Máte rádi potraviny z Marks & Spencer? Máme pro vás dobrou zprávu

Máte rádi potraviny z Marks & Spencer? Máme pro vás dobrou zprávu

08.04.2021 | Britský řetězec Marks & Spencer letos plánuje v České republice otevřít další prodejnu a ve stávajících obchodech chce modernizovat prodejní plochy s potravinami. Zároveň ohlásil nahrazení chlazených potravin mraženými, přičemž sortiment mraženého zboží zdvojnásobí. Za rozhodnutím stojí rostoucí poptávka po mražených výrobcích. Reaguje tak ale i na změny v dodávkách produktů z Británie ovlivněné dokončením jejího odchodu z Evropské unie.

Marks & Spencer má v tuzemsku v současné době 16 prodejen. Společnost zatím nezveřejnila, kde otevře svůj 17. obchod, v červenci ale uvede do provozu první zrekonstruovanou prodejnu v pražském OC Nový Smíchov.

Obchody řetězce jsou z nařízení vlády momentálně uzavřené, podle Marks & Spencer se ale výrazná část zákazníků přesunula na internet. Využít mohou vlastního e-shopu Marks & Spencer, kde je k dostání kromě oblečení například i kuchyňské vybavení nebo doplňky do domácnosti. Toto zboží mohou lidé nakoupit také v internetovém obchodě Mall.cz. Potraviny z nabídky Marks & Spencer prodává on-line supermarket Rohlik.cz.

Marks & Spencer v ČR otevře další prodejnu

„K obměněné nabídce potravin, kterou dnes oznamujeme, nás vedla významná poptávka zákazníků po našem mraženém sortimentu, zaznamenaná od začátku pandemie společně s probíhajícími výzvami, kterým jsme čelili při dodávkách čerstvých potravin. Po opětovném otevření prodejen budeme moci s jistotou nabídnout úroveň služeb, kterou od nás zákazníci očekávají, a expandovat do rychle rostoucí oblasti trhu s potravinami," uvedl manažer společnosti pro Českou republiku Stephen Smy.

Společnost Marks & Spencer letos slaví 25 let na českém trhu, na který původně vstoupila s módou. Oblečení i dnes představuje 70 procent obratu firmy. Marks and Spencer Czech Republic za uplynulý finanční rok, který trval od 1. dubna 2019 do 31. března loňského roku, vykázal ztrátu 1,9 miliardy korun. V předchozím období činil čistý zisk zhruba 89 milionů korun. Tržby meziročně klesly o 50,4 milionu korun na přibližně 1,7 miliardy korun.

Zdroj ČTK, foto shutterstock

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Zítřejší farmářské trhy na náplavce se ruší

16.04.2021 | Farmářské trhy, které na podskalské náplavce v Praze pořádá spolek Archetyp, se v sobotu konat nebudou. Městská firma Trade Centre Praha (TCP) zrušila původní souhlas s řešením, které spolek navrhl pro splnění vládních omezení. ČTK to řekl předseda spolku Jiří Sedláček.

Povinné třídění kuchyňského odpadu: Jak by to vypadalo?

01.04.2021 | Kuchyňský odpad tvoří velkou část celkového odpadu, do budoucna bude třeba tuto otázku stále více řešit. Pilotní provoz už zahajují Teplice. Město si proto pozvalo firmu JRK, která dnes ve sběrném dvoře odpadky z některých popelnic roztřídí a spočítá, kolik gastroodpadu se v nich nacházelo. Město se tak dozví, kolik kuchyňského odpadu bude potřeba vytřídit.

Povinné podíly českých potravin na pultech nebudou

14.04.2021 | Povinný podíl českých potravin na pultech obchodů nakonec platit nebude. Sněmovna ho dnes na návrh Senátu vyřadila z novely zákona o potravinách. Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) senátní návrh podpořil. Do novely se kvóty na potraviny dostaly ve Sněmovně na základě pozměňovacího návrhu poslanců SPD.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont