Nedělá vám lepek dobře? Nakupte si na vánočním bezlepkovém trhu

Nedělá vám lepek dobře? Nakupte si na vánočním bezlepkovém trhu

29.11.2019 | Jen v Česku je asi 40 000 celiaků. Číslo osob, kterým však tyto bílkoviny způsobují diskomfort, je ale daleko vyšší.

Vzhledem ke šlechtění obilovin došlo k navýšení obsahu glutenu v plodinách a tím se ruku v ruce navýšil i počet případů, kdy jej lidský organismus obtížněji zpracovává. Ani jedno z „onemocnění“ není neřešitelné. Žádá si však dodržování dietních opatření. Tím nejdůležitějším je samozřejmě zamezení konzumace látky, která potíže způsobuje – tedy všech výrobků obsahujících lepek. Jde o vše, při jehož výrobě se používá pšenice, oves, špalda nebo žito.

Vánoční bezlepkový trh 2019

Společnost pro bezlepkovou dietu srdečně zve v sobotu 14. prosince od 10:00 do 18:00 na Vánoční bezlepkový trh, který se koná souběžně s veletrhem Stříbrné vánoční dny v areálu letňanského výstaviště v Praze. Využijte příležitosti seznámit se s velkým počtem vystavovatelů z řad výrobců a dovozců bezlepkového sortimentu. Své produkty představí mimo jiné Biopekárna Zemanka, cukrárna Atawa, Jitulčiny dobroty – bezlepková pizza, firma Chutě z Chotě, pivovar Ferdinand a řada dalších. Můžete ochutnat výrobky, poznat novinky na trhu a nakoupit si za výhodné ceny. Po celou dobu bude k dispozici také poradna pro bezlepkovou dietu.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

I sleva vás může vyjít draho: V těchto případech pozor!

19.02.2020 | Sleva, sleva, sleva. Magické slůvko, které na spotřebitele působí přitažlivou silou. Obchodníci jsou si toho samozřejmě velmi dobře vědomi a chrlí na nás jeden slevový leták za druhým. Je však každá akce skutečným zlevněním, nebo je jen využívána touha spotřebitelů ušetřit? Na co si dávat pozor, abychom odhalili triky prodejců a nesedli jim na lep?

Jogurty bez živých kultur a další mýty: Znáte je?

14.02.2020 | Mýty hýbou světem. A nevyhnuly se ani mlékárenskému sektoru. Doslechnout se tak můžete třeba i to, že jogurty už dávno živé kultury neobsahují nebo, že déle než 3 dny v lednici nevydrží.

Nahradí rajče syntetické laky a pryskyřice?

17.02.2020 | Rajče se pěstuje téměř všude na světě a jí se celý rok, proto ho lze snadno zpracovávat. Brzy by mohlo nahradit syntetické laky a pryskyřice na obalu konzerv.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Únorové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont