Jak vybrat špekáček?

Jak vybrat špekáček?

24.06.2014 | Jak poznat při nákupu špekáček, který se nad ohněm celý nerozteče?

<

První rada zní - vyhněte se všem výrobkům nesoucím názvy jako buřt, buřtík, opékáček či táboráček. Vždy kupujte jen výrobky s visačkou špekáček, neboť ty jsou na rozdíl od všech napodobenin legislativně upraveny. Špekáček musí obsahovat nejméně 40 % masa a obsah tuku nesmí být vyšší než 45 %. Narazit byste v něm neměli ani na žádné separáty či zbytky kůže, barviva či soju. Ještě více byste si měli pochutnat na špekáčcích označených evropským logem Zaručená tradiční specialita, kde jsou normy ještě o poznání přísnější (38,5 % hovězího masa, 17,5 % vepřového). Jejich cena bude sice zpravidla vyšší, ale máte jistotu, že se vám nad ohněm nenávratně nerozplynou.

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Pravý nebo "levý": Vyznáte se v kaviáru?

15.09.2020 | Kaviár patří mezi vyhlášené delikatesy. Ne všechny rybí jikry konzervované v soli jsou kvalitní. Kaviár rozlišujeme dokonce hned na tři druhy. Koupit si můžete pravý, nepravý nebo kaviárovou pastu.

Automaty na vejce a mlékomaty: Kdo hlídá hygienu a nezávadnost zboží?

07.07.2020 | Zejména v průběhu dovolených a na výletech využívají lidé k nákupu potravin stánkový prodej potravin a nápojů, případně prodejních automatů v areálech čerpacích stanic, nebo mlékomatů na farmách i v některých obcích. Jak je ale na tom nabízený sortiment s kvalitou?

Také odkrajujete špičku banánu?

07.07.2020 | Také vás babičky s oblibou strašily, že nesmíte jíst špičky od banánů, protože mohou být jedovaté?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont