Mandle

Mandle

22.03.2014 | Proč některé zdroje uvádějí mandle jako nebezpečnou potravinu?

<

Rozlišujeme dva druhy mandlí, a to hořké a sladké. Oba druhy mají podobné složení, ale hořké obsahují 5 % amygdalinu, zatímco ty sladké pouze 0,1 %. Právě kvůli amygdalinu, který způsobuje hořkost, je konzumace většího množství hořkých mandlí škodlivá, neboť produktem rozloženého amygdalinu je kyanovodík. Pro dospělého člověka může být nebezpečná dávka již deseti hořkých mandlí.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Trinkgeld: Dali byste deset procent povinně?

26.08.2020 | Nedávno rozvířila stojaté vody výzva 10 % gastru. Podle Jana Horešovského, vedoucího této iniciativy, je prý logickým krokem, který pomůže vyrovnat finanční ztráty z karanténních dní. Otázka je, jak na tuto aktivitu zareaguje český zákazník.

Pravý nebo "levý": Vyznáte se v kaviáru?

15.09.2020 | Kaviár patří mezi vyhlášené delikatesy. Ne všechny rybí jikry konzervované v soli jsou kvalitní. Kaviár rozlišujeme dokonce hned na tři druhy. Koupit si můžete pravý, nepravý nebo kaviárovou pastu.

Také odkrajujete špičku banánu?

07.07.2020 | Také vás babičky s oblibou strašily, že nesmíte jíst špičky od banánů, protože mohou být jedovaté?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont