Nejdivnější zásah v historii: Ke zvětralému pivu vyrážela speciální jednotka

Nejdivnější zásah v historii: Ke zvětralému pivu vyrážela speciální jednotka

15.07.2020 | Zápach ze zvětralého piva v kombinaci s uhynulým ptákem zapříčinil v německém Severním Porýní-Vestfálsku rozsáhlou akci hasičů, kteří si zlatavý mok spletli s nebezpečnou chemikálií. Místní hasičský sbor hovoří o "nejpodivnějším zásahu za poslední léta", uvedla agentura DPA.

<

Řidič kamionu narazil během pátrání po původu podivného smradu na "žlutavě-hnědou tekutinu", která kapala z přívěsu jiného zaparkovaného nákladního vozu. Současně s tím našel na místě zdechlinu ptáka, pročež se rozhodl neprodleně informovat hasiče.

Přivolaní požárníci zápach potvrdili, uvádí se v protokolu zásahu. Protože se ale vedle kamionu mezitím vytvořila velká kaluž "neznámé břečky", rozhodl se velitel zásahu přivolat jednotku určenou k likvidaci nebezpečných látek. Současně s tím muselo být evakuováno a uzavřeno široké okolí místa zásahu.

Záchranáři si oblékli protichemické obleky, které je měly chránit před údajně nebezpečnou kapalinou. Velitel zásahu pro jistotu přivolal ještě další dva hasičské vozy, tým měřičů případného zamoření i chemické odborníky.

Specialisté nakonec zasahovat nemuseli: hasiči otevřeli přívěs s domnělými chemikáliemi a našli v něm "tisíce plechovek belgického, nizozemského, španělského a polského piva". Některé z pivních palet se podle hasičů zjevně již před značnou dobou převrátily a z mnoha z nich začalo pivo unikat. Souvislost mezi nepříjemným odérem ze znehodnoceného piva a smrtí ptáka se podle hasičů prokázat nepodařilo.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Produkce ryb loni klesla pod 21.000 t, očekává se další snižování

06.08.2020 | Produkce ryb v Česku loni meziročně klesla o 3,5 procenta na 20 986 tun. Poprvé za poslední tři roky tak byla pod 21 000 tunami. Informace ČTK získala od Rybářského sdružení ČR. Podle jeho ředitele Michala Kratochvíla se letos očekává prohloubení propadu, mimo jiné kvůli suchému jaru. Předloňská produkce byla rekordní.

Servíruje se zdraví i pohoda. Jíte tyto potraviny?

05.08.2020 | Psychická rovnováha, kvalitní spánek, pocit únavy... To všechno mohou ovlivnit potraviny, které konzumujete. Nezapomínejte proto, že zdraví i pohoda začínají u jídelního stolu.

Bez dýchnutí nejedete: Rusko zvažuje zavedení alkoholových zámků

30.07.2020 | Rusko zvažuje, že automobily v zemi budou muset být vybaveny zařízením, které na základě vyhodnocení dechu nedovolí opilému řidiči nastartovat a znemožní tak jízdu pod vlivem alkoholu. Úřady nyní řeší, jak povzbudit výrobce, aby tyto alkoholové zámky montovali do nových aut přímo na výrobních linkách.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont