Nenechte si ujít Slavnosti piva!

Nenechte si ujít Slavnosti piva!

10.05.2019 | Milovníci piva, pozor! Třetí květnový víkend se v areálu brněnského koupaliště Riviéra koná velká přehlídka malých i velkých pivovarů. Ochutnat budete moci na sto piv!

<

Zájemci mohou od čtvrtka 16. května po tři dny ochutnávat klasická piva, nealko nápoje, alkoholické speciály nebo nachmelené víno. Čekají na ně nápoje od velkých pivovarů, jako je Starobrno nebo Plzeňský Prazdroj, ale představí se i řemeslné minipivovary z okolí Brna i z celé republiky.

Kromě piva si pivovarníci připravili doprovodný program. Zájemci se naučí čepovat pivo, osvojí si základy domácího vaření piva nebo otestují své znalosti v pivních vědomostních kvízech. Na akci návštěvníci mohou ochutnat i piva, která zvítězila v odborných pivovarských soutěžích jako České pivo nebo Jarní cena českých sládků.

Slavnosti zahájí brněnská primátorka Markéta Vaňková, která podle tradic narazí sud piva dřevěnou palicí. Každý den budou pro návštěvníky hrát hudební kapely. V pátek večer vystoupí brněnská zpěvačka Zuzana Gamboa, v sobotu zazpívá Tomáš Kočko. Pivo si zájemci vychutnají každý den slavností do 23:00. Návštěvník zaplatí za celodenní vstup do areálu 60 korun, studenti pak o 20 korun míň.

"Jelikož se ve stejném termínu hrají mistrovská hokejová utkání, máme přichystané prostory pro promítání jednotlivých zápasů," řekl Morávek. Zápasy českého týmu mohou návštěvníci sledovat ve čtvrtek a v pátek vždy od 20:15.

Akci organizátoři pojmenovali podle sládka Františka Ondřeje Poupěte. Působil v Brně na přelomu 18. a 19. století a je považován za zakladatele moderního vaření piva českého typu. Vydal také první českou učebnici o pivovarnictví.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Čeští obchodníci vzkazují: Stravenkový paušál chceme!

29.06.2020 | Na tom se jednomyslně shodli čeští nezávislí obchodníci, sdruženi v Asociaci českého tradičního obchodu (AČTO). Asociace, která sdružuje na 7000 prodejen potravin, zároveň dopisem vyzvala ministerstvo financí, aby zlepšilo informování veřejnosti o tom, co stravenkový paušál znamená a jaká pozitivy přinese.

Spotřeba drůbežího masa v ČR za deset let stoupla o 17,1 procenta

03.07.2020 | Spotřeba drůbežího masa v Česku loni proti roku 2010 vzrostla o 17,1 procenta na 28,7 kilogramu na osobu. Nejvíce drůbežího masa se dovezlo z Polska, největší vývoz směřoval na Slovensko. Celkem se loni v Česku chovalo 11,6 milionu kuřat na výkrm, 347 000 krůt, 768 000 kachen a 20 000 hus. Na společné tiskové konferenci to dnes uvedli zástupci Agrární komory ČR, Českomoravské drůbežářské unie a Státní veterinární správy.

FAO: Ceny potravin v červnu poprvé v letošním roce vzrostly

03.07.2020 | Světové ceny potravin v červnu poprvé v letošním roce vzrostly. Mírně tak oživily po prudkém propadu způsobeném pandemií nemoci covid-19. Index, který sleduje ceny obilovin, rostlinných olejů, mléčných výrobků, masa a cukru na mezinárodních trzích, vzrostl proti předchozími měsíci o 2,4 procenta na 93,2 bodu. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO).

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont