Luštěniny a maso

Luštěniny a maso

30.05.2014 | Je vhodné kombinovat luštěniny s masem nebo vejcem? Není to až příliš bílkovin na jedno jídlo?

<

Maso i vejce představují plnohodnotný zdroj bílkovin, společně s luštěninami pak mohou poskytovat již poměrně mnoho bílkovin v jednom pokrmu. V současné době, kdy objektivně netrpíme nedostatkem bílkovin ve stravě, je toto množství opravdu téměř nadbytečné. Z tohoto důvodu je doporučováno luštěniny kombinovat s obilovinami, se zeleninou, popřípadě jen s menší porcí libového masa nebo vejce, nikoliv však s uzeninami, které jsou hůře stravitelné samy o sobě (vysoký stupeň technologického zpracování, mnoho tuku a soli, neopominutelné jsou i karcinogeny vznikající při uzení). Kombinace uzeniny s velkou porcí luštěnin mj. představuje velmi těžce stravitelné jídlo.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Trinkgeld: Dali byste deset procent povinně?

26.08.2020 | Nedávno rozvířila stojaté vody výzva 10 % gastru. Podle Jana Horešovského, vedoucího této iniciativy, je prý logickým krokem, který pomůže vyrovnat finanční ztráty z karanténních dní. Otázka je, jak na tuto aktivitu zareaguje český zákazník.

Také odkrajujete špičku banánu?

07.07.2020 | Také vás babičky s oblibou strašily, že nesmíte jíst špičky od banánů, protože mohou být jedovaté?

Ořech a šněrovačka: Víte, kde je hledat u vepříka?

03.09.2020 | Průměrně sníme přes 40 kilogramů vepřového masa "hlavu" za rok. Na prvních příčkách je kýta, dále panenka a také krkovice, a to jsou poměrně "známé firmy". Víte, že prase má i ořech a šněrovačku, které patří mezi vyhlášené delikatesy?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont