Kdo získal ocenění Česká chuťovka?

Kdo získal ocenění Česká chuťovka?

24.10.2014 | Na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže o značku Dobrý tuzemský potravinářský výrobek Česká chuťovka 2014 a Dětská chuťovka 2014 si za přítomnosti předsedy Senátu pana Milana Štěcha převzalo plakety a diplomy celkem 47 výrobců, kteří uspěli s 82 výrobky.

Značku Dětská chuťovka 2014 pak může od letoška používat 19 českých potravinářů pro 23 svých výrobků. Titulem Rytíř české chuti byl dekorován pan František Horák z pivovaru Svijany za zásluhy o české pivo a nepřehlédnutelný zvuk svijanského piva.

Značky Česká chuťovka a Dětská chuťovka si získávají stále větší oblibu nejen mezi výrobci potravin, ale i u distributorů a spotřebitelů, protože srozumitelně sdělují zákazníkům, že oceněný výrobek je nejen českého původu, ale je také zaručeně kvalitní a chutný. Bez kvalitních surovin a šetrných technologií totiž nelze vyrobit ani skutečně chutnou potravinu.

Soutěž se tak snaží podporovat trendy směřující ke správné výživě a zdravému životnímu stylu tím, že upřednostňuje kvalitu před kvantitou, jinými slovy pochutnání si před přejídáním. Obě hodnotitelské komise, jak ta pod odbornou garancíVýzkumného ústavu potravinářského  Praha, která uděluje značku Česká chuťovka, tak i dětská porota udělující značku Dětská chuťovka, měly podle slov svých členů letos opět těžší úlohu, protože kvalita i chuťové vlastnosti hodnocených českých potravin se ve všech kategoriích oproti loňsku opět zlepšily. Což je dobrá zpráva zejména pro zákazníky – čeští výrobci potravin se v náročné konkurenci na trhu zaměřují stále více na kvalitu a potažmo i chuť svých výrobků.

Seznam nejen těch letošních, ale všech i v předchozích letech oceněných potravin, které dosud získaly značku ČESKÁ CHUŤOVKA nebo DĚTSKÁ CHUŤOVKA, a  další informace a zajímavosti o soutěži naleznou zájemci o kvalitní a chutné české potraviny na www.ceskachutovka.cz

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Děti ve školách mají méně cukrů. Že by se projevila pamlsková vyhláška?

13.02.2019 | Vyhláška, která zakazuje prodej pamlsků ve školách, zdá se funguje dle očekávání. Konzumace slazených nápojů ve školách v posledních letech klesá. Vyplývá to z nové studie.

Prestižní hotel vydával hovězí za argentinské: Že by se naplnila ministrova slova?

18.02.2019 | Když ministr zemědělství Miroslav Toman poukázal na teoretickou možnost, že by některé restaurace mohly vydávat obyčejné hovězí maso za maso jiného, prestižního, původu, strhla se názorová přestřelka, kdy ministerstvo muselo ještě jednou vysvětlit, jak přesně byla ministrova slova míněna. Ovšem, zdá se, že verdikt nekompromisně dostál svého jména v tom nejsurovějším významu.

Restaurace klamou spotřebitele o původu masa: Jména hříšných podniků odtajněna

14.02.2019 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) našla v Česku před dvěma dny tři restaurace, v nichž majitel klamal zákazníky a uváděl jiný původ hovězího, než byla skutečnost. A další přibyly...

Únorové číslo CZ TEST je právě v prodeji

O potravinách koluje mnoho mýtů a polopravd. V únorovém čísle Vám proto nabídneme trochu jiný pohled na věc a některé z nich uvedeme na správnou míru.