Lidé se mohou v Mikulášovicích naučit správně porcovat kapra

Lidé se mohou v Mikulášovicích naučit správně porcovat kapra

18. 12. 2017 | Naučit se správně porcovat kapra mohou ještě před Štědrým dnem lidé v Mikulášovicích na Děčínsku, kde je muzeum nožířství.

 Stále populární a legendární kapesní nůž rybičku však kuchaři zřejmě nepoužijí. Kapra pak jako vánoční bonus dostanou zaměstnanci teplické sklárny.

Nožířská firma Mikov pořádá akci ve spolupráci s muzeem a městem v úterý v restauraci Slovanský dům. "Profesionální kuchaři během večera nejen vysvětlí zásady správného porcování tradiční vánoční ryby, ale vše také prakticky provedou a z naporcovaného kapra pak uvaří typickou vánoční rybí polévku," řekl ČTK mluvčí Mikova Bedřich Jetelina.

Vařit se bude za zvuku živé hudby a vedle ukázky práce kuchařů nebude jistě nouze u ukázku práce samotné firmy, kterou založil místní obchodník Ignaz Rösler v roce 1794. Ve svém portfoliu má podnik vedle rybičky a kuchyňských nožů také lovecké či outdoorové a záchranářské nože.

Sami si zřejmě budou muset naporcovat kapra zaměstnanci společnosti AGC Automotive Czech, která zaměstnává v Chudeřicích na Teplicku při výrobě autoskel přes 2500 lidí. Firma jako vánoční bonus objednala na 1500 kaprů, které budou rybáři pracovníkům rozdávat přímo v podniku. "K českých Vánocům neodmyslitelně patří kapr. Rozhodli jsme se proto, že tuto tradici podpoříme. Všem našim zaměstnancům, kteří o to projeví zájem, darujeme v poslední pracovní dny před svátky čerstvého kapra. Zároveň jim tím i chceme poděkovat za celoroční spolupráci," řekl personální ředitel firmy Tomáš Brokeš.

Rybářům bude s přípravou kaprů a jejich předáváním pomáhat kompletní management firmy. Nachystány budou od středy do pátku u hlavní vrátnice vedle sádků také stánky s nabídkou pochoutek z vánoční tabule.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Řetězec Globus otevře v ČR první malý obchod

31. 5. 2018 | Obchodní řetězec Globus otvírá v Česku první menší obchod Globus Fresh, dosud provozoval v tuzemsku 15 hypermarketů. Nová prodejna bude v Pardubicích na sídlišti Dubina, další pak vyroste v Praze.

Vinaři z údolí Rhôny používají proti kroupám balonky se solí

4. 6. 2018 | Vinaři v údolí Rhôny na jihovýchodě Francie zvolili netradiční a inovativní způsob boje proti kroupám, které jim ničí úrodu. Blížící se živel zachytí radarem a pak vystřelují "chytré" balonky nesoucí nálož speciální soli.

Jablonecký výrobce sirupů Kitl v horkých dnech nestačí vyrábět

3. 6. 2018 | Výrobce sirupů, medicinální vín a medovin Kitl v horkých dnech nestačí vyrábět. Poptávka po produktech jablonecké společnosti rok od roku stoupá.

Aktuální číslo

v prodeji od 25. 6.