Na vánoční cukroví jedině máslo s 80 % tuku, říká majitel pekárny

Na vánoční cukroví jedině máslo s 80 % tuku, říká majitel pekárny

08.11.2019 | Odpovídá Jan Zeman, ředitel a majitel Biopekárny Zemanka

Je lepší na vánoční cukroví používat máslo nebo margarín? 

Máslo dodá cukroví chuť, které se nic nevyrovná, proto je na pečení ideální. Vždyť naše babičky také nepoužívaly žádné náhražky ani máslová aromata. Másla se mimochodem dělí na dva základní typy podle procent tuku, která v sobě obsahují. Na roztírání se hodí ta, která v sobě mají okolo 70 % tuku. Kdežto másla s procentem vyšším než je 80 % jsou nejlepší na vaření nebo pečení. Tedy i na Vánoce. 

Na pečení doma nemám čas. Jak poznám, že vánoční cukroví v obchodě je kvalitní?

Jednoduchá rada je vybírat cukroví, které má minimum přídatných látek. Vyvarujte se produktů s obsahem éček. V Zemance klademe důraz na tradici a chuť, proto používáme kvalitní bio máslo od českého dodavatele. Veškeré naše suroviny jsou vždy v bio kvalitě. Receptury vymýšlíme tak, abychom uspokojili potřeby různých spotřebitelů, proto vzhledem k různým výživovým omezením používáme do některých druhů Vánoční edice i rostlinný nepalmový tuk.

Jaké druhy cukroví ze Zemanky byste na Vánoce doporučil?

Přímo na Vánoce pečeme limitovanou edici, která je v prodeji každý rok od 15. října do 15. prosince. Ta obsahuje čtyři druhy – dva lepkové a dva bez lepku. Z ní bych určitě vyzdvihl velmi oblíbené vanilkové rohlíčky, které ručně obalujeme v bio moučkovém třtinovém cukru. Těm, co milují chuť másla, bych kromě rohlíčků doporučil také naše Máslovky s nejvyšším podílem másla ve svém složení a z dětské řady Medová bio srdíčka.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Jak koupit džus a nespálit se

14.01.2020 | Vysoký obsah jednoduchého cukru, klamavé označení 100% ovocného či zeleninového podílu či obsah konzervantů, umělých sladidel a dalších přídatných látek. Většinu z toho můžete zaslechnout, pokud je řeč o ovocných a zeleninových šťávách nebo džusech. Jak to s těmi džusy doopravdy je?

Droždí a kypřící prášek: Víte, jaký je mezi nimi rozdíl?

06.12.2019 | Jaký je rozdíl mezi čerstvým pekařským droždím a kypřicím práškem do pečiva?

Příběh nelegálních bouráren nekončí. Další byla odhalena na Jablonecku

14.01.2020 | Veterináři odhalili v okrese Jablonec nad Nisou neschválená a nezkolaudovaná jatka. Zajistili na nich 307 kilogramů hovězího masa.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Lednové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont