Máte správně uspořádanou lednici? Tady jsou tipy, jak na to!

Máte správně uspořádanou lednici? Tady jsou tipy, jak na to!

18.03.2019 | Radí Josef Baxant, technický manažer společnosti Tesco

Jak správně uspořádat lednici? Pojďme to vzít odspoda.

Správné ukládání potravin se řídí podle vlhkosti v chladničce. Čím výše je police posazena, tím nižší je v ní vlhkost. Proto se do dolních přihrádek dávají věci, kterým hrozí vysušení - ovoce a zelenina. Nad ovoce a zeleninu patří rychle se kazící potraviny jako např. syrové maso, ryby nebo drůbež. Takové maso by mělo být vždy uzavřené v obale, i kdyby to měla být plastová krabička, hlavně aby nedošlo ke kontaminaci níže uloženého ovoce a zeleniny.

Kam umístit různé konzervy, kečup, hořčici atd. Je jim dobře ve dvířkách?

Ony se do lednice nemusejí dávat vůbec. Konzervy, zavařeniny a marmelády, med, kečupy, hořčice, paštiky i káva jsou určeny spíše pro uchovávání ve spíži.

A jakým potravinám chlad vyloženě škodí. Mnoho lidí například dává do lednice brambory...

To je samozřejmě chyba. Do lednice se ale nedávají jen brambory, často tuto chybu vídám u cibule, česneku, rajčat, lilku, papriky, okurky nebo zázvoru. Všem těmto potravinám prospívá spíše pokojová teplota, stejně tak je tomu u veškerého citrusového ovoce. 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Vaše práva v restauraci: Nepochutnali jste si? Braňte se!

06.06.2019 | Stejně jako můžete reklamovat vadné zboží v obchodě, nebojte se ozvat i v restauraci. A nejen, když je maso cítit nebo je málo propečené, šanci máte, i když jídlo nesplní vaše očekávání, nebo jste si pod ním představovali něco jiného.

FAO, tři písmenka, která by vás měla zajímat při koupi ryby

28.06.2019 | znečištění moří a oceánů neustále roste, a z některých lokalit, například z Baltického moře, by se snad ani některé vylovené ryby konzumovat neměly. Ne každý přitom ví, že destinace, odkud mořská produkce pochází, musí být povinně uváděna na obalech produktů z ryb, a to prostřednictvím kódů FAO.

Od cukrátek k mrkvi aneb Učímě děti správným stravovacím návykům

07.03.2019 | Žádná potravina v rozumném množství není nebezpečná. Většina potravin se dá nahradit potravinami podobné chuti, ale s výhodnějším složením. A úplně nejlepším řešením je rozšiřovat rejstřík potravin pro dítě tak, aby si oblíbilo nějaké zdravé jídlo samo.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Srpnové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont