Nevíte, kam v okolí na dobré jídlo? Toto se vám bude hodit

Nevíte, kam v okolí na dobré jídlo? Toto se vám bude hodit

03.09.2019 | Moderní technologie nám ulehčují život na každém kroku a i ve světě potravin existuje mnoho aplikací, které stojí minimálně za pozornost. Tady je náš redakční výběr.

<

Vyrážíte na oběd? Mrkněte, jaké menu nabízejí podniky v okolí díky aplikaci Meníčka. Vybírat můžete z denních nabídek restaurací ve více než 100 městech a obcích po celé republice. Kam na oběd vám poradí i aplikace Lunchtime. Denní a stálá menu pro podniky ve vašem okolí nabízí také appka Zomato.

Největším průvodcem po restauracích v celé České republice je aplikace Restu s recenzemi, možností rezervace, navigací, kontakty i jídelními lístky.

Až domů vám potraviny dopraví aplikace Dáme jídlo, Wolt nebo aplikace prezentující nabídku farmářů Farma na dlani. S výběrem správného vína vám pak pomůže aplikace  Vivino Wine Scanner, která má celosvětově 30 milionů uživatelů a zadaných přes 9 milionů druhé vín, což již slibuje solidní přehled o víně. Pokud máte v oblibě spíše pivo než víno, zaujmout by vás mohla aplikace Pivní deníček se zásadními informacemi, tedy: jaká hospoda se vyskytuje v okolí, zda má otevřeno a jaké značky tam točí. Rozšíří vám tak pivní obzory a nabídne i různé statistiky, které byste však možná raději neviděli…

Sháníte spíše než alkohol čerstvou vodu? Pak se nabízí iPhone aplikace Kohoutková pro vyhledání nejbližší kavárny či restaurace, ve které vám nabídnou vodu z kohoutku. Umožňuje praktické vyhledávání restaurací podle názvu, adresy či vaší aktuální polohy.

A třešinka pro gurmány nakonec: Maurerův výběr Grand Restaurant, průvodce po nejlepších a nejzajímavějších restauracích v ČR, také nabízí svoji bezplatnou aplikaci pro iPhone a Android, která vám poskytne nejen kvalitní přehled, kde se najíst, ale také možnost hodnocení.

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Pět porcí zeleniny denně pro zdraví: Skutečně? A co naše trávení?

10.07.2020 | Už léta se říká, že máme denně sníst pět porcí, respektive 40 dekagramů, ovoce a zeleniny. Na stránkách International Journal of Epidemiology je dokonce uvedeno, že optimální účinek ovoce a zeleniny na zdraví má deset porcí, tedy 80 dekagramů denně. Kolik zeleniny máme tedy sníst, abychom byli fit?

Češi jsou evropští "masožravci", maso nejí jen 4 % lidí

10.07.2020 | Čtyři procenta Čechů nejí maso a stejně velký podíl populace praktikuje takzvané flexitariánství, tedy příležitostnou konzumaci masa a ryb. Vyplývá to z výsledků květnového průzkumu agentury Ipsos. Stravu s vyloučením či omezením masa preferuje desetina lidí, zbytku je lhostejné, zda konzumuje potraviny živočišného či rostlinného původu.

Chodíte do sauny? Podívejte se na to, co byste (ne)měli jíst a pít

26.06.2020 | Saunování je skvělý rituál, nejenže si odpočinete, ale rozproudíte i lymfu, podpoříte vyplavování toxinů z těla, prohřejete svalstvo. Bude se vám také lépe dýchat a koneckonců i spát. A všechny tyto efekty můžete podpořit volbou vhodných potravin.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont