I jídlo má svůj makeup: Tyto triky se používají při jeho focení

I jídlo má svůj makeup: Tyto triky se používají při jeho focení

04.01.2019 | Kolikrát už jste byli smutní, když jste si objednali úžasně naducaný hamburger podle obrázku a z krabičky na vás vypadly dvě rozpadlé housky, ze kterých vám navíc do klína vyjelo maso, nebo jste si poručili dortík z menu s božskou šlehačkovou čepicí a na váš stůl přistálo spíš rozbředlé bláto? S vašimi chutěmi si právě pohrál šikovný fotograf a food stylista.

Obrázek vzácně vypadá jako realita. Na druhou stranu - je otázkou, jestli to, co na vás z plakátu kouká, skutečně chcete jíst. Pravdou je, že lahodně vyhlížející kulinářské nápady, které vidíme v reklamách, by byly cokoli jiného než chutné a patrně by nebylo ani spravedlivé je identifikovat jako jídlo.

Dáte si lepidlo po ránu?

Vezměte si příklad – snídaňové cereálie. Také vidíte tu fotku z krabičky, do které teče úplně pomalu mléko přímo od kravičky? Nenechte se zmást. Ve skutečnosti by tam mléko nateklo tak rychle, že by se nedalo ani vyfotit, takže se používá lepidlo nebo bílé mýdlo. Bezbarvým lepidlem je také potřeno vše, co má vypadat šťavnatě a oplývat vysokým leskem. Potírá se jím maso i hamburgerové housky, ovoce i zelenina. Mňam!

Maso? A kdo by se s tím vařil?

Maso se zásadně nevaří, ani nesmaží – nijak se tepelně neupravuje. Důvod? Smrsklo by se a kdo by se s ním vařil, když má foodstylista takový arzenál laků, sprejů a barev. Chutě nenahání ani způsob, jak nasimulovat páru. Nad propečeným kuřátkem, které je ve skutečnosti syrové, jen se potřelo směsí hnědého barviva, glazury a benzínu, se vznáší pára z namočené buničiny, kterou stylisté před tím na chvilku dali do mikrovlnky.

Hamburger se třemi patry?

Ani burgery nejsou tak objemné, jak se zdá. To, co z nich ve skutečnosti „big macky“ dělá, není nic než pár párátek, která se šikovně naaranžují k pohledové straně a buničina, kterou se patra vystýlají. Také cibule by nedržela bez pinetek a výztuží, stejně jako salát, který je pro jistotu potřen lepidlem – to, aby byl opravdu čerstvý!

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Máte správně uspořádanou lednici? Tady jsou tipy, jak na to!

18.03.2019 | Radí Josef Baxant, technický manažer společnosti Tesco

Maso nakažené salmonelou je pod kontrolou!

21.02.2019 | Dovozci musí od dnešního dne veškeré hovězí maso z Polska zkontrolovat v certifikované laboratoři.

Čas na očistu! 6 druhů zeleniny, díky kterým se budete cítit fit

14.03.2019 | Existuje celá škála reklam, které nás nabádají ke koupi detoxikačních směsí. Přitom stačí jen zajít do obchodu a koupit kvalitní zeleninu.

Březnový CZ TEST je tady!!!

A s ním i souhrn aktuálního dění ze světa potravin! Jsou snad ryby plné toxinů, proč nechat dršťkovou raději v obchodě otrlejším a proč sojové mléko nikdy nenahradí to kravské? Nejen tyto informace najdete objektivně podané jen u nás, a to ve spolupráci s odborníky z Potravinářské komory ČR!