Někdo v panenské krvi a někdo v beaujolais

Někdo v panenské krvi a někdo v beaujolais

20.11.2020 | Návštěvníci lázní nedaleko Tokia se mohou od čtvrtka vykoupat jako každý rok v letošním novém beaujolais. Zaměstnanci lázní francouzské červené víno lijí přímo do bazénu, napsala agentura Kjódó.

<

Ve stejný den, tedy třetí listopadový čtvrtek, zamířilo nejznámější mladé víno na stoly ve Francii i ve světě.

Lázeňské středisko s horkými prameny Hakone Kowakien Junesun tradiční akci letos přesunulo poprvé za sedm let ven, aby snížilo riziko přenosu koronaviru. Návštěvníci v plavkách mohou pozorovat scenérii hor a nové beaujolais pít a zároveň se v něm koupat.

Venkovní lázeň rozdělená příčkami, aby se lidé nehromadili, se nachází v nadmořské výšce 700 metrů. Víno se do lázně a sklenic nalévá třikrát denně do příštího pondělí.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Poznáte český česnek? Teď už ano...

27.11.2020 | Nic není jako dřív a o česneku to platí dvojnásob. Česnečka z něj má daleko do té, co vařívala babička, a jeho chuti i vůni chybí potřebná intenzita. To proto, že tradiční českou plodinu z podstatné části nahradily levnější zahraniční odrůdy. Jak se stalo, že jsme se z původně česnekové velmoci stali zemí plné nekvalitních čínských a španělských variant?

Šampionem Salonu vín 2021 je Rulandské bílé z vinařství Thaya

01.12.2020 | Šampionem Salonu vín - národní soutěže vín 2021 zvolila odborná komise Pinot blanc (Rulandské bílé), pozdní sběr, 2018 z vinařství Thaya z Hnanic na Znojemsku. Pořadatelé to oznámili v tiskové zprávě po skončení hodnocení.

Čína od soboty uvalí až 200procentní cla na vína z Austrálie

27.11.2020 | Čína od soboty uvalí cla ve výši až 212 procent na vína z Austrálie. Podle čínského ministerstva obchodu jde o dočasné opatření s cílem zastavit import dotovaných australských vín.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont