Kupujete nebalené pečivo? Ohřejte jej na 70 stupňů

Kupujete nebalené pečivo? Ohřejte jej na 70 stupňů

19.03.2020 | Nebalené pečivo je podle doporučení Státního zdravotního ústavu kvůli novému typu koronaviru lepší ohřívat dvě minuty na 70 stupňů Celsia. Ostatní nebalené potraviny je nutné alespoň omýt, napsal ústav na webu. Některé velké obchody už prodej nebaleného pečiva omezily. Nemoc COVID-19 se přenáší kapénkami, při jednom zakašlání se jich může do vzduchu dostat až 3000.

<

Viry obecně se podle SZÚ na pekařských výrobcích mohou přenášet. Virus způsobující nemoc COVID-19 se podle údajů americké lékové agentury citované SZÚ s největší pravděpodobností potravinami včetně pečiva nešíří. Může ale zůstávat na jejich povrchu.

"Proto se doporučuje striktní hygiena rukou, především ve výrobě potravin určených k přímé spotřebě. Striktní hygiena rukou je požadována i pro ochranu proti šíření přenosných onemocnění při prodeji potravin, ve společném stravování a v domácnosti," uvádí ústav.

Bezpečnější je podle něj balené pečivo. Například Kaufland už v úterý začal nabízet balené bochníky chleba a rohlíky po pěti kusech. Ostatní zákazníky vyzývají, aby pro výběr pečiva používali jednorázové rukavice.

Vláda obchodníky vyzvala, aby často dezinfikovali košíky, vozíky nebo kliky dveří. Na předmětech virus zůstává různě dlouho, zřejmě až dva dny se může udržet na plastech a 24 hodin na papíru nebo nerezové oceli, tedy například bankovkách a příborech.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Grilovací sezona začíná a tady je 5 trendů sezóny 2020!

08.06.2020 | Milujete grilování, ale chtěli byste ho letos pozdvihnout o level výš? Nebojte se při grilování experimentovat a vyzkoušet něco nového či netradičního anebo zapojit do procesu moderní technologie! Přinášíme vám nápady, jak zpestřit grilovací sezónu 2020!

Vyrážíte na piknik? Pozor, ne všude vaše hodování přivítají

30.06.2020 | Pobyt v přírodě, pod širým nebem a v klidném prostředí je mimo jiné také způsob přirozeného posilování imunity a zároveň také „balzám na nervy“. Ne vždy a všude je to ale možné, a navíc záleží na výběru místa, délce pikniku i výběru potravin, které plánujeme konzumovat. A vůbec na řadě věcí….

Pozor na tento salám, ve Francii se po jeho konzumaci zvýšil výskyt salmonelózy

30.09.2020 | Státní veterinární správa (SVS) informuje, že se na českém trhu prodával fermentovaný salám fuet od výrobce Embutidos Solà z Barcelony, obsahující salmonely. O přítomnosti zdravotně závadného produktu na českém trhu informovaly SVS francouzské dozorové orgány v souvislosti s výskytem salmonelózy u tamních spotřebitelů, kteří španělský salám konzumovali.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont