Nevíte, kam v okolí na dobré jídlo? Toto se vám bude hodit

Nevíte, kam v okolí na dobré jídlo? Toto se vám bude hodit

03.09.2019 | Moderní technologie nám ulehčují život na každém kroku a i ve světě potravin existuje mnoho aplikací, které stojí minimálně za pozornost. Tady je náš redakční výběr.

Vyrážíte na oběd? Mrkněte, jaké menu nabízejí podniky v okolí díky aplikaci Meníčka. Vybírat můžete z denních nabídek restaurací ve více než 100 městech a obcích po celé republice. Kam na oběd vám poradí i aplikace Lunchtime. Denní a stálá menu pro podniky ve vašem okolí nabízí také appka Zomato.

Největším průvodcem po restauracích v celé České republice je aplikace Restu s recenzemi, možností rezervace, navigací, kontakty i jídelními lístky.

Až domů vám potraviny dopraví aplikace Dáme jídlo, Wolt nebo aplikace prezentující nabídku farmářů Farma na dlani. S výběrem správného vína vám pak pomůže aplikace  Vivino Wine Scanner, která má celosvětově 30 milionů uživatelů a zadaných přes 9 milionů druhé vín, což již slibuje solidní přehled o víně. Pokud máte v oblibě spíše pivo než víno, zaujmout by vás mohla aplikace Pivní deníček se zásadními informacemi, tedy: jaká hospoda se vyskytuje v okolí, zda má otevřeno a jaké značky tam točí. Rozšíří vám tak pivní obzory a nabídne i různé statistiky, které byste však možná raději neviděli…

Sháníte spíše než alkohol čerstvou vodu? Pak se nabízí iPhone aplikace Kohoutková pro vyhledání nejbližší kavárny či restaurace, ve které vám nabídnou vodu z kohoutku. Umožňuje praktické vyhledávání restaurací podle názvu, adresy či vaší aktuální polohy.

A třešinka pro gurmány nakonec: Maurerův výběr Grand Restaurant, průvodce po nejlepších a nejzajímavějších restauracích v ČR, také nabízí svoji bezplatnou aplikaci pro iPhone a Android, která vám poskytne nejen kvalitní přehled, kde se najíst, ale také možnost hodnocení.

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Méně cukrů, méně soli: Už je nejvyšší čas přejít ke zdravějšímu životnímu stylu

20.09.2019 | Snižování cukrů nebo soli v potravinách je v dnešní době nutnost. Povaha typického českého spotřebitele se změnila. Máme málo pohybu, většinou vykonáváme sedavé zaměstnání a přibylo i civilizačních onemocnění. O pozitivní inovací by se pak měli snažit nejen výrobci potravin, zlepšení by měslo nastat i v řadě domácností a restaurací.

Sojové maso a vegetariánský burger jako klamání spotřebitele

19.09.2019 | Jedním ze způsobů klamání spotřebitele, o němž se v naší zemi na rozdíl od dvojí kvality potravin téměř nemluví (přestože zahrnuje celé rozsáhlé skupiny potravinářských produktů), je označování výrobků rostlinného původu názvy potravin původu živočišného. Třeba „sojové maso“ nebo „vegetariánský burger“. Takové pojmy jsou ale v rozporu s platnou evropskou legislativou.

Ročně sníme 15 kg jogurtů a kysaných mléčných produktů. Pořád je to ale málo

11.09.2019 | Češi spotřebují za rok v průměru 15 kilogramů jogurtů a zakysaných mléčných výrobků. V Evropě přitom činí průměr na osobu a rok asi 19 kilogramů. Na tiskové konferenci u příležitosti 100. výročí průmyslové výroby jogurtů to uvedl předseda Českomoravského svazu mlékárenského Jiří Kopáček.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Zářijové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont