Nákup alkoholu není pro mladistvé v Brně problém, zjistila ČOI

Nákup alkoholu není pro mladistvé v Brně problém, zjistila ČOI

14. 11. 2017 | Koupě alkoholu není pro mladistvé v Brně příliš velký problém, zjistili kontroloři České obchodní inspekce (ČOI). Zkontrolovali 18 prodejen, řetězců i večerek a v 16 případech zjistili porušení zákona o prodeji alkoholu lidem mladším 18 let.

Ve třech případech jim prodejci dokonce prodali alkohol i po předložení občanského průkazu, uvedl dnes v tiskové zprávě mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. Každému vlastníkovi prodejny hrozí ve správním řízení až milionová pokuta.

Zákaz prodeje alkoholu mladším 18 let vyplývá z protikuřáckého zákona, který začal platit letos v květnu.

"Kontrolu jsme udělali v polovině října v pěti městských částech - v Kohoutovicích, Bystrci, Černých Polích, Medlánkách a Králově Poli. Ve 14 případech jsme kontrolovali řetězce, ve čtyřech případech večerky. Alkohol koupili mladiství i po předložení občanského průkazu, z něhož by zřejmý věk, v Penny Marketu, Bille a Albertu," uvedl Fröhlich.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Jablonecký výrobce sirupů Kitl v horkých dnech nestačí vyrábět

3. 6. 2018 | Výrobce sirupů, medicinální vín a medovin Kitl v horkých dnech nestačí vyrábět. Poptávka po produktech jablonecké společnosti rok od roku stoupá.

Podnik vyrábějící náhradu jídla Mana zdesetinásobuje výrobu

31. 5. 2018 | Uhříněveská firma Heaven Labs vyrábějící náhradu jídla pod značkou Mana rozšiřuje svou kapacitu na desetinásobek - inovuje výrobní linku. Loni měla společnost obrat 87 milionů korun, letos očekává více než dvojnásobek.

Vláda schválila návrh na snížení zbytků pesticidů v potravinách

6. 6. 2018 | Snažit se snížit do roku 2020 zbytky pesticidů v potravinách rostlinného původu o desetinu proti průměru let 2009 až 2012 plánuje ministerstvo zemědělství. Uvádí to v Národním akčním plánu k bezpečnému používání pesticidů v ČR do roku 2022, který dnes schválila vláda.

Aktuální číslo

v prodeji od 25. 6.