Kůže, škrob a celerové pyré: Pravda o obsahu kuřecích nugget

Kůže, škrob a celerové pyré: Pravda o obsahu kuřecích nugget

10.10.2019 | Kuřecím nugetám kolikrát nelze odolat přes jakékoli diety a výživová doporučení. Přestože předsmažené kousky masa v trojobalu rozhodně nepatří do dětského jídelníčku, jen málokterý rodič maso ve tvaru zvířátek svému dítěti nikdy nekoupil. Ovšem jsou nugety a nugety. A zvlášť ty „dětské“ by možná dětem do ruky přijít ani neměly.

<

Nugety jsou jedním z nejoblíbenějších jídel například v McDonald’s. Právě v souvislosti s tímto řetězcem se objevila videa zobrazující místo masa pastelově růžovou hmotu, jiná se snažila „zahrát na city“ a vsadila na záběry kuřátek, které jsou bez humánního usmrcení semleta se vším všudy. Existují i videa, kde je vidno, že řetězec pracuje výhradně s celými prsy a dle jejich velikosti je víc než zřejmé, že nejde o pár denní mláďata, ovšem abyste je našli, musíte rolovat. Jejich plytká popularita a nízký počet shlédnutí jim místo na předních příčkách nezajistí. Prsa si společnost nechává dovážet výhradně čerstvá, ve stokilových bednách. Každý kousek je potom kontrolován, aby měl výrobce jistotu, že pracuje výhradně s kvalitním masem. To se namele, smíchá s kuřecí kůží, nasolí, naváží, obalí, předsmaží, zamrazí a distribuuje na pobočky.

Čáry s hmotností

Ani ostatní velkovýrobci neschovávají ve sklepě kuřata nebo růžovou pastu. Ve většině případů pracují s již naporcovaným masem, které překupují. Jde tak o maso, které již prošlo výstupní kontrolou. Důležitou roli v kvalitě výrobku potom hraje to, o jaký druh masa jde a jaké další složky byly ve výrobě použity. Jedna z největších továren na výrobu nuget OSI Food Solutions vyrobí tři miliony kusů denně a hned ve čtyřech tvarech - míč, kost, zvoneček a bota. Některé produkty obsahují masa méně, jiné více. Používají také mouku, škrob, barviva, zvýrazňovače chuti, používá se také separát nebo kůže anebo mačkaný vařený celer. Tím nugety získávají na hmotnosti, zpracování levnějších ingrediencí (kůže, mouka, škrob, celer) pak prodejci generuje vyšší zisk.

Poznáte kvalitu?

Na kuřecí nugety neexistuje žádná norma, jejich složení tak tedy záleží pouze na rozhodnutí výrobce. Každý výrobce je ale povinen na obale uvádět všechny suroviny, které použil včetně zvýrazňovačů chuti, barvy aj. Základním parametrem při výběru je samozřejmě obsah masa vyjádřený v procentech, platí přitom, že čím více masa výrobek obsahuje, tím je kvalitnější. Na kvalitě a chuti se odráží i to, zda výrobce použil mleté maso, či obalil kousky pokrájených kuřecích prsou. To poznáte také dle tvaru. Nugety nemleté mívají přirozeně každá trochu jiný tvar, dokonale tvarované kousky, které vypadají úhledně, jsou pak většinou výsledkem strojního vytlačení do formy. V mletých nugetách je také daleko vyšší pravděpodobnost, že budou smíchány s moukou, škroby, celerem aj.

Zprávy přímo z mrazáků

Nabídku kuřecích nuget jsme hodnotili také v běžné tržní síti. Sortiment produktů tohoto typu v řetězcích není nijak široký a ty nemleté se nám najít ani nepodařilo. Co naopak široké je, je cenové rozpětí a i složení. Zajímavé je hodnotit i poměr masa vzhledem k ceně produktu. Našli jsme totiž výrobek, který sliboval prémiovou kvalitu za 99 korun, ovšem obsahem masa (54 procent) a i dalších složek (mouka, škroby, dochucující složky, olej, kůže aj. byl téměř totožný s jiným produktem se stejným obsahem masa, ale jen za 65 korun. A ukázalo se bohužel, že výrobci nuget nemyslí moc ani na děti. Zvířatkové nugety zpravidla obsahují méně masa a kolikrát i více tuku než ty určené dospělým. Nugety ve tvaru dinosarů obsahovaly jen 47 procent masa, bohužel i včetně toho strojně odděleného, tedy separátu, což není nic dobrého pro dospělého, natož pro dítě. Pokud na nugety dostanete chuť, možná stojí za to udělat si je doma a použít kvalitní suroviny. A pokud by vašim dětem přeci jen chyběla „zvířátková“ podobnost, poohlédněte se po formičkách na pečení. Stačí do nich masovou směs napěchovat a necháte zamrazit. Poté jen vyloupnete, obalíte a osmažíte.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Proměny jídelních lístků: Proč už v nich nenajdete Hraběnčino tajemství ani Pytlákův měšec?

26.05.2020 | Čtením jídelního lístku strávíme podle výzkumů 109 vteřin. Tedy dnes. Ještě nedávno byly ale menu tlustší než Shakespearovo romány a občas je připomínaly i svým obsahem. Od Romeova překvapení, Hraběnčiných prsíček, případně Pytlákova měšce jsme se ale naštěstí již dokázali posunout až k překvapivému minimalismu, a tak jsme se opět přirozeně vrátili k trendu, který byl žádoucí už v 18. století.

Testovali jsme křehké chleby. U některých vzorků byly problémové hodnoty akrylamidu

02.06.2020 | Jsou dobrou alternativou klasického chleba. Skvěle chutnají, obsahují dostatek vlákniny a díky minimálnímu obsahu vody jsou i trvanlivější. Ovšem spadají také do kategorie potravin, kde se doporučuje hlídat množství akrylamidu.

Ústřice se zázvorem, chilli s jahodou i ředkvičky a banán. Vítejte ve světě foofpairingu!

03.06.2020 | Řekněte sami, napadlo by vás někdy ochutnat rybu podávanou s čokoládou? Nebo jahody s plísňovým sýrem? Zřejmě ne, ale i přesto jde o pochoutku.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Červnové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont