Nedělá vám lepek dobře? Nakupte si na vánočním bezlepkovém trhu

Nedělá vám lepek dobře? Nakupte si na vánočním bezlepkovém trhu

29.11.2019 | Jen v Česku je asi 40 000 celiaků. Číslo osob, kterým však tyto bílkoviny způsobují diskomfort, je ale daleko vyšší.

Vzhledem ke šlechtění obilovin došlo k navýšení obsahu glutenu v plodinách a tím se ruku v ruce navýšil i počet případů, kdy jej lidský organismus obtížněji zpracovává. Ani jedno z „onemocnění“ není neřešitelné. Žádá si však dodržování dietních opatření. Tím nejdůležitějším je samozřejmě zamezení konzumace látky, která potíže způsobuje – tedy všech výrobků obsahujících lepek. Jde o vše, při jehož výrobě se používá pšenice, oves, špalda nebo žito.

Vánoční bezlepkový trh 2019

Společnost pro bezlepkovou dietu srdečně zve v sobotu 14. prosince od 10:00 do 18:00 na Vánoční bezlepkový trh, který se koná souběžně s veletrhem Stříbrné vánoční dny v areálu letňanského výstaviště v Praze. Využijte příležitosti seznámit se s velkým počtem vystavovatelů z řad výrobců a dovozců bezlepkového sortimentu. Své produkty představí mimo jiné Biopekárna Zemanka, cukrárna Atawa, Jitulčiny dobroty – bezlepková pizza, firma Chutě z Chotě, pivovar Ferdinand a řada dalších. Můžete ochutnat výrobky, poznat novinky na trhu a nakoupit si za výhodné ceny. Po celou dobu bude k dispozici také poradna pro bezlepkovou dietu.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Ryby se pomalu vrací na stůl. Pořád je to ale málo!

13.12.2019 | Ryby si opět nachází své místo v českých jídelníčcích. Vyplývá to ze zprávy Českého statistického úřadu, podle které Češi ročně snědí přes půldruhého kila rybího masa. Nejčastěji se ryby na našich talířích objevují o Vánocích. Zde se ale střetává tradice s moderní kuchyní, a zatímco část strávníků nedá dopustit na kapra, stále častěji ho na štědrovečerní tabuli nahrazuje losos.

Na samozvané prodejce cukroví může padnout klec

12.12.2019 | Předvánoční čas je obzvlášť náročný a jestli pocítíme časovou tíseň víc než kdykoli jindy, je to právě poslední měsíc v roce. V tomto důsledku se otevírá pomyslný prostor pro maminky na mateřské, ženy v domácnosti a babičky v důchodu, ve kterých se probouzí podnikatelský duch a přes sociální sítě nabízejí své služby – od pečení cukroví, přes přípravu bramborového salátu až po chlebíčky a obložené mísy. Ale co na to říká česká legislativa nebo například hygiena?

Strouhankový prosinec + tipněte si, který měsíc se strouhanka prodává nejméně

10.12.2019 | Zatímco v roce 2014 se v jeho pekárenských společnostech prodalo 2 563 tun strouhanky, loni vzrostl její prodej až na 4 108 tun. Za posledních pět let tedy stoupl prodej strouhanky o více než 60 procent.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Prosincové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont