Někdo v panenské krvi a někdo v beaujolais

Někdo v panenské krvi a někdo v beaujolais

20.11.2020 | Návštěvníci lázní nedaleko Tokia se mohou od čtvrtka vykoupat jako každý rok v letošním novém beaujolais. Zaměstnanci lázní francouzské červené víno lijí přímo do bazénu, napsala agentura Kjódó.

<

Ve stejný den, tedy třetí listopadový čtvrtek, zamířilo nejznámější mladé víno na stoly ve Francii i ve světě.

Lázeňské středisko s horkými prameny Hakone Kowakien Junesun tradiční akci letos přesunulo poprvé za sedm let ven, aby snížilo riziko přenosu koronaviru. Návštěvníci v plavkách mohou pozorovat scenérii hor a nové beaujolais pít a zároveň se v něm koupat.

Venkovní lázeň rozdělená příčkami, aby se lidé nehromadili, se nachází v nadmořské výšce 700 metrů. Víno se do lázně a sklenic nalévá třikrát denně do příštího pondělí.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Může koronavirus přenášet zmzlina?

16.01.2021 | Na severu Číny odhalili koronavirus SARS-CoV-2 ve vzorcích zmrzliny. Úřady proto zabavily tisíce potenciálně kontaminovaných výrobků a lidé, kteří mohli přijít do styku s těmito produkty, jsou nyní v karanténě, napsal server Independent. Odborníci se ale domnívají, že kontaminace byla jen mimořádnou událostí a není důvod k panice.

Dana Večeřová: Na očkování pro potravináře se zapomnělo

14.01.2021 | Potravinářská komora ČR žádá, aby byli pracovníci potravinářských podniků upřednostněni při očkování. Například Německo a Francie umožní potravinářům očkování ihned po pracovnících ve zdravotnictví a rizikových skupinách.

Proč nosit dříví do lesa, léčivé houby si vypěstujeme sami

11.01.2021 | V naší zemi roste množství spotřebitelů, kteří za nemalé peníze (modelově 100 gramů za více než 100 korun) nakupují zázračné čínské houby pod názvem shiitake nebo reishi. Jenže právě tyto léčivé jedlé houby a mnohé jiné není nutné, obvykle v podobě potravinových doplňků, draze nakupovat. Lze je totiž poměrně snadno pěstovat, a to dokonce i v domácnosti, na zahrádkách nebo jako „vedlejšák“ k dalším zemědělským produktům na farmách.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont