I po ,light‘ jídle můžete ztloustnout!

I po ,light‘ jídle můžete ztloustnout!

16.01.2020 | Také vám hodně času při nakupování zabere pečlivé třídění a vybírání těch nejdietnějších (lehkých, nízkokalorických, nízkotučných, ,light‘) potravin, které vám zaručí, že si udržíte postavu jak proutek? Při konzumaci těchto výrobků byste si určitě měli dát pozor na to, jestli potravina doopravdy plní svůj účel.

<

I když slůvko „light“, které všude na světě označuje potraviny se sníženým obsahem kalorií, nalezneme na obalech mnoha výrobků, české právní předpisy tento pojem oficiálně vůbec neznají. Výrobci ho tedy teoreticky mohou použít v záhlaví výrobku podle vlastního uvážení. Tak se může stát, že výrobek „light“ má víc kalorií než jeho klasický protějšek.

Potravinářské produkty označené nápisem „light“ mají ve většině případů snížený obsah energie, tuků, nebo cukry nahrazené umělými sladidly. Ale pozor! Někdy sice mají snížený obsah cukrů, ale na úkor vyššího množství tuků. Takové potraviny jsou vhodné spíš pro diabetiky, ale k hubnutí se rozhodně nehodí. Vyplatí se proto před koupí prozkoumat množství všech složek a porovnat je s klasickou verzí potraviny. Pokud bude energetická hodnota, cukry a tuky na nižší hodnotě, hubnout se s potravinou dá.

Kromě označení „light“ se setkáváme s výrobky označenými jako „nízkokalorické“, „nízkotučné“ apod. I zde je nutné si důkladně prostudovat přesné složení, které musí být uvedené na etiketě. Zajímat by nás měl obsah vitaminů, minerálů, vlákniny a dalších látek, které mohou, ale také nemusí být našemu tělu prospěšné.

Ostatní pojmy (dietní, bez tuku, bez kalorií apod.) definovány nejsou, neříkají nic o obsahu látek v dané potravině a často jsou pouhým reklamním trikem.

Úskalí „light“ potravin

Pro toho, kdo chce hubnout, není tak důležité, kolik procent energie ušetří, ale jak vypadá celý jeho jídelníček. „Je směšné, když někdo řeší, zda si dát místo obyčejného jogurtu s pouhými třemi gramy tuku, lehký půlprocentní, ale pak se klidně naláduje klobásou, která obsahuje tuku gramů padesát,“ říká Václava Kunová z Fóra zdravé výživy, společnosti sdružující odborníky z oborů potravinářství, biologie, lékařství a dietologie.

Odlehčených potravin sníme víc

Na některé lidi působí slůvko „light“ přímo magicky. Považují je za synonymum pro „zdravé“ a to je odvádí od toho, aby o skladbě své stravy přemýšleli. A to je zásadní chyba. V důsledku takového uvažování, a proto, že mají „light“ potraviny většinou méně výraznou chuť, často si jich jejich konzumenti naloží na talíř víc, v domnění, že i přesto budou hubnout.

Výsledky se však dostaví jen tehdy, pokud si člověk nově zvykne jíst stejné nebo menší množství „light“ jídel než na jaké byl zvyklý z dřívější konzumace nedietních „těžkých“ potravin. „Člověk nesmí propadnout názoru, že když je majonéza ,light‘, tak si ji může dát místo jedné lžíce klidně čtyři. Pokud má mít používání ,light‘ potravin smysl, je třeba zachovávat množství, na které byl člověk zvyklý.“

Víte, že:

  • nízkoenergetický (nízkokalorický) obsahuje méně než 170 kJ/100 g nebo méně než 80 kJ u tekutých potravin
  • neenergetický (bez kalorií) obsahuje méně než 17 kJ/ 100 ml; týká se jen tekutých potravin
  • s nízkým obsahem tukuobsahuje méně než 3 g tuku/100 g nebo méně než 1,5 g/100 ml u tekutých potravin
  • bez tuku obsahuje méně než 0,5 g tuku/100 g nebo 100 ml
  • s nízkým obsahem cukruobsahuje méně než 5 g cukru/ 100 g nebo 100 ml
  • bez cukru obsahuje méně než 0,5 g cukru/100 g nebo 100 ml
  • se sníženým obsahem...(energie, tuku, cukru...) obsah energie nebo živiny je snížen nejméně o 30 % oproti porovnatelnému výrobku; musí být uvedeno, co vedlo ke snížení energie
  • „lehký“, „light“ – obdobně jako „se sníženým obsahem“, ale navíc s poukazem na vlastnosti, v důsledku kterých je výrobek „lehký“

„Light“ potraviny – jak, pro koho!

Má tedy vůbec smysl „light“ potraviny kupovat? Jednoznačná odpověď neexistuje. Záleží na druhu potraviny, na množství a především na tom, kdo se je chystá konzumovat. „Dívka na pokraji mentální anorexie, která bude jíst jen ,light‘ potraviny, bude mít obsah tuku v jídelníčku tak nízký, až to bude nebezpečné. Na druhé straně u obézního člověka, který hlídá každou kalorii, to smysl mít může,“ soudí Václava Kunová. A dodává: „Není žádný důvod ,light‘ potraviny vynášet do nebe, jako tomu bylo dřív. Stejně tak by bylo nesprávné je všechny šmahem odmítnout.“

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně ke koronaviru: Doporučení SZPI a SZÚ

14.09.2020 | Vzhledem k narůstajícímu počtu případů a bohužel i mýtů, které kolují mezi lidmi, vydali inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce doporučení spotřebitelům i provozovatelům potravinářských podniků.

Pravý nebo "levý": Vyznáte se v kaviáru?

15.09.2020 | Kaviár patří mezi vyhlášené delikatesy. Ne všechny rybí jikry konzervované v soli jsou kvalitní. Kaviár rozlišujeme dokonce hned na tři druhy. Koupit si můžete pravý, nepravý nebo kaviárovou pastu.

Díky narozeninám své dcery dnes dovážím měsíčně 3 kamiony potahovací hmoty na dorty

16.09.2020 | Nikdy nepekla a přesto dnes vede firmu, která dodává potahovací hmotu cukrářkám po celém Česku a části Evropy. Jak vidí sladký svět Monika Grgulová, zakladatelka Dortisimo.cz?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont