Kvalita vánočních kolekcí: Co najdete pod staniolem?

Kvalita vánočních kolekcí: Co najdete pod staniolem?

05.12.2019 | Čokoládové figurky s vánoční tematikou se u nás prodávaly již na konci 19. století. To se nezměnilo, co však podléhá zubu času, je jejich cena a také kvalita. Zatímco před sto lety byste za „závěsky na stromek“, jak se jim také říkalo, zaplatili kolem deseti korun, dnes si připravte i dvacetinásobek… a taky hodně trpělivosti. Cena totiž v tomto případě nemusí být neoklamatelným ukazatelem kvality.

<

Apecifický český zvyk zdobit vánoční stromek sladkostmi nesmetla v posledních letech ani vlna Santa Clausů a příval zahraničních cukrovinek. Navíc spotřebitelé čím dál častěji sahají po kvalitnější čokoládě. Jak ovšem poznat v záplavě nabízeného vánočního zboží kvalitní čokoládovou kolekci či čokoládové figurky?

Sledujte složení

Nedívejte se na cenu ani na půvab obalu, ale jako zkušený a poučený spotřebitel mrkněte hned na složení. Předpokládejme, že chcete rodinu i sebe potěšit čokoládovým výrobkem a v tom případě se vyhněte výrobkům označených pojmy „mléčná pochoutka“, „výrobek s kakaovou polevou“ anebo „kakaová pochoutka“, ve složení mívají na prvním místě cukr, dále rostlinné tuky a sušenou mléčnou syrovátku nebo odtučněné mléko, až pak je uvedeno kakao. Čokoládové výrobky totiž mají vždy ve složení uvedeno slovo čokoláda a ve složení kakaové máslo nebo kakaová hmota. Zatímco čokoládové náhražky mívají v receptuře kakaový prášek a ztužené rostlinné tuky jiné než kakaové máslo. Vhodné je zkontrolovat také procento kakaové sušiny: čím je vyšší, tím méně cukru výrobek obsahuje. Pravá čokoláda je tedy hořká, je vyrobená z kakaového másla, bez přídavků jiných rostlinných tuků. Má minimálně 35 procent kakaové sušiny. Mléčná čokoláda vzniká přidáním sušeného mléka (min. 3,5 procent) a kakaové sušiny musí být minimálně 25 procent.

Čokoláda, nebo poleva?

Ingredience, které je ve výrobku nejvíce, bývá uvedena na prvním místě, dále jsou uvedeny v sestupném pořadí. Kolekce většinou při našem testování v předešlých letech obstály, obsahovaly předepsaný 25% podíl kakaové sušiny (čokoládové produkty s označením čokoláda musí dle zákona obsahovat v případě mléčné čokolády alespoň 25 % kakaové sušiny). Produkty s menším podílem nebo bez kakaové sušiny, jsou produkty čokoládu napodobující a jako čokoláda se označovat nesmí (najdete je tedy pod názvem kakaová pochoutka, kakaová poleva nebo cukrovinka).

„Čokoláda (rozumí se hořká čokoláda) musí být vyrobená z kakaových součástí a přírodních sladidel. Složení a kvalitativní kritéria jsou jasně definována legislativou. Výrobky z polevy (nejčastěji například vánoční figurky) nejsou „čokoládové“, pokud na etiketě není výslovně uvedeno, že jde o čokoládovou polevu. Spotřebitel si tento rozdíl mnohdy neuvědomuje,“ uvádí prof. Ing. Jana Čopíková, CSc. v publikaci Jak poznáme kvalitu. Zatímco dříve se figurky samozřejmě dělaly ručně, dnes tuto práci zastanou stroje. Duté figurky lze formovat různým způsobem. Poměrně pracný způsob spočívá v tom, že s e vytvoří dvě polovičky figurky za stejných podmínek, po utuhnutí a vyklepnutí z formy se okraje obou dutinek mírně nahř ejí a přiloží k sobě. Duté figurky lze vyrábět také tak, že s e uzavíratelné dvoudílné formy naplní určitým množstvím čokoládové hmoty, formy se uzavřou, načež se vloží do košů, které se připevní k rotujícímu horizontálnímu hřídeli. Koše jsou uvedeny do vertikálního kruhového (planetového) pohybu, který způsobí rovnoměrné rozptýlení čokoládové hmoty po vnitřních stěnách čokoládové formy. Během rotace čokoládová hmota částečně ztuhne a další utuhnu tí probíhá v chladicím tunelu. Náplní může být celá řada od krémových s různým ochucením přes šlehané ze sušených bílků až po želatiny, náplňový tuk, čokoládovou hmotu, cukr nebo oblíbené alkoholické náplně a náplně s ovocem. Českými spotřebiteli je oblíbená náplň s oříškovou příchutí, dále ovocná a karamelová.

Co prozradí senzorické zkoumání?

Obecně lze říci, že figurka by měla mít přiměřený lesk, lasturovitý lom, příjemnou vůni a měla by se rozplývat na jazyku. Čokoládové figurky s vyšším obsahem kakaové sušiny bývají zpravidla dražší než figurky z polev. Kvalitní čokoládu určuje i její aroma. Pravá čokoláda voní opravdu pronikavě. Z náhražek vůni ucítíte jen, pokud jsou zde použi té vhodné aromatické přídatné látky. Vedle vůně pozorujte i praskání při rozlomení. Pokud totiž zlomíte kostičku dobré čokolády, příjemně „lupne“. Je to dáno strukturou kakaové sušiny a tuku. Kousky, které se dají rozlomit obtížně a táhle, jako když ohýbáte pendrek, poukazují na šetřivost výrobce na kvalitních ingrediencích.

Příhodný je i test tavení. Pravá čokoláda má tendence se začít rozpouštět při styku s teplotou lidského těla téměř okamžitě. U levnějších vzorků k tomu dochází až po cca půl minutě a déle. To by se vám následně mělo potvrdit i v ústech.

Pozor na hrátky s cenou

U figurek si dejte obzvlášť velký pozor na přepočet ceny na gramy. Namísto velkých a šibalsky se smějících Santa Clausů zkuste dát šanci malým čokoládám. Výrobci beztak používají klasický tahák, kdy na velkou dutou figurku s nepříliš chutnou čokoládou dají nízkou cenu, ale ta gramáží nedostáhne ani poloviny kvalitnějších čokolád hned vedle ve vizuálně menším balení.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Vaše krása na talíři: Víte, jaké jídlo škodí pleti, a které jí naopak prospívá?

22.06.2020 | Jak kvalitní je naše pleť, záleží do značné míry na tom, co jíme. Na vrásky si naordinujme do jídelníčku brusinky či rajčata, na kruhy pod očima zabírají citrusy...

Užijte si piknik bez příprav. Chytré služby dnes vše vyřeší za vás

04.06.2020 | Najíst se venku pod palbou slunečních paprsků a s partou skvělých přátel nebo rodiny je sice skvělé, ale i nebezpečné. Ty největší dobroty totiž podléhají rychlé zkáze, při vysokých teplotách může být riziková už jen cesta na piknikové místo. Jsou ale možnosti, jak si užít parádní hostinu v trávě bez rizik a bez vláčení piknikového koše. Můžete si totiž vše nechat přivézt.

Grilovací sezona začíná a tady je 5 trendů sezóny 2020!

08.06.2020 | Milujete grilování, ale chtěli byste ho letos pozdvihnout o level výš? Nebojte se při grilování experimentovat a vyzkoušet něco nového či netradičního anebo zapojit do procesu moderní technologie! Přinášíme vám nápady, jak zpestřit grilovací sezónu 2020!

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont