Nenechte si ujít Slavnosti piva!

Nenechte si ujít Slavnosti piva!

10.05.2019 | Milovníci piva, pozor! Třetí květnový víkend se v areálu brněnského koupaliště Riviéra koná velká přehlídka malých i velkých pivovarů. Ochutnat budete moci na sto piv!

Zájemci mohou od čtvrtka 16. května po tři dny ochutnávat klasická piva, nealko nápoje, alkoholické speciály nebo nachmelené víno. Čekají na ně nápoje od velkých pivovarů, jako je Starobrno nebo Plzeňský Prazdroj, ale představí se i řemeslné minipivovary z okolí Brna i z celé republiky.

Kromě piva si pivovarníci připravili doprovodný program. Zájemci se naučí čepovat pivo, osvojí si základy domácího vaření piva nebo otestují své znalosti v pivních vědomostních kvízech. Na akci návštěvníci mohou ochutnat i piva, která zvítězila v odborných pivovarských soutěžích jako České pivo nebo Jarní cena českých sládků.

Slavnosti zahájí brněnská primátorka Markéta Vaňková, která podle tradic narazí sud piva dřevěnou palicí. Každý den budou pro návštěvníky hrát hudební kapely. V pátek večer vystoupí brněnská zpěvačka Zuzana Gamboa, v sobotu zazpívá Tomáš Kočko. Pivo si zájemci vychutnají každý den slavností do 23:00. Návštěvník zaplatí za celodenní vstup do areálu 60 korun, studenti pak o 20 korun míň.

"Jelikož se ve stejném termínu hrají mistrovská hokejová utkání, máme přichystané prostory pro promítání jednotlivých zápasů," řekl Morávek. Zápasy českého týmu mohou návštěvníci sledovat ve čtvrtek a v pátek vždy od 20:15.

Akci organizátoři pojmenovali podle sládka Františka Ondřeje Poupěte. Působil v Brně na přelomu 18. a 19. století a je považován za zakladatele moderního vaření piva českého typu. Vydal také první českou učebnici o pivovarnictví.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Kaviár z Madagaskaru: Jak se vyrábí luxusní produkt v jedné z nejchudších zemí světa?

16.07.2019 | Ruský a francouzský kaviár je vyhlášený, Čína je zase považována za jednoho z největších producentů. Jak si povede ale Madagaskar, který posílil svou pozici na trhu s luxusními komoditami a po vyhlášené čokoládě, vanilce a tučných husích játrech se stane jedinou zemí Indického oceánu, která bude kaviár vyrábět?

Odvrácená tvář zvýšení daně na alkohol: Tento krok může přispět k opakování metanolové kauzy

11.07.2019 | Plánované zvýšení spotřební daně na tvrdý alkohol, které ve středu podpořila v úvodním čtení Sněmovna, nejspíš nezvýší odvody do státního rozpočtu, naopak se rozroste černý trh a hrozí opakování metanolové aféry.

Margarín je s námi už 150 let, původně byl určen námořníkům

15.07.2019 | Před 150 lety, 15. července 1869, přihlásil francouzský chemik a lékárník Hippolyte Mege-Mouriés patent na margarín - náhražku másla vyrobenou ze zředěného mléka, vody a rozpuštěného loje. Nový ztužený jedlý tuk nazval podle řeckého výrazu margaritari, což značí perlu.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Červencové číslo koupíte od 24. 6. v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont