Inspektoři: Pozor, tento doplněk je zdraví škodlivý

Inspektoři: Pozor, tento doplněk je zdraví škodlivý

17.12.2020 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) varuje spotřebitele před doplňkem stravy „VALENTUS SlimROAST OPTIMUM 118g, původem z USA (distributor: Valentus, Inc., Sioux Falls, SD 57106, USA, šarže: A28594912G).

<

Laboratorní analýza v akreditované laboratoři SZPI potvrdila v doplňku stravy přítomnost látky 2-phenylethylamin (PEA), a to v koncentraci 2618 miligramů na kilogram (mg/kg). Vzhledem ke zjištěnému množství uvedené látky byla předmětná potravina vyhodnocena jako škodlivá pro lidské zdraví.

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) vzorek odebrali v rámci kontroly internetového prodeje prostřednictvím kontrolního nákupu na sociální síti Facebook. SZPI důrazně doporučuje všem spotřebitelům, kteří zakoupili předmětnou šarži potraviny, aby ji nekonzumovali. Tuto informaci inspektoři zadaliá též do evropského systému rychlého varování pro potraviny a krmiva RASFF. Potravinářská inspekce doporučuje spotřebitelům, aby byli obezřetní při nákupu potravin na internetu

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Veterináři varují před nebezpečnou bakterií v krevetách ze Sapy

25.11.2020 | Veterináři varují před nebezpečnou bakterií, kterou mohou obsahovat zmražené krevety prodávané v pražské tržnici Sapa. ČR dostala před potravinami varování prostřednictvím systému rychlého varování ze Slovenska, kde se také tato potravina prodávala.

Z trhu se stahují rozinky z Íránu kontaminované ropnými oleji

17.09.2020 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) při kontrole ve velkoskladu zjistila, že 21 tun rozinek bylo kontaminováno ropnými oleji. Šlo o značku Rozinky Malayer. Distribuční společnosti - Orient Bohemia inspekce nařídila, aby je stáhla z trhu. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Na veterináře čekala v Libuši spousta prošlého masa a mléka

25.09.2020 | Veterináři odhalili v pražské Libuši nelegální sklad, v němž bylo přes 15 tun mléčných a masných výrobků, z toho deset tun po době minimální trvanlivosti. ČTK to dnes sdělil mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont