Nenechte si ujít Slavnosti piva!

Nenechte si ujít Slavnosti piva!

10.05.2019 | Milovníci piva, pozor! Třetí květnový víkend se v areálu brněnského koupaliště Riviéra koná velká přehlídka malých i velkých pivovarů. Ochutnat budete moci na sto piv!

<

Zájemci mohou od čtvrtka 16. května po tři dny ochutnávat klasická piva, nealko nápoje, alkoholické speciály nebo nachmelené víno. Čekají na ně nápoje od velkých pivovarů, jako je Starobrno nebo Plzeňský Prazdroj, ale představí se i řemeslné minipivovary z okolí Brna i z celé republiky.

Kromě piva si pivovarníci připravili doprovodný program. Zájemci se naučí čepovat pivo, osvojí si základy domácího vaření piva nebo otestují své znalosti v pivních vědomostních kvízech. Na akci návštěvníci mohou ochutnat i piva, která zvítězila v odborných pivovarských soutěžích jako České pivo nebo Jarní cena českých sládků.

Slavnosti zahájí brněnská primátorka Markéta Vaňková, která podle tradic narazí sud piva dřevěnou palicí. Každý den budou pro návštěvníky hrát hudební kapely. V pátek večer vystoupí brněnská zpěvačka Zuzana Gamboa, v sobotu zazpívá Tomáš Kočko. Pivo si zájemci vychutnají každý den slavností do 23:00. Návštěvník zaplatí za celodenní vstup do areálu 60 korun, studenti pak o 20 korun míň.

"Jelikož se ve stejném termínu hrají mistrovská hokejová utkání, máme přichystané prostory pro promítání jednotlivých zápasů," řekl Morávek. Zápasy českého týmu mohou návštěvníci sledovat ve čtvrtek a v pátek vždy od 20:15.

Akci organizátoři pojmenovali podle sládka Františka Ondřeje Poupěte. Působil v Brně na přelomu 18. a 19. století a je považován za zakladatele moderního vaření piva českého typu. Vydal také první českou učebnici o pivovarnictví.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Česká kuchyně je založena na velké skromnosti, říká gastrovizionářka Hana Michopulu

28.05.2020 | Hana Michopulu se snaží posunout českou gastronomii ke skromnosti jídelníčku, nadšeně doma fermentuje a má ráda restaurace, kde mezi ní a jídlem nejsou zbytečné překážky. Vloni začala připravovat poutavé podcasty pro každého, koho zajímá nejen zapomenutá moudrost předků.

Itálie? To není pytlíková sýrová omáčka! Podle čeho poznat dobrou italskou restauraci?

25.05.2020 | Italská kuchyně je jednoduchá a chutná, převážně založená na sezónnosti. Na to ovšem někteří výrobci, tvůrci receptů nebo provozovatelé restaurací patrně zapomněli. Regály se plní nejrůznějšími polotovary na italský způsob, které Italové z duše nenávidí, a v některých provozovnách vám na těstoviny s klidným srdcem dají i pytlíkovou omáčku. Tak takhle tedy ne!

Řetězce jsou proti povinnému podílu českých potravin na trhu

27.05.2020 | Obchodní řetězce jsou stejně jako Svaz obchodu a cestovního ruchu ČR proti pozměňovacímu návrhu k novele zákona o potravinách, kterou by měla projednat dnes ve třetím čtení Poslanecká sněmovna.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Červnové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont