Když se řekne cannoli: Recepty na netradiční sladkou tečku

Když se řekne cannoli: Recepty na netradiční sladkou tečku

04.11.2020 | Cannoli je typický italský dezert ve tvaru trubiček, jehož kolébkou je Sicílie, proto bývají často označovány také jako cannoli siciliani. Tradičně se toto pečivo plní sýrem ricotta a připravovat jej lze na různé způsoby – kraje se zdobí drcenými pistáciemi či ořechy, čokoládou, koktejlovými třešněmi, kandovaným ovocem či strouhanou citrusovou kůrou.

<

Sladké domácí cannoli plněné smetanou ze sýra ricotta a pistáciemi

Co budete potřebovat:

trubičky cannoli, 1 balení ricotty, lžíce medu, moučkový cukr na posypání, sekané pistácie, hoblinky čokolády

Postup:

Smíchejte ricottu s medem a utřete do hladka. Směs dejte do cukrářského sáčku, kterým trubičky cannoli naplníte. Konce ozdobte sekanými pistáciemi, hoblinkami čokolády, lze přidat i kandované ovoce či sekané ořechy. Posypte cukrem moučkou.

Cannoli se skořicí a pomeranči

Co budete potřebovat: trubičky cannoli, 1 balení ricotty, moučkový cukr, pomerančovou kůru a trochu pomerančové šťávy, skořici a plátky pomeranče na ozdobu

Jak na to: Ochuťte ricottu cukrem moučkou, nastrouhanou pomerančovou kůrou a šťávou dle chuti tak, aby vznikl sladký krém. Dejte jej do cukrářského sáčku a naplňte vnitřek trubiček. Ozdobte kousky pomeranče, lze využít i jiné ovoce, například koktejlové třešně či kompotované hrušky. Na talíři ozdobte sypanou skořicí a cukrem moučkou a podávejte.

Náš tip: Pokud se vám nechce trubičky péct, můžete je zakoupit v prodejnách La Formaggeria Gran Moravia. Do konce roku je pořídíte v akci, kdy dostanete tři kusy za cenu dvou!

 

 

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Pomazánky, jak se patří: Po těchto se zapráší

08.12.2020 | Jednoduché recepty jsou ty nejoblíbenější. Po vánočním shonu se obvykle nikomu nechce trávit dlouhé hodiny v kuchyni. Není to ani nezbytné. Stačí pár ingrediencí a dokonalá pochoutka je na světě. Protože jde o pokrmy velice jednoduché, je třeba, aby byly použité ingredience kvalitní.

Země EU vyzvaly ČR, aby si rozmyslela kvóty na potraviny

20.01.2021 | Osm zemí Evropské unie prostřednictvím dopisu předsedovi sněmovního zemědělského výboru Jaroslavu Faltýnkovi (ANO) vyjádřilo výhrady vůči zvažovaným kvótám na vybrané české základní potraviny, o kterých by mohla dnes rozhodovat Sněmovna.

Streedfood u vás doma. Recepty od Markéty v troubě, které vám zachutnají

18.11.2020 | Na streetfoodové dobroty, které důvěrně znáte z trhů a festivalů, už nemusíte čekat! Šikovná a známá česká food-blogerka Markéta v troubě pro vás připravila chutné a jednoduché recepty, které jsou jako vystřižené ze streetfoodového jídelního lístku.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont