Inspekce objevila na pultech polská jablka s pesticidy

Inspekce objevila na pultech polská jablka s pesticidy

21. 6. 2018 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) objevila v tržní síti jablka z Polska s nadlimitním obsahem pesticidů.

 Letos jde o čtvrtý podobný případ u polských jablek, oznámil ČTK pracovník inspekce Radoslav Pospíchal.

Konkrétně šlo o pesticid chlorpyrifos v šarži nebalených jablek odrůdy Gala s označením V805223456. Inspektoři jablka odebrali v prodejně společnosti Ahold Czech Republic v Novém Jičíně.

Množství pesticidu dvacetinásobně překročilo maximální povolený limit. Dodavatelem jablek do Česka byla společnost Bakker z Divišova.

Čeští ovocnáři se už v lednu na Ovocnářských dnech v Hradci Králové vyslovili pro kontroly zdravotní nezávadnosti u všech jablek dovážených z Polska. Vedl je k tomu rostoucí počet odhalených případů jablek ošetřených zakázanými a zdraví škodlivými postřiky.

Ústřední ředitel SZPI Martin Klanica tehdy ovocnářům řekl, že inspekce se bude polským jablkům důsledněji věnovat.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

SZPI našla v Tescu polskou kapustu s velkým množstvím pesticidu

8. 11. 2018 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) našla v děčínském obchodě řetězce Tesco kapustu, která obsahovala pesticid chlorpyrifos v množství, které šestnáctkrát přesahovalo limit.

Veterináři na D11 našli půl tuny nevhodně převážených potravin

7. 10. 2018 | Veterináři našli v uplynulém týdnu při kontrole vozidla na dálnici D11 v Pardubickém kraji půl tuny potravin přepravovaných za nevhodných teplotních podmínek.

V Sapě byl odhalen nelegální sklad se dvěma tunami ryb

23. 10. 2018 | Veterináři s celníky našli v areálu vietnamské tržnice Sapa v pražské Libuši neregistrovaný sklad s více než dvěma tunami ryb a mořských plodů.

Aktuální číslo

V prodeji od 29. 10.