Když se řekne cannoli: Recepty na netradiční sladkou tečku

Když se řekne cannoli: Recepty na netradiční sladkou tečku

04.11.2020 | Cannoli je typický italský dezert ve tvaru trubiček, jehož kolébkou je Sicílie, proto bývají často označovány také jako cannoli siciliani. Tradičně se toto pečivo plní sýrem ricotta a připravovat jej lze na různé způsoby – kraje se zdobí drcenými pistáciemi či ořechy, čokoládou, koktejlovými třešněmi, kandovaným ovocem či strouhanou citrusovou kůrou.

<

Sladké domácí cannoli plněné smetanou ze sýra ricotta a pistáciemi

Co budete potřebovat:

trubičky cannoli, 1 balení ricotty, lžíce medu, moučkový cukr na posypání, sekané pistácie, hoblinky čokolády

Postup:

Smíchejte ricottu s medem a utřete do hladka. Směs dejte do cukrářského sáčku, kterým trubičky cannoli naplníte. Konce ozdobte sekanými pistáciemi, hoblinkami čokolády, lze přidat i kandované ovoce či sekané ořechy. Posypte cukrem moučkou.

Cannoli se skořicí a pomeranči

Co budete potřebovat: trubičky cannoli, 1 balení ricotty, moučkový cukr, pomerančovou kůru a trochu pomerančové šťávy, skořici a plátky pomeranče na ozdobu

Jak na to: Ochuťte ricottu cukrem moučkou, nastrouhanou pomerančovou kůrou a šťávou dle chuti tak, aby vznikl sladký krém. Dejte jej do cukrářského sáčku a naplňte vnitřek trubiček. Ozdobte kousky pomeranče, lze využít i jiné ovoce, například koktejlové třešně či kompotované hrušky. Na talíři ozdobte sypanou skořicí a cukrem moučkou a podávejte.

Náš tip: Pokud se vám nechce trubičky péct, můžete je zakoupit v prodejnách La Formaggeria Gran Moravia. Do konce roku je pořídíte v akci, kdy dostanete tři kusy za cenu dvou!

 

 

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Nezdržujte se na home office s přípravou jídla! Tyto recepty zvládnete raz dva

19.11.2020 | Epidemie koronaviru a s ní spojená karanténa, home office a zavřené restaurace... To vše nás letos donutilo změnit stravovací návyky a začít se více otáčet v kuchyni. Vaření však nemusí být „časožrout“. Máme pro vás nápady na rychlé recepty na kompletní menu, které zabere jen chvilku.

Dvě legendy o svatomartinské huse a dva skvělé recepty

11.11.2020 | To, proč se na svátek svatého Martina peče husa, není jasné. Existují dvě legendy. Jedna praví, že husy rušily Martina při kázání, a tak je nechal upéct. Druhá, že se mezi husami nějakou dobu ukrýval, aby nebyl jmenován biskupem. Ať tak, či onak, shodneme se na tom, že tradice je to výtečná.... zvlášť s knedlíkem.

Svět slaví Halloween, víte ale kde a jak?

30.10.2020 | I když mnoho lidí považuje Halloween za ryze americký svátek, jeho počátky spadají na území Evropy. Byli to totiž Keltové, kteří tak slavili začátek zimy. Samhain, jak se svátek dříve nazýval, obsahoval celou řadu obřadů a zvyklostí a na území Skotska a částečně v Irsku se slaví dodnes.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont