Je libo dortík? Máme recept přímo od cukrářského mistra!

Je libo dortík? Máme recept přímo od cukrářského mistra!

16.05.2019 | Maďarský Dobošův dort s chilli twistem podle Josefa Maršálka vás dostane nejen svou chutí, ale i poměrně snadnou přípravou!

Budete potřebovat:

Těsto:

5 ks vejce

4 ks žloutky

200 g cukr krupice

200 g hladká mouka

100 g máslo

50 g voda

Náplň:

250 g máslo

125 g cukr krupice

40 g kakao

4 bílky

2 lžíce rumu

1-2 lžíce kávy i s logrem

Slané karamelky s chilli:

175 g cukr krupice

150 g mléko

50 g máslo

4 g sůl himálajská

1 vanilkový lusk

třpytky

¼ lžičky chilli


Příprava:

Z bílků a poloviny cukru ušleháme pevný sníh, ze žloutků a zbytku cukru ušleháme světlou pěnu a opatrně smícháme se sněhem; vmícháme zbylé ingredience. Na papír na pečení si nakreslíme 6 kol o průměru 24 cm, hmotu na ně rozdělíme a rozetřeme lžící. Pečeme při 180 °C jen dokud okraje nezrůžoví.

Necháme vychladnout. Ráfkem vykrojíme, pokud se během pečení roztekly. Na náplň nahřejeme ve vodní lázni všechny ingredience kromě másla do horka a vyšleháme do husté chladné pěny. Nakonec zašleháme změklé máslo a došleháme do pevna. Placky slepíme částí krému a zbylým do hladka zamázneme kraje i vrch dortu. Vychladíme.

Na karamelky přivedeme všechny ingredience k varu a vaříme za stálého míchání do světle karamelové barvy. Sundáme z ohně a necháme v hrnci asi 5 minut odpočívat. Dobře zamícháme, vylejeme a rozetřeme na pečící papír. Ještě vlažné nakrájíme na kostky. Necháme dobře vychladnout. Kostkami ozdobíme povrch dortu.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Recepty v barvách jara: Kuřecí polévka a řízečky s dipem

29.04.2019 | Dejte prostor svěžím a neotřelým chutím… Nakupujte kvalitu s chutí! Tato loga vám napomohou při výběru opravdu kvalitních potravin.

Čokoládo-kokosový dort, nepečený raz dva hotový

28.03.2019 | Máte chuť na sladkou tečku? Připravte si dort podle receptu pekařů a cukrářů Biopekárny Zemanka. Na ozdobui můžete použít i jejich čoko-kokosky, které dotáhnou chuť k dokonalosti.

Pokuty za dvojí kvalitu budou platit obchodníci

20.05.2019 | Až padesátimilionovou pokutu za tzv. dvojí kvalitu potravin budou platit obchodníci, nikoliv nadnárodní výrobci, uvedl dnes na tiskové konferenci ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD).

Porce květnového čtení míří do sítě!

V prodeji již od 30. 4.