Když se řekne cannoli: Recepty na netradiční sladkou tečku

Když se řekne cannoli: Recepty na netradiční sladkou tečku

04.11.2020 Jana Čiháková

Cannoli je typický italský dezert ve tvaru trubiček, jehož kolébkou je Sicílie, proto bývají často označovány také jako cannoli siciliani. Tradičně se toto pečivo plní sýrem ricotta a připravovat jej lze na různé způsoby – kraje se zdobí drcenými pistáciemi či ořechy, čokoládou, koktejlovými třešněmi, kandovaným ovocem či strouhanou citrusovou kůrou.

Sladké domácí cannoli plněné smetanou ze sýra ricotta a pistáciemi

Co budete potřebovat:

trubičky cannoli, 1 balení ricotty, lžíce medu, moučkový cukr na posypání, sekané pistácie, hoblinky čokolády

Postup:

Smíchejte ricottu s medem a utřete do hladka. Směs dejte do cukrářského sáčku, kterým trubičky cannoli naplníte. Konce ozdobte sekanými pistáciemi, hoblinkami čokolády, lze přidat i kandované ovoce či sekané ořechy. Posypte cukrem moučkou.

Cannoli se skořicí a pomeranči

Co budete potřebovat: trubičky cannoli, 1 balení ricotty, moučkový cukr, pomerančovou kůru a trochu pomerančové šťávy, skořici a plátky pomeranče na ozdobu

Jak na to: Ochuťte ricottu cukrem moučkou, nastrouhanou pomerančovou kůrou a šťávou dle chuti tak, aby vznikl sladký krém. Dejte jej do cukrářského sáčku a naplňte vnitřek trubiček. Ozdobte kousky pomeranče, lze využít i jiné ovoce, například koktejlové třešně či kompotované hrušky. Na talíři ozdobte sypanou skořicí a cukrem moučkou a podávejte.

Náš tip: Pokud se vám nechce trubičky péct, můžete je zakoupit v prodejnách La Formaggeria Gran Moravia. Do konce roku je pořídíte v akci, kdy dostanete tři kusy za cenu dvou!

 

 

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Nákup a prodej zvěřiny: Jak nakoupit a neprohloupit?

26.10.2021 | Podzim představuje tradiční období intenzivnějšího lovu zvěře, kdy se daleko častěji, než po zbytek roku objevuje v restauracích nebo obchodech zvěřina. Jako komodita živočišného původu také ona spadá do oblasti zájmu veterinárního dozoru. Následující text sumarizuje pravidla pro uvádění zvěřiny na trh z pohledu veterinárního dozoru a jeho úlohu v této oblasti.

Už je čas na houbovku! Recept uvnitř!

24.08.2021 | Do vydatné polévky, které zahřeje, lze použít jakékoliv houby - hřibovité, lišky, bedly, masáky. Jen žampiony se moc nehodí.

Nealko drinky a navíc podle filmů. To potřebujete zkusit

03.08.2021 | Míchané nealkoholické drinky jsou tou nejlepší variantou pro letní dny. Mattoni jako partner filmového festivalu v Karlových Varech představuje dva nové, jež nezapřou inspiraci filmem.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont