Nejen pít, ale i větrat

Nejen pít, ale i větrat

08.07.2010 | Státní veterinární správa ČR opět před očekávanými vedry varuje. Je třeba hospodářským zvířatům zajistit dostatek vody k napájení a přístup k ní, ovšem to se týká i zvířat zájmových.

<

Zvířata na pastvě krom toho musejí mít možnost se skrýt do stínu a ve stájích musí být zajištěno účinné větrání. V uzavřených chovech, tj. v halách, kde je chována drůbež, je třeba počítat s případným výpadkem proudu a prověřit záložní zdroje energie, které zajišťují nucené větrání. A také prověřit signalizaci problémů, aby mohl být náhradní zdroj spuštěn co nejdříve.

A když ve stájích, popřípadě halách větrat, tak nejlépe po ránu či za večera, kdy je chladněji. Také by vzduch ustájovacími prostorami neměl proudit přímo, aby nebyl nepříjemný průvan.

Pokud jde o domácí zvířata, tj. psy, kočky, je dobré též zajistit ventilaci, v místnostech situovaných k západu raději zatáhnout závěsy, či rolety. Vždy v miskách dostatek vody. A u exotických ptáků si všimnout toho, aby klece nestály na přímém slunci! I ptáci by měli mít dostatek vody k pití, popřípadě ke koupeli.

První pomoc při přehřátí – okamžitě zvíře umístit do stínu, dát napít odražené vody, chladit tlapky navlhčeným ručníkem, ptáky též zastínit například vlhkou látkou, a popřípadě navštívit veterinárního lékaře.

krava

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně ke koronaviru: Doporučení SZPI a SZÚ

14.09.2020 | Vzhledem k narůstajícímu počtu případů a bohužel i mýtů, které kolují mezi lidmi, vydali inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce doporučení spotřebitelům i provozovatelům potravinářských podniků.

Nákupní panika se nekoná, lidé ale upřednostňují online obchody

17.09.2020 | Internetové supermarkety Košík.cz a Rohlik.cz sledují od konce prázdnin zvýšený zájem o své služby. Vyšší poptávka se se začátkem školního roku podle nich dala čekat, na růst počtu nákupů mají ale vliv i zpřísňující se opatření proti koronaviru. Současný stav se však podle prodejců nedá srovnávat se situací na jaře, kdy lidé uskutečňovali nákupy na hranici paniky.

Penny bude opět uklízet Česko: Přidáte se?

16.09.2020 | V sobotu 19. září 2020 proběhne v rámci celé republiky úklidový den již tradiční akce Ukliďme svět, ukliďme Česko. PENNY je i v letošním roce partnerem akce a prostřednictvím svých marketingových a komunikačních kanálů zve k zapojení širokou veřejnost.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont