Kvalitní káva

Kvalitní káva

07.08.2014 | Lze si doma připravit opravdu kvalitní kávu?

<

Dodržíte-li následující čtyři body, budete si moct v pohodlí domova vychutnat opravdu velmi kvalitní kávu.

Nákup:

Pokud si neplánujete otevřít rodinnou kavárnu, vyhněte se lákavým nabídkám na nákup obřího balení za výhodnou cenu. Pokud budete mít doma balení otevřené několik měsíců, vyprchá vám z něho veškeré aroma a na kávě si příliš nepochutnáte. „Je lepší ji nechat v původním balení, aby k ní nemohl vzduch. Nedoporučuji kávu dávat do lednice, dostane po vyndání teplotní šok,“ říká mistryně republiky ve vaření kávy Petra Veselá.

Mletí:

Nejchutnější kávu samozřejmě připravíte z čerstvě namletých zrn, tedy namletých bezprostředně před přípravou a na kvalitním mlýnku. Na jeden šálek je vhodné množství 8 až 10 gramů.

Příprava:

Ideální teplota pro zalévání kávy je 92 °C. Vařící voda je zcela nevhodná – káva se přepálí a má nepříjemně trpkou chuť. Kávovar si teplotu ohlídá sám, pro klasickou přípravu platí jednoduchá rada: vodu uvařte a počkejte minutu, než kávu zalijete. Pokud chcete jít opravdu do detailů, používejte jen pramenitou vodu, lépe tvrdší než příliš měkkou.

Podávání:

Káva by se měla servírovat v předem vyhřátém šálku a hlavně vždy horká. Říká se, že je lépe čekat na kávu, než nechat čekat kávu.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Trinkgeld: Dali byste deset procent povinně?

26.08.2020 | Nedávno rozvířila stojaté vody výzva 10 % gastru. Podle Jana Horešovského, vedoucího této iniciativy, je prý logickým krokem, který pomůže vyrovnat finanční ztráty z karanténních dní. Otázka je, jak na tuto aktivitu zareaguje český zákazník.

Vše má svá pravidla. Víte, jak na nákup okurky nebo cukety?

07.08.2020 | Okurky patří k základnímu sortimentu zeleniny a na pultech obchodů se s nimi dá setkat po celý rok. V zimě a časně jarních měsících se dovážejí ze Španělska za vcelku příznivé ceny. Podobně je tomu u cuket. Ty jsou nejlevnější právě v letním období. Víte ale podle čeho si je vybrat?

3 odborníci vyvrací 10 mýtů o mase, které stále ještě kolují mezi spotřebiteli

25.06.2020 | maso je jediným plnohodnotným zdrojem bílkovin využitelných pro lidské tělo a také rezervoárem vitamínů, zvlášť A, E, D a B. Předpokladem je samozřejmě konzumace masa kvalitního. Naštěstí je ho na českém trhu dostatek. Stačí si jen SPRÁVNĚ vybrat a nepodléhat mýtům, které přežívají po celé generace.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont