Na potravinářské veletrhy Salima v Brně přišlo 20.000 lidí

Na potravinářské veletrhy Salima v Brně přišlo 20.000 lidí

2. 3. 2018 | Na brněnské potravinářské veletrhy Salima letos přišlo 20.000 lidí a se sobotou, kdy ještě pokračuje Festival chutí, by to mohlo být podle odhadu pořadatelů 23.000.

I tak je to méně než před dvěma a před čtyřmi lety, veletrh však přitáhl více vystavovatelů. Kromě potravin se na veletrhu představili v příbuzných veletržních akcích ve velkém výrobci potravinářských technologií, zařízení pro hotely, restaurace a různá gastrozařízení. Tradiční součástí bylo i představení firem, které se zabývají obaly potravin, uvedl v tiskové zprávě mluvčí veletrhu Michal Svoboda.

Proti minulým ročníkům však přijelo více vystavovatelů, téměř 900 z 39 zemí. "Letošní potravinářské veletrhy opět prokázaly, že jsou důležitou obchodní platformou pro dané obory. Těší nás zvýšený zájem vystavovatelů i zájem návštěvníků," uvedl generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.

Zatímco dříve býval veletrh více přehlídkou potravin, letos se ze Salimy důsledně vydělila v pavilonu V potravinářská technika a technologie v samostatném projektu Salima Technology.

Novinkou letošního roku byl Festival chutí, který pokračuje v pavilonu C ještě v sobotu. Prezentovali se zde výrobci regionálních pochutin a především minipivovary, kterých v Česku neustále přibývá, přestože odborníci již v minulosti říkali, že na trhu už prakticky není místo.

Veletrh byl také příležitostí pro cukráře a pekaře, aby prezentovali své učňovské obory a nalákali žáky základních škol ke studiu. "Cukrářů máme poměrně dost, ale pekaři mají problém sehnat nové zaměstnance," uvedl výkonný ředitel Svazu cukrářů a pekařů Jaromír Dřízal.

Veletrh se koná jednou za dva roky, příští ročník se tedy uskuteční v roce 2020.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Kvalita chleba stoupá díky velké konkurenci mezi pekaři

6. 6. 2018 | Pardubice dnes hostí tradiční akci nazvanou Dny chleba. Součástí čtyřiadvacátého ročníku je jako obvykle i chlebová soutěž, porotci dnes hodnotili 64 vzorků ve třech kategoriích.

Řetězec Globus otevře v ČR první malý obchod

31. 5. 2018 | Obchodní řetězec Globus otvírá v Česku první menší obchod Globus Fresh, dosud provozoval v tuzemsku 15 hypermarketů. Nová prodejna bude v Pardubicích na sídlišti Dubina, další pak vyroste v Praze.

Jablonecký výrobce sirupů Kitl v horkých dnech nestačí vyrábět

3. 6. 2018 | Výrobce sirupů, medicinální vín a medovin Kitl v horkých dnech nestačí vyrábět. Poptávka po produktech jablonecké společnosti rok od roku stoupá.

Aktuální číslo

v prodeji od 25. 6.