Letošní počasí přeje i zmrzlinářům,firmy hlásí růst o desítky procent

Letošní počasí přeje i zmrzlinářům,firmy hlásí růst o desítky procent

8. 7. 2018 | Prodeje zmrzliny v loňském roce stouply podle agentury Nielsen o procento na 34,3 milionu litrů. Spotřebitele neodradilo ani zvýšení průměrné ceny za litr o tři procenta na téměř 91 korun.

Z hlediska příchutí dominují vanilková a čokoládová. Letos hlásí výrobci další nárůst, pomohlo jim teplé dubnové a květnové počasí. Například firma Prima uvedla, že květnové prodeje se jí meziročně zvedly o 25 procent, červnové pak proti dlouhodobému červnovému průměru o devět procent.

"Celkově prodeje za první pololetí vzrostly o 11 procent ve srovnání s rokem 2017, který byl také velmi úspěšný a vyznačoval se dosud nejvyššími červnovými prodeji. Pokud porovnáme dlouhodobé výsledky, pak je letošní půlroční nárůst úctyhodných 25 procent," uvedl manažer značky Prima Lukáš Dědek. Pokud budou další dva měsíce také teplé, mohly by být letošní prodeje jedny z dosud nejvyšších, dodal.

Společnost Fruitisimo pak uvádí, že letos zatím prodala o 15 procent více kopečků než loni za stejné období. Zákaznicky nejoblíbenější jsou z firemního sortimentu ovocné sorbety, zejména mangový a jahodo-malinový. Ze smetanových příchutí pak vanilka s belgickou čokoládou. "V celkovém přehledu naší prodejnosti však roste podíl, a tedy i obliba, našich sezónních zmrzlin. Letos se zatím mezi nejpopulárnější dostala zmrzlina nazvaná 'Itálie'," dodala za společnost Veronika Janáčková. Tato zmrzlina měla barvy národní italské vlajky v kombinaci smetany, malin a pistácií.

Na léto pak firma chystá "Černou perlu z Karibiku" s příchutěmi ananasu, manga, banánu a kokosu. Její černá barva se získává z barviva na bázi rostlinného uhlí. Druhou novinkou pak bude zmrzlina se čtyřprocentním obsahem alkoholu. Období od května do září tvoří běžně dvě třetiny celkové spotřeby zmrzlin.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Jak se spritz stal z místní tradice světovým hitem

9. 9. 2018 | Se svou jasně oranžovou barvou a velkou sklenicí na nožce se spritz stal během několika let nejčastěji sdílenou fotografií na Instagramu, plodem vědomě řízené strategie italské firmy Campari, které se podařilo udělat z místní tradice světový hit.

Produkce zmrzliny může v ČR letos dosáhnout rekordu

16. 8. 2018 | Výroba zmrzliny v České republice v loňském roce přesáhla 44 milionů litrů, čímž se přiblížila rekordu z roku 2004, kdy se vyrobilo skoro 46 milionů litrů.

Lidé ochutnají v centru Zlína svatomartinské víno i husí dobroty

7. 11. 2018 | Na zlínském náměstí Míru se v neděli budou konat Svatomartinské hody. Loňský první ročník akce přilákal spoustu návštěvníků. V 11:00 se otevře první láhev letošního svatomartinského vína a začne ochutnávka mladých vín.

Aktuální číslo

V prodeji od 29. 10.