Máte správně uspořádanou lednici? Tady jsou tipy, jak na to!

Máte správně uspořádanou lednici? Tady jsou tipy, jak na to!

18.03.2019 | Radí Josef Baxant, technický manažer společnosti Tesco

Jak správně uspořádat lednici? Pojďme to vzít odspoda.

Správné ukládání potravin se řídí podle vlhkosti v chladničce. Čím výše je police posazena, tím nižší je v ní vlhkost. Proto se do dolních přihrádek dávají věci, kterým hrozí vysušení - ovoce a zelenina. Nad ovoce a zeleninu patří rychle se kazící potraviny jako např. syrové maso, ryby nebo drůbež. Takové maso by mělo být vždy uzavřené v obale, i kdyby to měla být plastová krabička, hlavně aby nedošlo ke kontaminaci níže uloženého ovoce a zeleniny.

Kam umístit různé konzervy, kečup, hořčici atd. Je jim dobře ve dvířkách?

Ony se do lednice nemusejí dávat vůbec. Konzervy, zavařeniny a marmelády, med, kečupy, hořčice, paštiky i káva jsou určeny spíše pro uchovávání ve spíži.

A jakým potravinám chlad vyloženě škodí. Mnoho lidí například dává do lednice brambory...

To je samozřejmě chyba. Do lednice se ale nedávají jen brambory, často tuto chybu vídám u cibule, česneku, rajčat, lilku, papriky, okurky nebo zázvoru. Všem těmto potravinám prospívá spíše pokojová teplota, stejně tak je tomu u veškerého citrusového ovoce. 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Označování potravin

07.12.2015 | Jaký je rozdíl mezi termíny „Spotřebujte do“ a „Minimální trvanlivost“?

Od cukrátek k mrkvi aneb Učímě děti správným stravovacím návykům

07.03.2019 | Žádná potravina v rozumném množství není nebezpečná. Většina potravin se dá nahradit potravinami podobné chuti, ale s výhodnějším složením. A úplně nejlepším řešením je rozšiřovat rejstřík potravin pro dítě tak, aby si oblíbilo nějaké zdravé jídlo samo.

Podporovat uzeniny z dovozu? Není proč

21.05.2019 | Uzeniny obecně nemají zrovna pověst, kterou byste si dali do rámečku. Dát si párek, opéct špekáček nebo zavařit na knedlíky s uzeným k Čechům ale patří. Tyto výrobky se nikdy nezařadí mezi potraviny, které by se doporučovali ke každodenní konzumaci, na druhou stranu jsou mezi nimi obrovské kvalitativní rozdíly, tak proč si raději nepřiplatit za garantovanou kvalitu, kterou najdete i pod českou vlajkou?

Porce květnového čtení míří do sítě!

V prodeji již od 30. 4.