Nápoje pro dobrou náladu

Nápoje pro dobrou náladu

24.09.2015 | INKA je přírodní cereální nápoj ze směsi ječmene, žita, čekanky a cukrové řepy. Díky vysokému obsahu cereálií má tato instantní kávovina dobré výživné hodnoty, příjemnou chuť a jemné aroma. Jedná se o bezkofeinový nápoj, a proto je alternativou ke klasickým kávám. Vyzkoušejte některý z netradičních receptů.

<

INKA pro dobrou náladu

Potřebujeme:

·         2 lžičky INKY

·         2/3 šálku vařící vody

·         1/3 šálku čokoládové polevy

·         4 lžíce 30% smetany

·         šlehačku

·         karamelovou polevu

·         zkaramelizovaný cukr krystal

Čerstvě uvařenou kávovinu INKA doplňte o čokoládovou polevu a smetanu. Připravený nápoj nalijte do šálku a opatrně ozdobte šlehačkou, zalijte karamelovou polevou a posypte zkaramelizovaným cukrem.

 

INKA pro cestovatele

napoj

Potřebujeme:

·         2 lžičky INKY

·         ½ hrnku vařící vody

·         ½ hrnku polotučného mléka

·         lžičku kakaa

·         lžičku hnědého cukru

·         0,02 rumového sirupu bez alkoholu

Do vysokého hrnku nasypte 2 lžičky kávoviny INKA a lžičku hnědého cukru. Směs zalijte vařící vodou a důkladně zamíchejte. Přidejte rumový sirup bez alkoholu a opatrně vršek hrnku doplňte napěněným mlékem. Nakonec nápoj ozdobte lžičkou kakaa.

 

INKA karamello

karamello

Potřebujeme:

·         2 lžičky karamelové INKY

·         ½ hrnku vařící vody

·         1 hrnek horkého napěněného mléka

·         6 lžiček karamelové polevy

Do dvou skleněných hrnků nalijte 2 - 3 lžičky karamelové polevy. Potom přidejte mléko s pěnou.  Opatrně tenkým pramínkem nalijte přes vrstvu pěny čerstvě uvařenou kávovinu INKA. Takto vám vzniknou čtyři vrstvy: karamel, mléko, kávovina a pěna. Nakonec ozdobte karamelovou polevou a máte hotovo.

INKA banana

banana

Potřebujeme:

·         2 lžičky INKY

·         ½ sklenice vařící vody

·         2/3 sklenice mléka

·         1 velký banán

·         několik sušených plodů brusinek nebo rozinek

Mixujte mléko s banánem v mixéru do té doby, až se suroviny propojí a získáte hustou konzistenci. Do vysoké sklenice nalijte vychlazenou kávovinu INKA, poté na ni pomalu přidejte připravený banánový koktejl. Vršek ozdobte sušenými plody brusinek nebo rozinek.

Více najdete na www.inka.pl

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Dejte si večer chleba (a na něj jednu z těchto svou úžasných pomazánek)

16.09.2020 | Naše babičky připravovaly denně teplý oběd i teplou večeři. Dnes odborníci připouštějí, že jedno teplé jídlo stačí. Když sáhnete po kousku kvalitního žitného chleba, namažete jej zdravou pomazánkou a talíř doplníte čerstvou pokrájenou zeleninou, dopřejete si plnohodnotnou večeři i bez vaření.

Zavařovat nemusíte jen ovoce. Zkuste tyto skvělé pochutiny k masu

07.08.2020 | Cuketová čalamáda, broskvové chilli chutney nebo takový barevný květák. Také se vám už sbíhají sliny? Tady jsou recepty!

Troufáte si na výrobu domácí šunky?

09.09.2020 | Do výroby domácí šunky se v poslední době pouští stále větší počet lidí. Důvodem je zejména jejich zklamání z kvality šunek průmyslově vyráběných a také snaha mít přehled o tom, co přesně konzumuji.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont