Na počátku i na konci je kuře

Na počátku i na konci je kuře

30.11.2010 | Namátkovými vyšetřeními obchodovaného drůbežího masa před časem orgány našeho veterinárního dozoru zjistily závady u zásilek drůbežího masa z Polska, v září i říjnu se několik zásilek, zhruba 5 tun vracelo zpět výrobci.

<

Proto o těchto skutečnostech informoval Milan Malena, ústřední ředitel Státní veterinární správy, polskou veterinární autoritu.

Následně dne 16. listopadu jsme na základě informace slovenských kolegů stáhli z trhu a vraceli polskému výrobci 4 320 kg křehčených mražených kuřecích prsou kvůli zjištění salmonel (Salmonela virchow). Zásilka nevyhověla požadavkům nařízení Komise č. 2073/2005.

Výsledkem dopisu Státní veterinární správy polskému protějšku bylo, že tento podnět byl signálem, aby polští veterináři prověřili své výrobce. A nyní u výrobce v Klodzku zjistili u 4 z 5 vzorků kuřecích prsních řízků člověku nebezpečnou Salmonellu enteritidis. Vzápětí informovali Státní veterinární správu ČR o zásilce z 10. 11. a šlo o 6 480 kg.

Místně příslušná Krajská veterinární správa pro Středočeský kraj v dozorovaných subjektech zajistila zásilku, nařídila ji stáhnout a vrátit ji zpět výrobci. Jde o šarži 1/08112010; A01736; 08112010 výrobce P. P. H. CEES-POL Sp. z o. o., Ul. Pólwiejska 29, Klodzko, Polsko (schvalovací číslo PL 02080302 WE). Jde o výrobce, u kterého byly problémy zjištěny již po druhé.

Stahování závadného výrobku z trhu a následné vrácení výrobci, popřípadě likvidace je pod kontrolou Státní veterinární správy ČR.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Francouzi ocenili rozložitelné žvýkačky

22.10.2020 | Rozložitelné žvýkačky, moučníky z nálevu z cizrny nebo nápoje ze zbytků kakaových bobů si vysloužily ocenění ve francouzské soutěži pro inovativní potraviny. V klání, které se konalo navzdory zrušení Mezinárodního potravinářského veletrhu (SIAL), letos porota vyzdvihla projekty šetrné k životnímu prostředí a výzkum zaměřený na nízké výrobní náklady, napsala agentura AFP.

Panika se nekoná. Spotřebitelé i přes přísná opatření nakupují "rozumně"

23.10.2020 | Vyhlášení nových opatření nezpůsobilo náhlý zájem Čechů o nákup potravin. Jen některé řetězce ve středu zaznamenaly mírný nárůst prodejů. Platná nařízení ani nezasáhla do fungování hypermarketů, které nabízejí i další nepotravinové zboží. Vyplývá to z ankety ČTK mezi zástupci obchodních sítí.

8 potravin, kterým v lednici skutečně není dobře

21.10.2020 | Citrony, mrkev či rajčata. Co mají společného? Neměli bychom je uchovávat v ledničce, skladování v chladu jim totiž škodí. Rychleji se kazí, ztrácí chuť či klesne jejich kvalita. Které potraviny bychom tedy měly skladovat jinde?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont