaleno v kokainu, uvedla agentura AP. Zásilka byla zadržena na začátku února.

Celní úřady v Cincinnati na jihu státu objevily 20 kilogramů kokainových lupínků v zásilce, která mířila z Peru do Hongkongu. Na přítomnost drog celníky upozornil speciálně vycvičený pes. Balík s cereáliemi obsahoval bílý prášek a jednotlivé lupínky byly potažené našedlou hmotou. Testy prokázaly, že v obou případech jde o kokain.

Podle šéfa celního úřadu Richarda Gillespieho se pašeráci snaží drogy zamaskovat v čemkoliv, co si jen dokážeme představit.

Loni v prosinci například turečtí celníci zadrželi na letišti v Istanbulu kokain pašovaný z Kolumbie v obrázcích fotbalové legendy Diega Maradony. V listopadu kolumbijská policie v Cali odhalila, že členové tamního kartelu pašují kokain za hranice v prsních impantátech, které voperují svým kurýrkám. Z Mexika je zas znám případ, kdy se balíčky kokainu pašovaly v barelech s chilli omáčkou, a celníci v Los Angeles našli kokain i ve velikonočních vajíčkách - udivilo je totiž, že vajíčka veze muž z Kolumbie dva dny před Vánoci.

Zdroj ČTK, foto shutterstock

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Danone koupí výrobce veganských potravin Earth Island

19.02.2021 | Francouzská potravinářská společnost Danone se dohodla na převzetí amerického výrobce jídla zaměřeného na vegany a vegetariány Earth Island. Dohoda má pomoci francouzské skupině splnit plán zvýšení prodeje rostlinných potraviny do roku 2025 na pět miliard eur (106,8 miliardy Kč) ze současných dvou miliard.

MZe: Agrární export do Ruska roste už pátým rokem i díky pivu

26.02.2021 | Agrární export do Ruska loni pátým rokem za sebou vzrostl, meziročně šlo o 6,2 procenta na rekordních 3,77 miliardy Kč. Daří se vývozu českého piva, kterého se loni vyvezlo ze 812,8 milionu Kč, informovali dnes ČTK zástupci ministerstva zemědělství.

Elektrická energie z pomerančů? Tuna prý dokáže vyprodukovat 50 kilowatthodin

24.02.2021 | Každé jaro ulice španělské Sevilly příjemně provoní pomerančové květy, v zimě ale více než pět milionů kilogramů hořkého ovoce spadaného z 48 000 sevillských pomerančovníků představuje nebezpečí pro chodce a je noční můrou městských úklidových služeb, napsal deník The Guardian. Díky novému projektu však nechtěné pomeranče od nynějška budou moci posloužit k výrobě elektrické energie.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont