Na trhu je nový

Na trhu je nový "červený chléb" s antioxidačními účinky

30. 6. 2017 | V pekárnách se od letošního května objevil nový a pro zdraví příznivý druh chleba. Přezdívá se mu Karkulka podle jeho načervenalé barvy a je vyrobený z šedesátiprocentní celozrnné mouky z purpurové pšenice. Díky ní má vyšší obsah antioxidantů, a proto je pro konzumenty zdravější, uvedla v tiskové zprávě mluvčí brněnské Mendelovy univerzity Kateřina Brettschneiderová.

Nový chléb je jedním z produktů aplikovaného výzkumu Mendelovy univerzity. "Pekaři mají určité standardy na pšenici, která musí mít daný obsah bílkovin, škrobu a dalších látek.

Šlechtitelé se navíc snaží nalézt nějakou přidanou hodnotu v podobě vyššího obsahu vitamínů, minerálů, betaglukanu nebo jako v tomto případě antokyanů, které přispívají k lepšímu zdraví člověka," uvedl za výzkumný tým Tomáš Vyhnánek z Ústavu biologie rostlin Agronomické fakulty.

Antokyany mají antioxidační účinky. "Konzumací pečiva do sebe člověk přirozenou cestou dostává látky, které vyvazují volné radikály, jež se během života v organismu tvoří a mohou způsobovat zánětlivá onemocnění," dodal Vyhnánek.

Pšenice i chléb pochází z jižní Moravy a jde tedy o regionální potravinu. Od května jej nabízí Karlova pekárna, která se na vývoji chleba s univerzitou podílela. Prodej se bude rozšiřovat také do sítě prodejen Brněnka a COOP.

Stogramová bulka stojí 6,70 koruny, chléb o hmotnosti 350 gramů 29 korun.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Zahřejte se horkým nápojem od Madety

19. 12. 2016 | Začala nám zima, venku už opravdu přituhuje a člověk je rád, když se zahřeje. A co si budeme povídat, ideální je zahřát se z venku i zevnitř.

Chléb Vegipan, novinka kterou si zamilujete!

24. 5. 2018 | Vláčný chléb Vegipan je speciální chléb vyrobený bez použití droždí, laktózy a živočišných složek, což ocení hlavně vegani.

Nalaďte se na léto se skvělými sezónními novinkami od Krále Sýrů

27. 7. 2016 | Značka Král Sýrů pro Vás připravila dvě úžasné novinky – Král Sýrů Provensálské bylinky a Král Sýrů Jalapeños.

Aktuální číslo

v prodeji od 25. 6.