Nevíte, kam v okolí na dobré jídlo? Toto se vám bude hodit

Nevíte, kam v okolí na dobré jídlo? Toto se vám bude hodit

03.09.2019 | Moderní technologie nám ulehčují život na každém kroku a i ve světě potravin existuje mnoho aplikací, které stojí minimálně za pozornost. Tady je náš redakční výběr.

<

Vyrážíte na oběd? Mrkněte, jaké menu nabízejí podniky v okolí díky aplikaci Meníčka. Vybírat můžete z denních nabídek restaurací ve více než 100 městech a obcích po celé republice. Kam na oběd vám poradí i aplikace Lunchtime. Denní a stálá menu pro podniky ve vašem okolí nabízí také appka Zomato.

Největším průvodcem po restauracích v celé České republice je aplikace Restu s recenzemi, možností rezervace, navigací, kontakty i jídelními lístky.

Až domů vám potraviny dopraví aplikace Dáme jídlo, Wolt nebo aplikace prezentující nabídku farmářů Farma na dlani. S výběrem správného vína vám pak pomůže aplikace  Vivino Wine Scanner, která má celosvětově 30 milionů uživatelů a zadaných přes 9 milionů druhé vín, což již slibuje solidní přehled o víně. Pokud máte v oblibě spíše pivo než víno, zaujmout by vás mohla aplikace Pivní deníček se zásadními informacemi, tedy: jaká hospoda se vyskytuje v okolí, zda má otevřeno a jaké značky tam točí. Rozšíří vám tak pivní obzory a nabídne i různé statistiky, které byste však možná raději neviděli…

Sháníte spíše než alkohol čerstvou vodu? Pak se nabízí iPhone aplikace Kohoutková pro vyhledání nejbližší kavárny či restaurace, ve které vám nabídnou vodu z kohoutku. Umožňuje praktické vyhledávání restaurací podle názvu, adresy či vaší aktuální polohy.

A třešinka pro gurmány nakonec: Maurerův výběr Grand Restaurant, průvodce po nejlepších a nejzajímavějších restauracích v ČR, také nabízí svoji bezplatnou aplikaci pro iPhone a Android, která vám poskytne nejen kvalitní přehled, kde se najíst, ale také možnost hodnocení.

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Povinné plastových zálohování láhví nebude

18.09.2020 | Zálohování plastových lahví bude nadále dobrovolné. Sněmovna dnes odmítla snahu o povinné zálohování PET lahví od roku 2025 novelou zákona o obalech. Předloha, kterou ještě projedná Senát, v návaznosti na unijní předpisy upravuje povinnosti autorizovaných obalových společností, stanovuje minimální hustotu sběrné sítě a další závazky, které vyplývají z evropské směrnice.

Uzavřít restaurace ve 22 hodin? Provozovatelé přijdou o 30 % tržeb

23.09.2020 | Uzavření podniků ve 22:00 bude znamenat ztrátu až 30 procent denních tržeb. ČTK to dnes sdělila výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven Martina Ferencová. Svaz chce kompromis, ve 22:00 by se přijímaly poslední objednávky a restaurace by musely být zavřené do 23:00.

Chcete tu být do sta let? Osvojte si tyto stravovací návyky

07.09.2020 | Existují zdravé stravovací návyky, které jsou skutečným elixírem života. Jsou to návyky, jež sdílí populace žijící v tzv. modrých zónách, pěti oblastech světa, kde se soustřeďují lidé dosahující vysokého věku. Je to japonský ostrov Okinawa, město Loma Linda v Kalifornii, ostrov Ikaria v Řecku, kostarický poloostrov Nicoya a provincie Ogliastra na Sardinii.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont