Nevíte, kam v okolí na dobré jídlo? Toto se vám bude hodit

Nevíte, kam v okolí na dobré jídlo? Toto se vám bude hodit

03.09.2019 | Moderní technologie nám ulehčují život na každém kroku a i ve světě potravin existuje mnoho aplikací, které stojí minimálně za pozornost. Tady je náš redakční výběr.

Vyrážíte na oběd? Mrkněte, jaké menu nabízejí podniky v okolí díky aplikaci Meníčka. Vybírat můžete z denních nabídek restaurací ve více než 100 městech a obcích po celé republice. Kam na oběd vám poradí i aplikace Lunchtime. Denní a stálá menu pro podniky ve vašem okolí nabízí také appka Zomato.

Největším průvodcem po restauracích v celé České republice je aplikace Restu s recenzemi, možností rezervace, navigací, kontakty i jídelními lístky.

Až domů vám potraviny dopraví aplikace Dáme jídlo, Wolt nebo aplikace prezentující nabídku farmářů Farma na dlani. S výběrem správného vína vám pak pomůže aplikace  Vivino Wine Scanner, která má celosvětově 30 milionů uživatelů a zadaných přes 9 milionů druhé vín, což již slibuje solidní přehled o víně. Pokud máte v oblibě spíše pivo než víno, zaujmout by vás mohla aplikace Pivní deníček se zásadními informacemi, tedy: jaká hospoda se vyskytuje v okolí, zda má otevřeno a jaké značky tam točí. Rozšíří vám tak pivní obzory a nabídne i různé statistiky, které byste však možná raději neviděli…

Sháníte spíše než alkohol čerstvou vodu? Pak se nabízí iPhone aplikace Kohoutková pro vyhledání nejbližší kavárny či restaurace, ve které vám nabídnou vodu z kohoutku. Umožňuje praktické vyhledávání restaurací podle názvu, adresy či vaší aktuální polohy.

A třešinka pro gurmány nakonec: Maurerův výběr Grand Restaurant, průvodce po nejlepších a nejzajímavějších restauracích v ČR, také nabízí svoji bezplatnou aplikaci pro iPhone a Android, která vám poskytne nejen kvalitní přehled, kde se najíst, ale také možnost hodnocení.

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Pravda o kaloriích v těstovinách: Jsou opravdu srovnatelné s bonbony?

15.11.2019 | O stoupající oblibě těstovin svědčí celá řada průzkumů. Mimo jiné – v jednom z nich, který byl realizován v 17 zemích světa vyplynulo, že jde o nejoblíbenější pokrm každého desátého respondenta.

Storck stáhl z trhu adventní kalendáře kvůli seznamu alergenů

05.12.2019 | Společnost Storck Česká republika stahuje z prodeje adventní kalendář prodávaný pod značkou merci, který dodala do prodejen Billa a Makro Cash & Carry.

Uho mizí z nemocnic, někde už je na výběr i ze tří jídel

02.12.2019 | Pobyt v nemocnici rozhodně není nic příjemného, pacientům jej bohužel moc neusnadňuje ani to, co dostanou na stůl. Zeleninová polévka z oběda mnohdy poslouží i jako hlavní ingredience večeře – stačí ji jen trochu zahustit. V posledních měsících ale pacientům svítá naděje. Tlaky na skladbu jídelníčku už jsou natolik velké, že se v některých nemocnicích blýská na lepší časy.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Prosincové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont