McDonald’s spouští službu McWalk

McDonald’s spouští službu McWalk

05.05.2020 | Společnost McDonald’s přizpůsobuje svoje restaurace i pro pěší zákazníky v situaci povinně uzavřených restaurací. I když mohou zákazníci produkty od restauračního řetězce zakoupit díky službám McDrive a McDelivery, přibyla během posledních dnů také novinka v podobě McWalk. Jedná se o novou variantu výdeje ze speciálně upravených okýnek pro pěší zákazníky. Aktuálně McWalk nabízí 56 restaurací McDonald’s napříč Českou republikou a další přibývají.

McWalk je služba, která splňuje vysoké bezpečnostní a hygienické standardy. „Poptávka po našich produktech je velká i během uzavřeného interiéru našich restaurací. Ne každý zákazník k nám může přijet autem a z bezpečnostních důvodů neumožňujeme, aby si mohli chodci vyzvednout jídlo přes McDrive. Proto jsme proaktivně zareagovali a zpřístupnili jsme Mekáč pro všechny zákazníky za podmínky dodržení přísných bezpečnostních i hygienických standardů,“ říká Zuzana Svobodová, ředitelka PR a komunikace společnosti McDonald’s.

Původně skleněné vstupní dveře do restaurace McDonald’s jsou pro účely McWalk doplněné o speciální okénko pro objednávku a výdej jídla a nápojů. U jednoho ze dvou okének si zákazník jídlo objedná a zaplatí, u dalšího mu jídlo předa druhý zaměstnanec. Pokud to technické možnosti nedovolí a vše probíhá v rámci jednoho okénka, dodržuje se bezkontaktní výdej, to znamená, že zákazník si pro svou objednávku přichází až ve chvíli, kdy je zaměstnance v bezpečné vzdálenosti. „V rámci přizpůsobení služeb pro pěší zákazníky je pro nás stále prioritou jejich bezpečnost a také dodržování vydaných vládních opatření. Pevně věříme, že novou službu McWalk zákazníci ocení. Těšíme se ale zejména na den, kdy je budeme moct s úsměvem přivítat i uvnitř našich restaurací,“dodává Zuzana Svobodová.

Všechny vnitřní prostory restaurací McDonald’s jsou pro zákazníky kvůli epidemii koronaviru uzavřené. Z celkového počtu 101 restaurací v ČR svoje služby momentálně nabízí 52 poboček v rámci okének McDrive. Zákazníci napříč republikou mohou navíc využít možnost doručení jídla z několika restaurací prostřednictvím služby McDelivery. Ti, kteří zatouží po chuti burgeru McDonald’s, si jej mohou objednat díky rozvozovým společnostem Uber Eats a Dáme jídlo.

Podrobné informace o tom, které restaurace fungují i nyní, najdou zákazníci v mobilní aplikaci nebo na webové stránce.Společnost McDonald’s už od začátku šíření virusu Covid-19 zavedla ve svých restauracích řadu přísných hygienických opatření, které jsou momentálně ve všech pobočkách normou pro přípravu jídla a jeho výdej:

Zásady bezpečného nákupu a prodeje

Všichni zaměstnanci nosí roušky

Zaměstnanci na výdejovém okénku a u platby používají jednorázové rukavice

Zvýšená frekvence pravidelného umývání a desinfekce rukou jsou samozřejmostí

Displeje, pokladny či tlačítka se čistí a desinfikují pravidelně ve velké míře, včetně všeho, čeho se zákazníci a zaměstnanci dotýkají

Kurýrům McDelivery se odevzdává jídlo bezkontaktně

Preferují se bezkontaktní platby

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Česká soběstačnost (nejen) po koronavirové krizi: Nejvíce nás "pálí" ovoce a zelenina

25.05.2020 | S koronavirovou krizí v Česku začaly sílit i hlasy po větší potravinové soběstačnosti. Odborníci volají zejména po větší produkci ovoce a zeleniny, rozšíření skladovacích prostor či výraznější osvětě směrem k českým potravinám.

V pondělí zajděte na jedno zelené! Bude se jím slavit otevření restaurací

21.05.2020 | O téměř sedm týdnů později letos lidé ochutnají zelené pivo, které brněnský pivovar Starobrno již popatnácté uvařil původně pro letošní Zelený čtvrtek. Pivovar sudy se zelenou třináctkou dodá restauracím tak, aby ji mohly nabídnout v první den obnoveného provozu po rozvolnění pravidel proti šíření koronaviru. Pivovar o tom informoval v tiskové zprávě.

Glutamáty? Zbytečný strašák z dávných dob

07.05.2020 | Glutamáty jsou už pár let téma, které rozpoutává velké diskuse a jeho image „škodlivé“ látky dává prostor některým samozvaným odborníkům na výživu děsit veřejnost. Přitom neexistují studie, které by jeho škodlivost prokázaly a propós – kyseliny glutamové je v těle přirozeně daleko víc než v potravinách. Není tedy na čase se na věc dívat střízlivěji?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Červnové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont