Mobilní aplikace, které přijdou vhod při nakupování

Mobilní aplikace, které přijdou vhod při nakupování

19.08.2019 | Moderní technologie nám ulehčují život na každém kroku a i ve světě potravin existuje mnoho aplikací, které stojí minimálně za pozornost. Tady je náš redakční výběr, díky kterému se můžete snadněji orientovat v kvalitě výrobků, chytře ušetřit a dobře se najíst...

Jestliže nakupujete potraviny podle složení a nerozumíte jednotlivým složkám, popřípadě nedokážete určit, co se skrývá pod jednotlivými „éčky“, zkuste si stáhnout aplikace Fér potravina nebo Víš, co kupuješ? Stačí naskenovat čárový kód produktu a za pár sekund máte přehled o složení, alergenech, přítomnosti palmového oleje nebo glukózo-fruktózového sirupu.

Pokud chcete mít jistotu, že kupujete bezpečnou potravinu, která má místo v tržní síti a splňuje všechna kritéria pro uvedení, bude se vám hodit aplikace Potraviny na pranýři. Náleží ke stejnojmennému webovému portálu, který od roku 2012 informuje spotřebitele o nejakostních, falšovaných a nebezpečných potravinách zjištěných v rámci kontrol prováděných Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí (SZPI).

Všem, kteří mají problém nakoupit opravdu jen to, co potřebují, doporučujeme praktickou aplikaci Síťovka. Umí zjednodušit rodinný nákup, vytvořit nákupní seznam a přeposlat jej pomocí mailu nebo SMS dalším členům domácnosti. Síťovka nabízí konkrétní potraviny a upozorní na značky Klasa i Regionální potravina! Příjemným bonusem jsou tipy na to, co uvařit včetně postupu, a to přesně podle vašeho nákupního seznamu.  

Chcete-li si hlídat cenu, zaměřte se na aplikaci Kupi. Dle vašich aktuálních souřadnic dokáže vyhodnotit, jak daleko to máte do obchodu pro vybraný produkt s nejnižší cenou a dokonce pozná, jestli je akce opravdu tak výhodná, jak se na první pohled tváří – opět dle čárového kódu. Slevy ohlídá i Portmonka, aplikace, kam si můžete načíst desítky věrnostních karet, takže je už nemusíte nosit napěchované v peněžence, přesto je budete mít pořád šikovně po ruce.

Novinkou, kterou oceňujeme pro všestrannost a přesnost, je aplikace Foodgroot, díky níž si můžete zdarma změřit kvalitu potravin. Během sekundy zjistí z čárového kódu složení, výrobní postup nebo certifikát kvality – třeba cechovní normy. Foodgroot u potravin měří asi pět desítek parametrů, na každý segment pak pracuje s unikátním algoritmem. Foodgroot poskytuje i hodnocení potravin, hlavními kritérii jsou původ a důvěryhodnost a pak zdravotní rizika. Projekt je vyvíjen v souladu s programem pro klasifikaci potravin, uznávaným Organizací OSN pro výživu a zemědělství (FAO) a výživovými doporučeními Světové zdravotnické organizace OSN (WHO).

Svou aplikaci má také Regionální potravina. S její pomocí snadno najdete potraviny a výrobce oceněné značkou Regionální potravina, a to včetně navigace k nejbližšímu místu prodeje. Aplikace kromě mapy oceněných výrobků obsahuje rovněž kalendář akcí s pozvánkami.

TIP: Jednotlivé řetězce nabízejí také svoje vlastní mobilní aplikace s mapou prodejen, speciální nabídkou produktů, aktuálními akčními katalogy, nákupním seznamem i novinkami, promo akcemi a důležitými informacemi. 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Škola začala: Kdo se stará o to, co jí vaše děti?

02.09.2019 | Moderní trendy berou útokem vše živé i neživé snad rok co rok, někde se jim ale velmi obratně vyhýbají školní jídelny. Dnešní skladba jídelníčku mnoha škol a školek mnohdy vyvolá nostalgické vzpomínky u kdejakého rodiče, ne-li prarodiče. Kdo vůbec určuje, co děti budou jíst a mohou s tím rodiče něco dělat?

Nevíte, kam v okolí na dobré jídlo? Toto se vám bude hodit

03.09.2019 | Moderní technologie nám ulehčují život na každém kroku a i ve světě potravin existuje mnoho aplikací, které stojí minimálně za pozornost. Tady je náš redakční výběr.

Příroda nám není lhostejná, chceme zálohy na "petky"!

13.09.2019 | Tři čtvrtiny Čechů chtějí zálohovat PET lahve i s vědomím, že by je museli skladovat nezmačkané. Vyplývá to ze dvou průzkumů, které pro iniciativu Zálohujme zpracovaly agentury Kantar TNS a Ipsos.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Zářijové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont