Kokosová voda je jako krevní plasma, dodává tělu elektrolyty

Kokosová voda je jako krevní plasma, dodává tělu elektrolyty

15.11.2019 | Vnitřní šťáva slouží jako výživa ořechu, proto obsahuje řadu živin a látek, které prospívají jak rostlině, tak lidskému organismus. Bohatá je zejména na draslík a sodík, v menší míře obsahuje ale i železo, vápník, hořčík, fosfor, měď, vitamin B a C. Přes svou sladkou chuť má jen malé množství sacharidů a kalorií.

<

Thajci popíjejí kokosovou vodu klidně jen jako osvěžující nápoj, ale využívá se i pro svůj diuretický účinek v případě ledvinových kamenů, při střevních infekcích, průjmech a horečnatých onemocněních, na pálení žáhy i při kožních chorobách. „WHO ji doporučuje jako alternativu orální dehydratace vzhledem k nízkému obsahu soli a glukózy,“ uvádí na svém webu Informační centrum bezpečnosti potravin.

Kokosová voda si získává oblibu kvůli příjemné chuti, se kterou lze dodržovat pitný režim, i když vám obyčejná voda nechutná, a na druhou stranu nechcete pít přeslazené džusy a limonády, proti kterým je kokosová voda rozhodně menším zlem. Holdují jí i sportovci, kteří oceňují její izotonické vlastnosti. Kokosová voda má stejnou osmolaritu jako vnitřní prostředí lidského organismu, proto se živiny z nápoje rychle vstřebávají do krve. Při sportu je žádoucí právě zvýšený příjem sodíku, draslíku, vápníku a hořčíku, které jsou nezbytné pro svalovou práci, ale prospívají i při následné regeneraci svalů.

Pro svou schopnost rychle doplit živiny a rovněž rychle hydratovat je oceníte, i když se v létě výrazněji potíte či cítíte se unaveně. Trápí-li vás vysoký tlak nebo nemoci oběhové soustavy, mohlo by být pití kokosové vody prospět i vám. Podle ájurvédské medicíny napomáhá kokosová voda ředit krev a předchází infarktu i mrtvici. Těhotné ženy ji zas pijí proto, že má tlumit nevolnosti a pomáhat zbavit tělo zavodnění.

Jako lokální plodina je mladý kokos v Thajsku k dostání čerstvý a za přijatelnou cenu. Jste-li tam na dovolené, dejte si ho klidně každý den – na žízeň, pro zdraví a také proto, že tak dobrý ho jinde neochutnáte. V mladém kokosu najdete od 200 ml do 1 litru vody, čím je zralejší, tím menší objem tekutina zaujímá. V Česku koupíte spíše mladé kokosy, ve kterých je maximálně kolem 300 až 400 ml tekutiny, za jeden kokos přitom zaplatíte kolem osmdesáti korun. I když si zachovává stále dost draslíku i sodíku – draslíku má 250 mg/100 g, sodíku 42 ml/100 g, s ohledem na cenu je levnější dát si pro zvýšení draslíku obyčejné brambory, banán nebo čočku, sodíku míváte rovněž dost díky častému zastoupení soli v potravinách.

V Česku narůstá rovněž riziko, že koupíte kokos již zkažený. „Kazí se velmi rychle, a to působením polyfenoloxidázy a peroxidázy a kvůli rychlému nástupu kvašení,“ varuje Informační centrum bezpečnosti potravin. Voda v něm pak ztrácí svou čirou barvu, dužina růžoví až hnědne a začíná zapáchat. I proto na zdejším trhu seženete spíše kokosovou vodu zpracovanou. To ale znamená většinou pasterovanou, tedy ochuzenou o většinu živin, přirozenou chuť i vůni. Tu poté nahrazují přidaný cukr a aromata. Stačí se podívat na balení různých produktů v regálech obchodů, některé obsahují až 10 g přidaného cukru na 100 ml nápoje.

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

To nejlepší na dosah ruky: Podpořte farmáře a pěstitele v okolí

01.07.2020 | Čerstvé jídlo od regionálních farmářů, řezníků, pekařů, mlékařů a dalších producentů propaguje nový projekt Skvělé jídlo Plzeňského kraje. Kromě drobných dodavatelů a výrobců cílí na podporu života na venkově. Aktivita je zaměřena na obyvatele Plzeňského kraje i turisty, jejichž zájem letos kraj očekává, řekl dnes novinářům náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Ivo Grüner (ČSSD).

Průzkum: Ideální středomořská strava je pryč, jíme mnoho proteinů, málo zeleniny a ryb

18.06.2020 | Středomořská strava je na ústupu. V jídelníčku těch, kdo se chtějí udržet ve formě, je ve skutečnosti příliš proteinů, málo cereálií a málo zeleniny, píše italský deník Corriere della Sera.

Spotřeba drůbežího masa v ČR za deset let stoupla o 17,1 procenta

03.07.2020 | Spotřeba drůbežího masa v Česku loni proti roku 2010 vzrostla o 17,1 procenta na 28,7 kilogramu na osobu. Nejvíce drůbežího masa se dovezlo z Polska, největší vývoz směřoval na Slovensko. Celkem se loni v Česku chovalo 11,6 milionu kuřat na výkrm, 347 000 krůt, 768 000 kachen a 20 000 hus. Na společné tiskové konferenci to dnes uvedli zástupci Agrární komory ČR, Českomoravské drůbežářské unie a Státní veterinární správy.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont