Nová příchuť cereálií? Ty z Peru byly poněkud podezřele hořké

Nová příchuť cereálií? Ty z Peru byly poněkud podezřele hořké

22.02.2021 | S neobvyklou přísadou v cereáliích se setkali celníci v americkém státě Ohio, oblíbené snídaňové jídlo bylo místo cukru či skořice obaleno v kokainu, uvedla agentura AP. Zásilka byla zadržena na začátku února.

Celní úřady v Cincinnati na jihu státu objevily 20 kilogramů kokainových lupínků v zásilce, která mířila z Peru do Hongkongu. Na přítomnost drog celníky upozornil speciálně vycvičený pes. Balík s cereáliemi obsahoval bílý prášek a jednotlivé lupínky byly potažené našedlou hmotou. Testy prokázaly, že v obou případech jde o kokain.

Podle šéfa celního úřadu Richarda Gillespieho se pašeráci snaží drogy zamaskovat v čemkoliv, co si jen dokážeme představit.

Loni v prosinci například turečtí celníci zadrželi na letišti v Istanbulu kokain pašovaný z Kolumbie v obrázcích fotbalové legendy Diega Maradony. V listopadu kolumbijská policie v Cali odhalila, že členové tamního kartelu pašují kokain za hranice v prsních impantátech, které voperují svým kurýrkám. Z Mexika je zas znám případ, kdy se balíčky kokainu pašovaly v barelech s chilli omáčkou, a celníci v Los Angeles našli kokain i ve velikonočních vajíčkách - udivilo je totiž, že vajíčka veze muž z Kolumbie dva dny před Vánoci.

Zdroj ČTK, foto shutterstock

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Z pozorování v obchodech: Dezinfekce "na ozdobu" a "mazlení" ve frontách

15.04.2021 | Vládní opatření proti šíření onemocnění Covid-19 změnila povahu i průběh nakupování potravin. Dodržování všech pravidel ale není zcela automatické, někteří spotřebitelé se i po roce restrikcí dopouštějí pochybení, kterými mohou ohrožovat ostatní, jiní zase nemají povědomí o možnostech, kterých lze využít a přispět tak ke snížení rizik.

Ve většině zemí EU nepředstavuje údajně dvojí kvalita větší problém

06.04.2021 | Dvojí kvalita potravin, tedy prodej potravin ve stejném obalu, ale odlišného složení, je v naší zemi tématem už mnoho let. Jako prakticky všechny problémy překryla sice v poslední době i toto téma pandemie koronaviru, přesto je ale v současné době možná aktuálnější, než se na první pohled zdá.

Zítřejší farmářské trhy na náplavce se ruší

16.04.2021 | Farmářské trhy, které na podskalské náplavce v Praze pořádá spolek Archetyp, se v sobotu konat nebudou. Městská firma Trade Centre Praha (TCP) zrušila původní souhlas s řešením, které spolek navrhl pro splnění vládních omezení. ČTK to řekl předseda spolku Jiří Sedláček.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont