Kaviár

Kaviár

09.04.2014 | Čím se liší nepravý kaviár od pravého?

<

Jako pravý (černý) kaviár se označuje ten, který je pouze z jeseterovitých ryb. Na světě existuje dvacet čtyři druhů jeseterů, ten pravý kaviár se však získává jen ze tří z nich a to z vyzy velké (belugy), jesetera ruského (osetry ) a jesetera hvězdnatého (sevrugy). Původní barva pravého kaviáru je bílá, postupně šedne a černá.  Jikry bývají drobné a obvykle mají jemnou chuť, která je jen mírně slaná.Jelikož je kaviár velmi žádaným zbožím, důsledkem je nadměrné lovení jeseterovitých ryb. Dnes je již proto lov těchto ryb dosti omezen.

Kaviár vyrobený z jiných ryb než jeseterovitých se nazývá kaviárem nepravým. Mezi jeho původce patří například losos, tuňák, ale i kapr. Barva nepravého kaviáru závisí na druhu použité ryby, obvykle má však barvu oranžovou až červenou.

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Co jsou IQ vejce: Opravdu je jejich nákup chytřejší?

29.06.2020 | Zajisté už jste někdy objevili při nákupu vejce označená jako IQ. Tato písmena mají poukazovat na jejich přidanou hodnotu. Jsou skutečně lepší a co je vlastně od klasických vajíček odlišuje?

Vše má svá pravidla. Víte, jak na nákup okurky nebo cukety?

07.08.2020 | Okurky patří k základnímu sortimentu zeleniny a na pultech obchodů se s nimi dá setkat po celý rok. V zimě a časně jarních měsících se dovážejí ze Španělska za vcelku příznivé ceny. Podobně je tomu u cuket. Ty jsou nejlevnější právě v letním období. Víte ale podle čeho si je vybrat?

3 odborníci vyvrací 10 mýtů o mase, které stále ještě kolují mezi spotřebiteli

25.06.2020 | maso je jediným plnohodnotným zdrojem bílkovin využitelných pro lidské tělo a také rezervoárem vitamínů, zvlášť A, E, D a B. Předpokladem je samozřejmě konzumace masa kvalitního. Naštěstí je ho na českém trhu dostatek. Stačí si jen SPRÁVNĚ vybrat a nepodléhat mýtům, které přežívají po celé generace.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont