Na vánoční cukroví jedině máslo s 80 % tuku, říká majitel pekárny

Na vánoční cukroví jedině máslo s 80 % tuku, říká majitel pekárny

08.11.2019 | Odpovídá Jan Zeman, ředitel a majitel Biopekárny Zemanka

Je lepší na vánoční cukroví používat máslo nebo margarín? 

Máslo dodá cukroví chuť, které se nic nevyrovná, proto je na pečení ideální. Vždyť naše babičky také nepoužívaly žádné náhražky ani máslová aromata. Másla se mimochodem dělí na dva základní typy podle procent tuku, která v sobě obsahují. Na roztírání se hodí ta, která v sobě mají okolo 70 % tuku. Kdežto másla s procentem vyšším než je 80 % jsou nejlepší na vaření nebo pečení. Tedy i na Vánoce. 

Na pečení doma nemám čas. Jak poznám, že vánoční cukroví v obchodě je kvalitní?

Jednoduchá rada je vybírat cukroví, které má minimum přídatných látek. Vyvarujte se produktů s obsahem éček. V Zemance klademe důraz na tradici a chuť, proto používáme kvalitní bio máslo od českého dodavatele. Veškeré naše suroviny jsou vždy v bio kvalitě. Receptury vymýšlíme tak, abychom uspokojili potřeby různých spotřebitelů, proto vzhledem k různým výživovým omezením používáme do některých druhů Vánoční edice i rostlinný nepalmový tuk.

Jaké druhy cukroví ze Zemanky byste na Vánoce doporučil?

Přímo na Vánoce pečeme limitovanou edici, která je v prodeji každý rok od 15. října do 15. prosince. Ta obsahuje čtyři druhy – dva lepkové a dva bez lepku. Z ní bych určitě vyzdvihl velmi oblíbené vanilkové rohlíčky, které ručně obalujeme v bio moučkovém třtinovém cukru. Těm, co milují chuť másla, bych kromě rohlíčků doporučil také naše Máslovky s nejvyšším podílem másla ve svém složení a z dětské řady Medová bio srdíčka.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Potřebuje naše tělo detox: Jak se nechytit na marketingovou udičku

28.02.2020 | Opět se strhla mediální masáž na téma detoxikace. Proč se doporučuje právě na jaře a je pro váš organismus doopravdy přínosem, nebo jde o jen o nafouknutý marketingový trik?

Těstoviny, rýže, luštěniny a paštiky rychle mizí z regálů. Důvod? Koronavirus!

27.02.2020 | Tuzemské potravinářské řetězce i internetoví prodejci potravin zaznamenali zvýšený zájem zákazníků o některé trvanlivé potraviny. Zvýšenou poptávku přičítají šířícímu se koronaviru v okolních státech.

Jiří Kopáček: Sýry nezamrazujte, ani nebalte do utěrky máčené ve slané vodě

18.02.2020 | Sýr je živým přírodním produktem, který průběžně zraje již ode dne své výroby až do okamžiku spotřeby. Pro jeho uchování je proto nezbytné dodržování řady zásad, které zabezpečí udržení kvality výrobku a zpomalí další prozrávání. Jak se k sýrům chovat? Radí Ing. Jiří Kopáček, CSc. z Českomoravského svazu mlékárenského.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Březnové jarní číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont