Máte doma přebytky cukroví, které nesníte? Můžete je darovat!

Máte doma přebytky cukroví, které nesníte? Můžete je darovat!

03.01.2020 | Společnost Nesnězeno sbírá v Brně a v Praze cukroví, které zbylo lidem z Vánoc. Potom ho předá například dětským domovům nebo domovům pro seniory.

<

ČTK to dnes řekl Jakub Henni, spoluzakladatel firmy, která funguje přes rok a snaží se zabránit plýtvání jídlem. Zájemci mohou přinést cukroví a další jídlo do dnešních 16:00 na pobočku firmy v Rašínově ulici v Brně a do cukrárny Alchymista v Praze 7 v ulici Jana Zajíce.

Na obou místech mohli lidé odevzdávat cukroví už ve čtvrtek. "Pokud by bylo více zájemců, sběr prodloužíme. Za čtvrtek se vybralo v Brně i Praze do deseti kilo cukroví. Lidé ale nosili i tabulky čokolády, perníky, zavařovačku plnou ořechů," uvedl Henni.

Vybrané cukroví poslouží například dětským domovům, domovům pro seniory nebo domovu pro zdravotně postižené a pro azylový dům. "Rozhodneme se podle toho, kolik cukroví vybereme," řekl Henni. Podle něj se akce na sběr cukroví, na kterou upozornila Česká televize, koná letos poprvé. Jinak firma funguje už více než rok s cílem, aby se neplýtvalo potravinami. "Projekt Nesnězeno se zaměřuje na restaurace. Máme aplikaci na prodej zbylých porcí jídla se slevou. Kdokoliv si ji může stáhnout, výhodně koupit jídlo a vyzvednout si ho na místě," řekl Henni. Aplikace má už více než 66.000 stažení, podle Henniho je denně aktivních několik tisíc uživatelů. "Za rok se nám podařilo zachránit asi 30.000 porcí jídla ve více městech," uvedl.

Firma Nesnězeno spolupracuje s restauracemi v Brně, Praze, Olomouci, Ostravě a Českých Budějovicích. Letos chce posílit spolupráci s restauracemi zejména v Praze. Cílovou skupinou jsou především mladí lidé a studenti, jídlo si přes aplikaci kupují ale i zástupci střední nebo starší generace nebo matky s dětmi.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Zvěřinu si koupíte, musíte si ji však sami stáhnout

11.08.2020 | Po myslivcích spouští web na podporu odbytu zvěřiny státní lesnické podniky Lesy ČR a Vojenské lesy a statky ČR. Myslivci už dříve uvedli, že trh se zvěřinou prakticky zkolaboval, spustili tak stránky Pro zvěřinu Po myslivcích spouští web na podporu odbytu zvěřiny státní lesnické podniky Lesy ČR a Vojenské lesy a statky ČR. Myslivci už dříve uvedli, že trh se zvěřinou prakticky zkolaboval, spustili tak stránky Pro zvěřinu.

První burčák už je na světě, tak jej nezmeškejte

14.08.2020 | První stánky s letošním burčákem se dnes objevily na několika místech jižní Moravy. Jako jeden z prvních začal burčák prodávat Miloslav Machuča z Valtic, který pěstuje hrozny téměř výhradně na výrobu burčáku. Předpokládá, že prodávat bude do poloviny října, řekl ČTK.

Pavouk jako bonus k mandarinkám nebo k ananasu?

13.08.2020 | Exotické plody jsou u nás oblíbené. Občas ale může do zásilky zavítat i nezvaný host. Jak velká je šance, že při nákupu exotických plodů v zásilce najdete jedovatého pavouka?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont