Kam za vínem od 12. do 16. února? Výběr top akcí

Kam za vínem od 12. do 16. února? Výběr top akcí

07.02.2020 | Patříte mezi milovníky vína? Nenechte si ujít komentované prohlídky sklepů, řízené degustace nebo skvělý doprovodný program. Vytipovali jsme pro vás top akce, kde víno teče proudem.

<

12. únor

Město: Brno

Místo: Brno-Řečkovice, bývalý areál pivovaru, Palackého náměstí 9a

Kontaktní osoba: Vinná Lóže Koštýř - spolek

Telefon: 607748957

Telefon (alternativní): 603471067

E-mail: vinnaloze@email.cz

Řízená degustace Vinařství Kadrnka s prodejem degustovaných vín od vinaře proběhne ve středu 12. února v bývalém areálu pivovaru v Brně-Řečkovicích. Vinařství přejede opět představit osobně pan vinař Jindřich z Březí. Je majitelem mnoha ocenění ve vinařských soutěžích a jeho Ryzlink rýnský 2017 výběr z cibéb dosáhl na Šampiona bílých vín pro rok 2018 v soutěži Vinař roku. Vlašáky, ale i další vína jsou ve vinařské společnosti vyhledávaná a vysoce ceněná.

13. únor

Město: Broumov

Místo: klášter Broumov

Kontaktní osoba: Anna Jeřábková

Telefon: 724899002

E-mail: anna.jerabkova@klasterbroumov.cz

WWW stránka: www.vinoteka.broumovsko.cz 

Degustace vín proběhne ve čtvrtek 13. února v Benediktinských sklepích kláštera v Broumově. Cela ochutnávka bude zaměřená na ukázky snoubení vína s pokrmy a po degustaci si mohou hosté chutnaná vína zakoupit. Cena degustace je 500 Kč a trvá 1,5 hodiny. Sraz je v 18.30 hodin před klášterní kavárnou Café Dientzenhofer.

13. – 16. únor

Město: Praha 9 - Letňany

Místo: Výstaviště PVA EXPO

Kontaktní osoba: Společnost ABF, a.s.

E-mail: holidayworld@abf.cz

WWW stránka: www.holidayworld.cz 

Holiday World, 29. středoevropský veletrh cestovního ruchu, se uskuteční 13. až 16. února na výstavišti v Praze v Letňanech. Součástí veletrhu je prezentace nových propagačních a informačních materiálů z edice Krajem vína a jako zpestření také ochutnávka vybraných vín formou happy hours.

13. – 16. únor

Město: Zaječí

Místo: Vinařství U Kapličky

Kontaktní osoba: Lucie Jahodová

Telefon: 724054955

E-mail: recepce@vinarstviukaplicky.cz

WWW stránka: www.vinarstviukaplicky.cz

Valentýnské snoubení pokrmů s vínem proběhne o víkendu 13. až 16. února ve Vinařství u Kapličky v Zaječí. Po tři dny zde mohou hosté prožít nezapomenutelný romantický večer a vychutnávat vybrané speciality nádherně se snoubící s místními víny.

14. – 16. únor

Město: Lednice

Místo: VINAŘSTVÍ LEDNICE ANNOVINO a.s., Nejdecká 714

Kontaktní osoba: Iveta Pekajová

Telefon: 724331563

WWW stránka: www.vinarstvilednice.cz 

Den otevřených dveří a prohlídka vinařství nejen pro zamilované bude probíhat, jak jinak, během valentýnského víkendu ve vinařství Annovino v Lednici. Pro hosty jsou připravená romantická a růžová vína, koktejly, valentýnské soutěže a veršování i vinařské speciality a regionální produkty.

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Tajemství malých talířů a velkých sklenic, které se vám bude líbit

11.08.2020 | Kdo chce pochopit, jak moc velké porce nyní jíme, neměl by zamířit do supermarketu, ale do starožitnictví. Drobný kalíšek jako pro panenku je prý na víno a to, co vypadá jako dezertní talíř, je talíř na hlavní chod. Po návratu do moderní kuchyně pak člověk zjistí, jak je všechno obrovské...

Vinná okénka jsou zpět. Itálie se vrátila k trendu z roku 1600

10.08.2020 | Koronavirus oživil v Itálii prastarou tradici s temnou historií - vinná okénka, která v Toskánsku vznikla kolem roku 1600 za morové epidemie. Dírou vysekanou ve zdi vinoték a obchodů, velkou tak akorát, aby se do ní vešla ruka a sklenice s vínem, obchodník podá zákazníkovi nápoj.

Tip na rychlou večeři: Vaječná fritata

14.08.2020 | Míchaná už každý zná a volským okem také nepřekvapíte - i když nutno podotknout, že udělat jej opravdu dobré je také umění? Servírujte dnes večer fritatu.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont