Nevíte, kam v okolí na dobré jídlo? Toto se vám bude hodit

Nevíte, kam v okolí na dobré jídlo? Toto se vám bude hodit

03.09.2019 | Moderní technologie nám ulehčují život na každém kroku a i ve světě potravin existuje mnoho aplikací, které stojí minimálně za pozornost. Tady je náš redakční výběr.

Vyrážíte na oběd? Mrkněte, jaké menu nabízejí podniky v okolí díky aplikaci Meníčka. Vybírat můžete z denních nabídek restaurací ve více než 100 městech a obcích po celé republice. Kam na oběd vám poradí i aplikace Lunchtime. Denní a stálá menu pro podniky ve vašem okolí nabízí také appka Zomato.

Největším průvodcem po restauracích v celé České republice je aplikace Restu s recenzemi, možností rezervace, navigací, kontakty i jídelními lístky.

Až domů vám potraviny dopraví aplikace Dáme jídlo, Wolt nebo aplikace prezentující nabídku farmářů Farma na dlani. S výběrem správného vína vám pak pomůže aplikace  Vivino Wine Scanner, která má celosvětově 30 milionů uživatelů a zadaných přes 9 milionů druhé vín, což již slibuje solidní přehled o víně. Pokud máte v oblibě spíše pivo než víno, zaujmout by vás mohla aplikace Pivní deníček se zásadními informacemi, tedy: jaká hospoda se vyskytuje v okolí, zda má otevřeno a jaké značky tam točí. Rozšíří vám tak pivní obzory a nabídne i různé statistiky, které byste však možná raději neviděli…

Sháníte spíše než alkohol čerstvou vodu? Pak se nabízí iPhone aplikace Kohoutková pro vyhledání nejbližší kavárny či restaurace, ve které vám nabídnou vodu z kohoutku. Umožňuje praktické vyhledávání restaurací podle názvu, adresy či vaší aktuální polohy.

A třešinka pro gurmány nakonec: Maurerův výběr Grand Restaurant, průvodce po nejlepších a nejzajímavějších restauracích v ČR, také nabízí svoji bezplatnou aplikaci pro iPhone a Android, která vám poskytne nejen kvalitní přehled, kde se najíst, ale také možnost hodnocení.

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Japonsko vs. Středomoří: Kde se jí zdravěji?

04.11.2019 | Japonská strava s tou středomořskou obvykle soupeří. Podle expertů jsou ale zdravé obě, protože jsou tradiční.

V Indonésii se vyrábí tofu plné rakovinotvorných dioxinů

15.11.2019 | V indonéském městečku Tropodo na východě Jávy se vyrábí ve 30 vývařovnách tofu, které je hojně konzumovanou místní potravinou a dobrým zdrojem bílkovin. Jako palivo kuchyně používají plast pečlivě vytříděný v USA a dovezený do Indonésie. Do ovzduší, ale také do potravinového řetězce, se dostávají nebezpečné jedy, k nimž patří i rakovinotvorný dioxin.

Žádná brčka, žádná nerecyklovatelná víčka: McDonald's bude téměř bez plastů

14.11.2019 | Společnost McDonald's uvádí na trh inovativní platformu „Better M“, která představí řešení pro balení a recyklaci a jejich zkušební uvedení u zákazníků po celé Evropě

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Listopadové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont