Inspekce objevila na pultech polská jablka s pesticidy

Inspekce objevila na pultech polská jablka s pesticidy

21. 6. 2018 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) objevila v tržní síti jablka z Polska s nadlimitním obsahem pesticidů.

 Letos jde o čtvrtý podobný případ u polských jablek, oznámil ČTK pracovník inspekce Radoslav Pospíchal.

Konkrétně šlo o pesticid chlorpyrifos v šarži nebalených jablek odrůdy Gala s označením V805223456. Inspektoři jablka odebrali v prodejně společnosti Ahold Czech Republic v Novém Jičíně.

Množství pesticidu dvacetinásobně překročilo maximální povolený limit. Dodavatelem jablek do Česka byla společnost Bakker z Divišova.

Čeští ovocnáři se už v lednu na Ovocnářských dnech v Hradci Králové vyslovili pro kontroly zdravotní nezávadnosti u všech jablek dovážených z Polska. Vedl je k tomu rostoucí počet odhalených případů jablek ošetřených zakázanými a zdraví škodlivými postřiky.

Ústřední ředitel SZPI Martin Klanica tehdy ovocnářům řekl, že inspekce se bude polským jablkům důsledněji věnovat.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

SZPI odhalila sedmou šarži jablek z Polska s obsahem pesticidu

3. 9. 2018 | Už sedmou šarži jablek odrůdy Golden Delicious původem z Polska obsahující nadlimitní množství pesticidu odhalili inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI).

Veterináři častěji kontrolují přepravu potravin, našli 324 chyb

7. 8. 2018 | Státní veterinární správa (SVS) ve spolupráci s policisty a celníky letos zvýšila počet kontrol potravin živočišného původu během jejich přepravy.

SZPI uzavřela Tesco v Aši, v prodejně byl myší trus

4. 9. 2018 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uzavřela v pondělí obchodní dům řetězce Tesco v Aši na Chebsku. Důvodem jsou nezvládnutá deratizační opatření.

Aktuální číslo

v prodeji od 27.8.