Někdo v panenské krvi a někdo v beaujolais

Někdo v panenské krvi a někdo v beaujolais

20.11.2020 | Návštěvníci lázní nedaleko Tokia se mohou od čtvrtka vykoupat jako každý rok v letošním novém beaujolais. Zaměstnanci lázní francouzské červené víno lijí přímo do bazénu, napsala agentura Kjódó.

<

Ve stejný den, tedy třetí listopadový čtvrtek, zamířilo nejznámější mladé víno na stoly ve Francii i ve světě.

Lázeňské středisko s horkými prameny Hakone Kowakien Junesun tradiční akci letos přesunulo poprvé za sedm let ven, aby snížilo riziko přenosu koronaviru. Návštěvníci v plavkách mohou pozorovat scenérii hor a nové beaujolais pít a zároveň se v něm koupat.

Venkovní lázeň rozdělená příčkami, aby se lidé nehromadili, se nachází v nadmořské výšce 700 metrů. Víno se do lázně a sklenic nalévá třikrát denně do příštího pondělí.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Semafor může fungovat jen na silnici, ne na potravinách

20.01.2021 | Barevná signalizace nepopiratelně usnadnila provoz. Ale jen na pozemních komunikacích. V potravinovém světě se jí příliš nedaří. Jednoduchý systém, který má spotřebitelům napovídat, které potraviny upřednostnit pomocí dobře známého systému barev, tak nějak skřípe…

Země EU vyzvaly ČR, aby si rozmyslela kvóty na potraviny

20.01.2021 | Osm zemí Evropské unie prostřednictvím dopisu předsedovi sněmovního zemědělského výboru Jaroslavu Faltýnkovi (ANO) vyjádřilo výhrady vůči zvažovaným kvótám na vybrané české základní potraviny, o kterých by mohla dnes rozhodovat Sněmovna.

Kotouč neprošel, rostlinné "maso" se smí pořád nazývat masem

19.01.2021 | Ačkoli se na úrovni Evropské Unie i naší země řeší již několik let problematika dvojí kvality potravin z hlediska možného klamání spotřebitele, prostor pro klamání spotřebitele vytváří i sama legislativa Evropské Unie. Mimo jiné rozdílným přístupem k názvosloví celých skupin potravinářských výrobků, konkrétně výrobků živočišného původu, které jsou nahrazovány rostlinnými analogy.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont