Nedělá vám lepek dobře? Nakupte si na vánočním bezlepkovém trhu

Nedělá vám lepek dobře? Nakupte si na vánočním bezlepkovém trhu

29.11.2019 | Jen v Česku je asi 40 000 celiaků. Číslo osob, kterým však tyto bílkoviny způsobují diskomfort, je ale daleko vyšší.

<

Vzhledem ke šlechtění obilovin došlo k navýšení obsahu glutenu v plodinách a tím se ruku v ruce navýšil i počet případů, kdy jej lidský organismus obtížněji zpracovává. Ani jedno z „onemocnění“ není neřešitelné. Žádá si však dodržování dietních opatření. Tím nejdůležitějším je samozřejmě zamezení konzumace látky, která potíže způsobuje – tedy všech výrobků obsahujících lepek. Jde o vše, při jehož výrobě se používá pšenice, oves, špalda nebo žito.

Vánoční bezlepkový trh 2019

Společnost pro bezlepkovou dietu srdečně zve v sobotu 14. prosince od 10:00 do 18:00 na Vánoční bezlepkový trh, který se koná souběžně s veletrhem Stříbrné vánoční dny v areálu letňanského výstaviště v Praze. Využijte příležitosti seznámit se s velkým počtem vystavovatelů z řad výrobců a dovozců bezlepkového sortimentu. Své produkty představí mimo jiné Biopekárna Zemanka, cukrárna Atawa, Jitulčiny dobroty – bezlepková pizza, firma Chutě z Chotě, pivovar Ferdinand a řada dalších. Můžete ochutnat výrobky, poznat novinky na trhu a nakoupit si za výhodné ceny. Po celou dobu bude k dispozici také poradna pro bezlepkovou dietu.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Varování spotřebitelům: V doplňku stravy našla SZPI rozpuštědla a aromatické uhlovodíky

06.07.2020 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) našla v doplňku stravy mix různých rozpouštědel a aromatických uhlovodíků. Šlo o produkt Todicamp Tinktura zeleného vlašského ořechu, který vyrábí firma Todicamp v Moldavsku. Do Česka jej dovážela společnost Bohemian Symfony.

Čeští obchodníci vzkazují: Stravenkový paušál chceme!

29.06.2020 | Na tom se jednomyslně shodli čeští nezávislí obchodníci, sdruženi v Asociaci českého tradičního obchodu (AČTO). Asociace, která sdružuje na 7000 prodejen potravin, zároveň dopisem vyzvala ministerstvo financí, aby zlepšilo informování veřejnosti o tom, co stravenkový paušál znamená a jaká pozitivy přinese.

Spotřeba drůbežího masa v ČR za deset let stoupla o 17,1 procenta

03.07.2020 | Spotřeba drůbežího masa v Česku loni proti roku 2010 vzrostla o 17,1 procenta na 28,7 kilogramu na osobu. Nejvíce drůbežího masa se dovezlo z Polska, největší vývoz směřoval na Slovensko. Celkem se loni v Česku chovalo 11,6 milionu kuřat na výkrm, 347 000 krůt, 768 000 kachen a 20 000 hus. Na společné tiskové konferenci to dnes uvedli zástupci Agrární komory ČR, Českomoravské drůbežářské unie a Státní veterinární správy.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont