Milujeme Finger Food: Mimochodem, tyto kombinace budete milovat také

Milujeme Finger Food: Mimochodem, tyto kombinace budete milovat také

24.02.2021 | Finger Food, který se dá volně přeložit jako jídlo mezi prsty, je jedno z mála jídle, které si můžete dovolit jíst rukama i na těch nejhonosnějších společenských akcích, aniž byste se provinili stravovací etiketě. Nespornou výhodou jednohubek je i skutečnost, že je díky jejich malé velikosti můžete ochutnat třeba všechny a v ideálním případě nevytvoříte ani žádný nepořádek.

V dnešní době by téměř žádná společenská akce nebyla bez takových chuťovek úplná. Nemusí nutně jít o extravagantní záležitost, a často je tomu právě naopak. Nic nezkazí i tak jednoduché spojení, jakým je sýr a šunka. Setkat se ovšem můžete i se složitými kulinářskými kombinacemi, které vás přinejmenším nadchnou a překvapí.

Všechno začalo ve Francii

Úplnou historii finger food není jednoduché vysledovat, nicméně za pomyslnou kolébku tohoto druhu občerstvení je považována Francie, země gurmánů a milovníků kvalitního vína.  Koncem 18. století začali Francouzi drobné porce jídla nazývat canapés, což je francouzský výraz pro pohovku. Důvod je prostý; označení bylo inspirováno jistou podobností s tím, jak jednotlivé ingredience „seděly“ na chlebu, podobně jako lidé sedávají na pohovkách.

Původní canapés měly zpravidla podobu tenkého kousku toustového nebo osmaženého chleba, namazaného rozličnými pomazánkami. Těm dominovala jedna základní ingredience, obvykle maso, mořské plody, sýr, zelenina nebo ovoce. Postupem času se jednohubky staly obecným pojmem pro všechna malá jídla často podávaná na večírcích.

Zkuste tyto kombinace

gallery

V Americe popularitu jednohubek zvýšila prohibice

Ve Spojených státech amerických významně vzrostla popularita finger food během éry prohibice v letech 1920–1930, kdy platil celonárodní zákaz výroby, dovozu, přepravy a prodeje alkoholických nápojů. Aby se zákazu naoko dostálo, a přesto si lidé přišli na své, navštěvovalo mnoho Američanů tajné bary, kde se alkoholické nápoje nelegálně podávaly. Mnoho z těchto provozoven bylo vybudováno v podzemních prostorách a suterénních místnostech bez potřebného zázemí.

Přečtěte si, co jsme psali o prohibici

Majitelé nicméně potřebovali poskytovat svým hostům také občerstvení, aby od nich domů neodcházeli zjevně opilí a zbytečně tak neupozorňovali na zakázané podnikání. Jako z nouze ctnost se tak začaly návštěvníkům podávat malé kousky jídla, které se daly pohodlně konzumovat jednou rukou, zatímco ve druhé bylo možné držet sklenku s alkoholem. To navíc umožnilo relativně volný pohyb v obvykle těsných a přeplněných prostorech. I po zrušení prohibice zůstaly jednohubky nadále populární a staly se běžnou součástí večírků i jídelních lístků restaurací a barů.

Moderní podoba finger food má mnoho variant

Finger food, tedy jednohubky, se dnes kromě společenských akcí a večírků dobře uplatňují také v rámci průmyslu rychlého občerstvení. Důvod je prostý: jednoduchým a ekonomickým způsobem lze sestavit dostatek relativně atraktivních kombinací s využitím několika málo surovin. Ty je navíc možné snadno distribuovat.

Ve stáncích rychlého občerstvení, tzv. fast foodech, dnes najdete nejrůznější finger food varianty. Jednou z nejpopulárnějších a zároveň vysoce efektivní variací jsou kuřecí nugety. Důvodem oblíbenosti je jejich pohodlná konzumace díky předchozímu průmyslovému odstranění kostí, kůže a chrupavek. Dalším oblíbeným příkladem jsou nejrůznější wrapy, často s kuřecím masem, sýrem a hlávkovým salátem, zabalené do tortilly. Jednoduché složení umožňuje efektivní a rychlou výrobu a zároveň opět snadnou a rychlou možnost, jak se uspokojivě najíst.

Jednohubky se díky svým atributům staly běžnou volbou i příjemnou nutností při formálních událostech a oslavách. Velkou výhodou je kromě chuťové pestrosti a celkové vizuální atraktivity jídla i možnost snadného pohybu hostů, kteří při konzumaci nepotřebují sedět a používat příbor. Atmosféra večírku se díky těmto chutným maličkostem lehce uvolní a hosté mezi sebou snadněji navážou kontakt.

Text Lea Raif, foto shutterstock

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

6 důvodů, proč podpořit českou produkci ovoce a zeleniny

28.07.2020 | Ovoce patří spolu se zeleninou ke skupinám potravin, kde je naše země značně závislá na dovozech ze zahraničí. I když přitom samozřejmě v ČR ještě dlouhou dobu nevypěstujeme banány ani jiné druhy exotických komodit, které se jistě budou i v budoucnosti dovážet, soběstačnost v produkci a spotřebě tuzemského ovoce by bylo žádoucí zvýšit.

Trhy se vracejí! Některá místa zahajují činnost už dnes

12.04.2021 | V souladu s vládním rozvolněním opatření proti covidu-19 se otevřou farmářské trhy, a to na většině obvyklých míst. Jak to bude vypadat v Praze, Opavě nebo třeba v Liberci?

Z pozorování v obchodech: Dezinfekce "na ozdobu" a "mazlení" ve frontách

15.04.2021 | Vládní opatření proti šíření onemocnění Covid-19 změnila povahu i průběh nakupování potravin. Dodržování všech pravidel ale není zcela automatické, někteří spotřebitelé se i po roce restrikcí dopouštějí pochybení, kterými mohou ohrožovat ostatní, jiní zase nemají povědomí o možnostech, kterých lze využít a přispět tak ke snížení rizik.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont