Nenechte si ujít Slavnosti piva!

Nenechte si ujít Slavnosti piva!

10.05.2019 | Milovníci piva, pozor! Třetí květnový víkend se v areálu brněnského koupaliště Riviéra koná velká přehlídka malých i velkých pivovarů. Ochutnat budete moci na sto piv!

Zájemci mohou od čtvrtka 16. května po tři dny ochutnávat klasická piva, nealko nápoje, alkoholické speciály nebo nachmelené víno. Čekají na ně nápoje od velkých pivovarů, jako je Starobrno nebo Plzeňský Prazdroj, ale představí se i řemeslné minipivovary z okolí Brna i z celé republiky.

Kromě piva si pivovarníci připravili doprovodný program. Zájemci se naučí čepovat pivo, osvojí si základy domácího vaření piva nebo otestují své znalosti v pivních vědomostních kvízech. Na akci návštěvníci mohou ochutnat i piva, která zvítězila v odborných pivovarských soutěžích jako České pivo nebo Jarní cena českých sládků.

Slavnosti zahájí brněnská primátorka Markéta Vaňková, která podle tradic narazí sud piva dřevěnou palicí. Každý den budou pro návštěvníky hrát hudební kapely. V pátek večer vystoupí brněnská zpěvačka Zuzana Gamboa, v sobotu zazpívá Tomáš Kočko. Pivo si zájemci vychutnají každý den slavností do 23:00. Návštěvník zaplatí za celodenní vstup do areálu 60 korun, studenti pak o 20 korun míň.

"Jelikož se ve stejném termínu hrají mistrovská hokejová utkání, máme přichystané prostory pro promítání jednotlivých zápasů," řekl Morávek. Zápasy českého týmu mohou návštěvníci sledovat ve čtvrtek a v pátek vždy od 20:15.

Akci organizátoři pojmenovali podle sládka Františka Ondřeje Poupěte. Působil v Brně na přelomu 18. a 19. století a je považován za zakladatele moderního vaření piva českého typu. Vydal také první českou učebnici o pivovarnictví.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Asociace: Černý trh s vínem se nepotvrdil, chceme novelu

17.05.2019 | Novela vinařského zákona, která platí dva roky, přinesla pouze více byrokracie, tvrdí Vinařská asociace ČR dohromady s Asociací soukromého zemědělství. Nepotvrdila se tak podle ní argumentace Vinařského svazu ČR o velikosti černého trhu s vínem. Dnes to zástupci asociací uvedli na tiskové konferenci.

Češi v sobotu při potravinové sbírce darovali 235 tun zboží

20.05.2019 | Podle ředitelky České federace potravinových bank Veroniky Láchové bude vybrané zboží stačit na 423 000 porcí jídla pro lidi v nouzi.

Nebezpečí energy drinků: zvyšují agresivitu u dětí, dospělým mohou způsobit kolaps

20.05.2019 | Energetické nápoje nejsou nebezpečné jen svým vysokým obsahem cukrů. Obsažený kofein a další látky mohou podle odborníků v dětech vyvolávat a prohlubovat agresivní chování, zhoršovat soustředění a vést k úzkostem.

Porce květnového čtení míří do sítě!

V prodeji již od 30. 4.