Inspekce uzavřela hospodu, minipivovar i prodejnu

Inspekce uzavřela hospodu, minipivovar i prodejnu

12.03.2015 | Ani další kontroly Státní zemědělské a potravinářské inspekce se neobešly bez uzavírání provozoven. Co a kde inspekce objevila?

Při kontrolách Státní zemědělská a potravinářská inspekce uzavřela z důvodu závažného porušení hygienických předpisů následující provozovny:

Herna Bar Lion (kontrolovaná osoba Anh Tran Nguyen), Sušilovo náměstí 16/24 Rousínov. V prostoru u barového pultu inspektoři zjistili nečistoty – prach, nedopalky, prázdné obaly od potravin a pavučiny. V podobné situaci se nacházel i sklad potravin, kde byly navíc stopy po zatékání vody a odlupoval se nátěr, který mohl kontaminovat uskladněné potraviny. Ve skladu na podlaze i stěnách chyběl obkladový materiál, umývadla na toaletách pro personál i hosty nebyla vybavena teplou tekoucí vodou a umývadlo u baru bylo nefunkční.

herna

Hospoda Na Hřišti (kontrolovaná osoba Jaroslava Suchá), Tasov 181. Při kontrole vyšlo najevo, že personál k mytí výčepního skla, sanitaci výčepního zařízení a při dalších činnostech používá vodu ze studny v sousedství provozovny, která dle předloženého protokolu není pitná, protože zde analýza potvrdila nadlimitní přítomnost koliformních bakterií.

hospoda

Asijské bistro (kontrolovaná osoba Thi Bich Ha Nguyen), 1. máje 2640, Rožnov pod Radhoštěm. Inspektoři v kuchyni zjistili silné nánosy mastnoty a prachu na kuchyňských zařízeních a na stěnách. Pod zařízením a v hůře dostupných místech kontrola zjistila i množství zbytků potravin. V lednici provozovatel skladoval polotovary zároveň se syrovým masem, suroviny nebyly nijak odděleny a mohlo tak docházet ke vzájemné kontaminaci. Obdobně neutěšenou situaci inspektoři zjistili i ve skladu potravin.

Thi_Bich

Herna-bar (kontrolovaná osoba Dai Nguyen Van), Sokolovská 407/53, Karlovy Vary. Kontrola potvrdila zanedbání celkové údržby provozovny, v prostoru u barového pultu inspektoři zjistili zašlé nečistoty, prach a pavučiny a chaldící zařízení pro skladování otecřených nápojů v zašlém a nečistém stavu. Provozovatel zde nezajistil oddělené WC pro hosty a personál. Tato společná toaleta nebyla vybavena přívodem teplé tekoucí vody a dveře byly znečištěné a poškozené.

bar

Perón restaurant (kontrolovaná osoba Hung Dinh), Nádražní 300, Benešov. Důvodem zákazu byl zcela nevyhovující stav prostor pro uskladnění KEG sudů s pivem a limonádou. Vyskytovalo se zde velké množství nečistot, souvislá vrstva prachu a odpad - znečištěné pneumatiky od osobních automobilů. Inspektoři uložili zákaz užívání prostor v části provozovny – sklad KEG sudů.

Restaurace - Myslivna (kontrolovaná osoba Kateřina Dohnalová), Kyjovská 1272/2, Dolní Bojanovice. V prostorách kuchyně inspektoři zjistili špinavý strop s odlupující se malbou, která mohla kontaminovat připravované pokrmy, v hůře přístupných místech byly zjištěny dlouhodobé nečistoty, pavučiny, prach a další nepořádek. Mrazicí box v kuchyni nebyl v dobrém technickém stavu a olupující se části plastů mohly kontaminovat uskladněné potraviny. Umyvadlo u výčepního pultu určené k sanitaci výčepního skla nebylo vybavené přívodem teplé tekoucí vody stejně jako umyvadlo u toalet pro hosty.

restaurace

Minipivovar Tomáš Mikulica, Družstevní 28, Chýně. V prostorách, kde provozovatel skladoval slad a kde se nacházel šrotovník ke šrotování sladu, zjistili inspektoři velké množství exkrementů hlodavců, návnady na škůdce a skladování předmětů nesouvisejících s potravinářskou výrobou. V prostorách se rovněž nacházely otvory, kudy mohli dovnitř pronikat hlodavci a kontaminovat skladované suroviny.

minipivovar

Prodejna potravin společnosti HRUŠKA spol. s r.o., Třebechovice pod Orebem. Při kontrole inspektoři SZPI zjistili výskyt živé myši, trus myší  i požer potravin v zázemí provozovny. Prostory celkově nebyly udržovány v čistotě a v dobrém stavu.

Hruska

Při zjištění nepřijatelných hygienických podmínek v potravinářském provozu inspekce na místě uloží zákaz užívání prostor. Zároveň provozovateli prostřednictvím uloženého opatření nařídí, aby zjištěná pochybení napravil. Pokud provozovatel opatření splní, SZPI při opakované kontrole zákaz užívání prostor uvolní. V případě závažných porušení předpisů v oblasti hygieny inspekce s kontrolovanou osobou zahajuje správní řízení o uložení sankce.

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Analytici: Nejdražší brambory roku máme patrně za sebou

11.06.2019 | Květnové zrychlení růstu cen analytiky překvapilo. Nepočítali s tak výrazným růstem cen potravin, hlavně zeleniny. Brambory například meziročně zdražily o 88 procent a pivo kvůli cenám ječmene o 7,2 procenta. Vysoké ceny zemědělských výrobků jsou podle reakcí analytiků ovlivněny špatnou loňskou úrodou způsobenou suchem. Předpokládají, že vlna zdražování v dalších měsících opadne a druhá polovina roku bude klidnější. Očekávají návrat inflace ke dvěma procentům.

Dánsko je chlebíčková velmoc. Smørrebrød se tu navíc zapíjí kořalkou

13.06.2019 | Mysleli jste si, že chlebíčky jsou doménou české kuchyně? Omyl! Tahle země si na nich "ujíždí" ještě daleko více! Najdete je opravdu na každém rohu a množství kombinací budete jen ztěží počítat na prstech jedné ruky.

V cukrovince z Polska bylo třicetkrát více lepku, než se uvádělo

02.05.2019 | V cukrovince z Polska našla Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) třicetkrát více lepku, než odpovídá stopovému množství.

Vychází červnový CZ TEST

V prodeji již od 27. 5.