Milovníci piva těšte se, pivní festival nabídne ochutnávku z několika set pivovarů z celého světa

Milovníci piva těšte se, pivní festival nabídne ochutnávku z několika set pivovarů z celého světa

06.02.2019 | Pokud máte rádi zlatý mok, zapište si do diáře datum 11. do 16. února. To se totiž v Českých Budějovicích koná Mezinárodní pivní festival. Představí na 250 pivovarů, v soutěži pak bude nejméně 1200 vzorků piv.

Festival se po dvou letech vrací na Výstaviště. Rozpočet festivalu je 1,5 milionu Kč, takže to vypadá na vydatný program a mačkat se tu rozhodně nebudete, pořadatelé jsou připraveni asi na 4500 návštěvníků.

Na 29. ročník akce přijede 450 tuzemských a zahraničních degustátorů. Vyberou nejlepší piva, která získají ve 33 kategoriích Zlatou pivní pečeť. Vítězové se utkají o hlavní cenu Světová pivní pečeť pro jedno nejlepší pivoze všech soutěžních vzorků. Soutěž má i dvě kategorie ciderů. Třídenní veřejná část bude v pavilonu Z Výstaviště od 14. do 16. února. Pivovary tam nabídnou piva ve více než 30 stáncích.

Letošek plný rekordů

"Letos máme v soutěži rekordní počet vzorků, bude jich nejméně 1200. V pavilonu Z se představí všechny velké české pivovary, všechny nové druhy a speciály, které mají v sortimentu a chtějí je doplnit pro letošní letní období. Mimo těch velkých pivovarů se zúčastní řada malých pivovarů, lidé budou moci ochutnat pivo z pivovarů, do kterých by se pro jejich malou známost běžný občan ani nedostal," řekl ČTK Srb.

Soutěže se zúčastní piva z Brazílie, Chile, Mexika i z Ruska. Ze Slovenska se přihlásilo 20 pivovarů, osm z Německa, i pivovary z Ukrajiny, Rakouska či Maďarska. "Pivaře a fotbalové fanoušky potěší účast pivovaru Damm z Barcelony, který podporuje fotbalový klub FC Barcelona," uvedl Srb.

Přihlásily se i pivovary z Japonska, USA, Belgie, Irska, Španělska, Nizozemska, Polska. O pivní pečeť se utká i pivovar v Dolinsku z ostrova Sachalin v severním Pacifiku nedaleko Japonska.

Degustovat se začíná už 11. února!

Akce začne 11. února odbornými degustacemi a skončí 16. února vyhlášením vítězů. Soutěžit se bude i ve dvou kategoriích ciderů. Ocenění získají také výrobci minerálních vod, o cenu Zlatý český pramen se utkají vedle českých a slovenských výrobců i producenti z Itálie. V kategorii ciderů se představí výrobci ze Španělska, Nizozemska, Slovenska a nejlepší čeští.

Festival se původně konal v Táboře, kde bylo 25 ročníků. Dále byl na českobudějovickém Výstavišti, loni v českobudějovické Gerbeře. Letos se vrací na Výstaviště, příští rok by mohl být ve větším pavilonu T. Město České Budějovice podpoří letos festival sumou 50.000 Kč.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Zisk PepsiCo díky zájmu o nápoje a chipsy stoupl o 11,8 procenta

09.07.2019 | Americkému nápojovému gigantu PepsiCo Inc. vzrostl ve druhém čtvrtletí čistý zisk o 11,8 procenta na 2,04 miliardy USD (46,5 miliardy Kč). Výsledky překonaly očekávaní analytiků díky poptávce po nealkoholických nápojích a brambůrkách Lays. Firma rovněž potvrdila výhled na celý letošní rok.

Odvrácená tvář zvýšení daně na alkohol: Tento krok může přispět k opakování metanolové kauzy

11.07.2019 | Plánované zvýšení spotřební daně na tvrdý alkohol, které ve středu podpořila v úvodním čtení Sněmovna, nejspíš nezvýší odvody do státního rozpočtu, naopak se rozroste černý trh a hrozí opakování metanolové aféry.

Krabičky pro děti s celiakií nebo potravinovou intolerancí nosit nemusíte, měla by se postarat sama školka

15.07.2019 | Ředitelé mateřských škol nemají obecně povinnost zajišťovat dětem zvláštní stravu. Školky ale musí ctít zákaz diskriminace a u dětí s celiakií nebo alergiemi musí přijmout opatření, která zajistí stravování i těmto dětem.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Červencové číslo koupíte od 24. 6. v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont