Jaro plné svěžích chutí

Jaro plné svěžích chutí

24.02.2015 | Mnozí z nás považují čaj za typický zimní nápoj, jehož hlavní funkcí je především zahřátí. S prvními jarními paprsky máme ale tendence čaje opouštět. Víte ale, že lze s čaji vykouzlit jedinečné jarní nápoje plné svěžích chutí? Stačí sáhnout po různých druzích ovoce, sáčku kvalitního černého čaje a dát přípravě čaje jiný rozměr.

Nechte se inspirovat netradičními recepty na svěží jarní nápoje, které přináší značka kvalitních čajů Lipton. Nepotřebujete k tomu nic víc, než balení kvalitního černého čaje, citrusové ovoce a kousky skořice. I z tak mála lze připravit chutný nápoj, který svou svěžestí právě na jaře povzbudí.

 

Doušek plný ovoce

Budete potřebovat:

250 ml černého čaje Lipton

3 plátky grapefruitu

2 plátky pomeranče

2 plátky citronu

20 ml grenadiny

Sáček černého čaje zalijte čerstvě uvařenou vodou a nechte louhovat dle návodu. Přidejte ovoce a grenadinu. Promíchejte, aby se všechny ingredience důkladně spojily.


Tip k servírování: Vrch sklenic, ve kterých budete drinky podávat, potřete plátky grapfruitu po celém obvodu a obalte jej ve třtinovém cukru.


Přesně jako jablkový koláč

Budete potřebovat:

180 ml černého čaje Lipton

60 ml jablečného džusu nebo moštu

1 kousek celé skořice


Sáček černého čaje zalijte čerstvě uvařenou vodou a nechte louhovat dle návodu. Přidejte jablečný džus (nebo mošt), skořici a případně i trošku cukru. Na 5 minut ještě ohřejte, ale nepřivádějte k varu.

Tip k servírování:Pokud vám ze zimy zbyly nějaké sušené křížaly, přidejte je do hrnečku s nápojem a skořicí.

 

Tip:

Lipton Yellow Label v každém ze sáčku ukrývá čajové lístky nejvyšší jakosti z nejvýznamnějších plantáží světa. Díky této delikatese se můžete kdykoliv přenést do exotických zemí světa jako je Ceylon, Keňa či Jáva, kde se čajovníky pro jeho výrobu pěstují. Nejmladší lístky rostlin jsou s největší péčí ručně sbírány a opatrně sušeny tak, aby vytvořily silné čajové aroma a velmi delikátní chuť.

 


Lipton Yellow Label obsahuje 25 čajových sáčků a je k dispozici za maloobchodní doporučenou cenu 36,90 Kč.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Kouzla a čáry s podzimními surovinami z našeho kraje

29.10.2019 | S nadcházejícím podzimem dozrává spousta lokálního ovoce, zeleniny a plodů, které jsou typické pro náš kraj. Ale protože je jich všude plno a jsou snadno k sehnání, občas na jejich úžasné vlastnosti zapomínáme.

Servírujte virgin drinky, tady jsou tipy od barmana

06.09.2019 | Jiří Boháč letos pro Mattoni připravil čtyři zcela nové recepty na nealko koktejly inspirované aktuálními trendy. Drinky odlehčil a do jejich složení zařadil tropické ovoce, sirupy i populární matchu. Jejich umíchání zvládne doma každý, kdo se chce osvěžit nebo překvapit přátele na party.

Tartaletky s ovocem

15.06.2015 | Malé koláčky z křehkého těsta, patří mezi oblíbené dezerty, které vypadají dokonale a chutnají ještě lépe. Navíc jejich příprava není náročná, stačí trocha trpělivosti při výrobě košíčků, zručnosti při míchání vanilkového krému a fantazie při zdobení ovocem...

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Únorové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont