Nealko drinky a navíc podle filmů. To potřebujete zkusit

Nealko drinky a navíc podle filmů. To potřebujete zkusit

03.08.2021 | Míchané nealkoholické drinky jsou tou nejlepší variantou pro letní dny. Mattoni jako partner filmového festivalu v Karlových Varech představuje dva nové, jež nezapřou inspiraci filmem.

Umíchejte si například svůdnou kombinaci manga, pomeranče a citronové šťávy, která vás v koktejlu Red Carpet přenese do světa červených koberců a blesků fotoaparátů anebo vyzkoušejte koktejl Live is life, který osvěží díky tonicu a limetce. Příprava všech koktejlů (nových i dvou dalších ikonických) je jednoduchá – stačí smíchat dané ingredience, dolít perlivou vodou Mattoni a dozdobit.

Tyto a další nealkoholické koktejly můžete od nejlepších barmanů světa ochutnat na letošním Mattoni Grand Drink (světovém barmanském finále), které se uskuteční během filmového festivalu KVIFF ve dnech 20. - 22. 8. v Karlových Varech. Návštěvníci se můžou těšit i na bohatý doprovodný program. 

Red Carpet

Ingredience

5 cl Granini mango a pomeranč

1 cl citronové šťávy

1 cl grenadiny

Perlivá Mattoni na dolití

Květy červené růže a limeta na ozdobu

Live is Life

Ingredience

2 cl yuzu

10 cl tonicu Schweppes  

Nakrájená limeta

Perlivá Mattoni na dolití

Nakrájený pomeranč a rozmarýn na ozdobu

Sharp Voice

Ingredience

2 cl liči sirupu

2 cl čerstvé citrónové šťávy

2 cl džusu Granini černý rybíz

Perlivá Mattoni na dolití

Plátek limety na ozdobu

Chilli paprička k promíchání a na ozdobu

Mat & Toni

Ingredience

3 cl čerstvé limetkové šťávy

1 cl sirupu z čistého třtinového cukru (Monin)

1 cl zázvorového sirupu (Monin)

5 proužků čerstvého zázvoru

Perlivá Mattoni na dolití

Zázvor a bazalka na ozdobu

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Míšánek tvaroh a Oveska z Kunína vládnou inovacím!

15.09.2021 | Nejlepší inovací mezi potravinami letos prošel Míšánek tvaroh od Unileveru. Jde o zmenšenou dětskou variantu výrobku bez kakaové polevy, přidaných barviva a aromat. Dnes to novinářům sdělili zástupci Potravinářské komory na tiskové konferenci, která se zabývala snahou o zlepšování výživových hodnot v prodávaných potravinách.

Medokomerc: Med zdraží o 20 %, na jaře už nebude vůbec

10.09.2021 | Med v dohledné době velmi rychle zdraží, a to až o pětinu. Na vině je nedostatečné množství medu letos vyprodukovaného v Česku a velmi výrazné zdražení medu na světových trzích, kde poptávka převyšuje nabídku. Kvůli aktuální nelehké situaci lze očekávat, že své podnikání ukončí zhruba 10 % evropských zpracovatelů.

Potravinářský dokument: Nutri-score by mělo řešit velikost porce

14.09.2021 | Systém značení Nutri-score by měl zohledňovat velikosti porce nebo způsoby přípravy polotovarů, jako je například smažení. Doporučuje to dokument odborné skupiny při České technologické platformě pro potraviny, který ČTK předali zástupci Potravinářské komory ČR.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont