Lyžáky, školy v přírodě a soustředění: Jak tam jedí naše děti?

Lyžáky, školy v přírodě a soustředění: Jak tam jedí naše děti?

30.09.2019 | Myslíte si, že vaše dítě bude jíst na škole v přírodě stejně vyváženě jako ve škole? Pozor, můžete být nemile překvapeni. Spotřební koš se totiž zařízení tohoto typu netýká.

Na zotavovací akci je pořadatel povinen podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 852/2004, o hygieně potravin, ZoVZ, vyhláškou č. 137/2004 Sb. o hygienických požadavcích na stravovací služby a o zásadách osobní a provozní hygieny při činnostech epidemiologicky závažných, ve znění vyhlášky č. 602/2006 Sb. zajistit stravování v provozovně stravovacích služeb, které zajišťují stravování i mimo dobu konání zotavovací akce (např. restaurace, školní jídelny, menzy) a jejichž činnost je v souladu s příslušnými právními předpisy upravujícími poskytování stravovacích služeb.

Pokud je stravování zajištěno svépomocí, musí být Ve být prostory pro stravování (velký stan, skládají z jídelny, kuchyně, umývárny nádobí a skladovacího prostoru) zastřešené a zabezpečené před nepříznivými zevními vlivy. Je víc než jasné, že i suroviny musí být skladovány za podmínek stanovených výrobcem (nebo podle pravidel zákona o potravinách a prováděcích předpisů). Skladované potraviny se nesmějí ovlivňovat navzájem a nesmějí být negativně ovlivňovány zevními vlivy.

Normy se kladou u na povrch. Musejí být určené plochy pro práci s tepelně neopracovanou potravinou a tepelně opracovaným pokrmem. Mytí kuchyňského a jídelního nádobí musí být odděleno, přičemž není překvapivé, že toto nádobí lze mýt jen v pitné vodě.

Bude mít dost jídla?

„Strava má být podávána pětkrát denně (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře). U dětí se specifickými stravovacími potřebami (např. diabetes, celiakie, nízká hmotnost) šestkrát denně.“ Na jakákoliv dietetická opatření je tedy třeba upozornit v předstihu organizátora tábora tak, aby specifický jídelníček pro dítě mohl zajistit.

Neméně důležitou otázkou je  pitný režim u dětí. Bc. Krajíčková vysvětluje: „Celodenní pitný režim je součástí poskytovaných služeb. Zpravidla se podává čaj, ovocný čaj, voda ochucená šťávou a v neposlední řadě čistá voda. Součástí snídaní a svačin jsou mléčné nápoje: kakao, bílá káva, mléko, zakysané mléko.“

Je dobré také vědět, kdo dětem na táboře vaří. Jistě může jít o dobrovolníky, jeden z týmu kuchyňského provozu by ale vždy měl být profesionál. Proč? Terapeutka potvrzuje: „Alespoň jeden z pracovníků by měl být profesionál, který ze své praxe zná příslušné předpisy a bude garantovat jejich dodržování. Jeho spolupracovníky můžou být poučení laikové.

Než tedy pošlete dítě na takový výlet zjistěte si, jak bude fungovat kuchyně, kdo se bude starat o hladký chod vydávání jídla i o to, aby suroviny byly v konečné fázi na talíři vhodně tepelně upraveny. I odbornice tyčí varovný prst: „Důvěřuj, ale prověřuj. Rozhodně doporučuji, aby se rodiče zajímali jak o sortiment, tak o množství stravy, kterou děti během školního výjezdu dostanu. Jde přeci o jejich děti a také o jejich peníze, které za stravu zaplatí.“

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Podzimní přejídání: Jak se ovládnout a nemlsat?

| Často se můžeme dočíst, že přibírat na podzim a zimě je normální, dokonce snad logické, a co víc, lze na to jít dokonce vědecky. Naše tělo si pouze dělá rezervy energie do mrazivého období, období strádání. Ale my žijeme ve 21. století. Dávno si potravu nelovíme, zpod sněhu nevyhrabáváme a naše tělo to moc dobře ví...

Méně cukrů, méně soli: Už je nejvyšší čas přejít ke zdravějšímu životnímu stylu

20.09.2019 | Snižování cukrů nebo soli v potravinách je v dnešní době nutnost. Povaha typického českého spotřebitele se změnila. Máme málo pohybu, většinou vykonáváme sedavé zaměstnání a přibylo i civilizačních onemocnění. O pozitivní inovací by se pak měli snažit nejen výrobci potravin, zlepšení by měslo nastat i v řadě domácností a restaurací.

Toto jsou nejlepší mléčné produkty, rozhodla o tom odborná porota

05.09.2019 | Celkem 45 výrobků z mlékáren Vysočiny a dalších krajů bylo podrobeno přísnému senzorickému hodnocení a tady jsou výsledky. Kdo si nakonec odnesl zlato?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Zářijové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a vybraných novinových stáncích sítě Valmont