Mozzarella s hruškami, gorgonzolou a vlašskými ořechy

Mozzarella s hruškami, gorgonzolou a vlašskými ořechy

04.10.2015 | Hrušky jsou symbolem podzimu. Ještě než letošní úrodu uložíte do sklepa nebo zavaříte, zkuste vykouzlit lahodné podzimní menu.

<

 

Suroviny na 4 porce:

4 ks mozzarelly Galbani

2 oloupané hrušky

80 g gorgonzoly Galbani

40 g vlašských ořechů

2 lžíce olivového oleje

2 lžíce medu

4 větvičky estragonu

lžíce drceného pepře

 

Postup:

1. V sekacím strojku najemno nasekáme ořechy a smícháme je s utřenou gorgonzolou a medem.

2. Hrušky pokrájíme na tenké plátky. Polovinu jich rozprostřeme na archy alobalu s čtvercem pečícího papíru, pokapeme olejem, přidáme okapanou celou mozzarellu, potřeme sýrovo-ořechovou pastou, zakryjeme zbylými plátky hrušek, pokapeme olejem, posypeme pepřem, pokrájeným estragonem a zakryjeme druhým čtvercem pečícího papíru.

3. Zabalíme do alobalu a pečeme v troubě 10 minut.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Zavařovat nemusíte jen ovoce. Zkuste tyto skvělé pochutiny k masu

07.08.2020 | Cuketová čalamáda, broskvové chilli chutney nebo takový barevný květák. Také se vám už sbíhají sliny? Tady jsou recepty!

Chléb s máslem je nuda: Velká svačinová inspirace

01.09.2020 | Máme pro vás tipy na rychlé a dobré svačiny. Jsou nápadité a hlavně výživově vyvážené. Zajistí tak dětem dostatek energie potřebné po celý den.

Polévka nemusí být vždy teplá. Osvěžte se těmi studenými

10.08.2020 | K letním měsícům neodmyslitelně patří ovoce, které může být zpracováváno mnoha nejrůznějšími způsoby. Hitem letošního léta jsou ovocné polévky, vyzkoušeli jste už tuto lahůdku?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont