Hovězí tataráček podle šéfkuchaře Lukáše Holého

Hovězí tataráček podle šéfkuchaře Lukáše Holého

26.02.2020 | Dobrý tataráček přijde vhod jako předkrm před rodinnou večeří i chuťovka k vínu, když k vám na návštěvu přijdou přátelé. Naučíme vás lehčí variantu, kterou si všichni tak oblíbí, že se k vám budou rádi vracet,

Budete potřebovat:

Hovězí tataráček

400 g vyzrálého hovězího ořechu

2 zauzené žloutky

jedna najemno nakrájená šalotka

4 lžičky kečupu (nejlépe domácího)

sůl a čerstvě mletý pepř dle chuti

Marinovaná cibule

1 bílá cibule

Pivní majonéza Ossegg

3 žloutky

lžička ostré hořčice

50 ml černého piva Balthasar 13 OSSEGG

šťáva a kůra z jednoho citronu

sůl, pepř a drcený kmín

200 ml slunečnicového oleje

Kmínová drobenka

80 g chlebové strouhanky

1 lžička drceného kmínu

100 g másla

K podávání

jemně nasekaná kyselá okurčička

Postup:

Začneme přípravou jednotlivých kroků receptu, tatarský biftek z hovězího masa připravíme nakonec. Marinovaná cibule (den předem): cibuli nakrájíme na velmi tenké plátky a potom ji necháme marinovat ve velmi výrazném láku z vody, octa, cukru a hořčičného semínka. Minimálně 24 hodin.

Uzené žloutky: syrové žloutky vložíme do nádoby, kterou pečlivě uzavřeme potravinovou fólií a udící pistolí žloutky podle chuti zaudíme.

Pivní majonéza Ossegg: tyčovým mixérem spojíme žloutky, hořčici, pivo, pepř, kmín, sůl a citron a potom postupně přidáváme olej a šleháme do požadované konzistence majonézy.

Kmínová drobenka: orestujeme strouhanku a kmín, přidáme máslo a dále prohříváme. Vzniklou drobenku zbavíme přebytečného tuku na kuchyňské papírové utěrce.

Hovězí tataráček: maso vyndáme z lednice a nakrájíme na velmi tenké plátky. Ty potom krájíme na nudličky tenké jako sirka. Nudličky pokrájíme na malé kousky. Maso nakonec nasekáme na jemnou směs. Důležitá je rychlost zpracování, aby nám maso nezteplalo. Masovou směs promícháme vidličkou s najemno nakrájenou šalotkou, zauzenými žloutky, dochutíme kečupem, osolíme a opepříme dle chuti.

Servírování

Tvořítkem či lžící připravíme požadovaný tvar a na talíři ozdobíme najemno nasekanými kyselými okurkami, marinovanou cibulí, pivní majonézou a kmínovou drobenkou. Tatárák podáváme s opečeným chlebem na grilu nebo s topinkami osmaženými na oleji a potřených česnekem.

 

K hovězímu tataráčku s pivní majonézou OSSEGG doporučujeme pivo Philipp 12 OSSEGG pro které si můžete zaskočit do restaurace OSSEGG, Římská 45, Praha. Mají točené i lahvové.

 

 

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Květiny v kuchyni – které používat a jakým se raději vyhnout?

08.04.2020 | Při výběru vhodného zdobení musíte být opatrní a volit pouze ty rostliny, které jsou zaručeně bezpečné a jedlé. Takových druhů je naštěstí mnoho a o výběr tak nouzi mít nebudete, stačí se jen řídit instrukcemi pro jejich sběr.

Čaj vedle cibule a banán v lednici?

10.04.2020 | Pokaždé, když přijdeme domů s nákupem, ho musíme někam uložit. Část ho dáme do mrazáku, část do lednice. Některé potraviny přijdou do spižírny a ten, kdo má štěstí, může něco uložit třeba i do sklepa.

Co vařit, když jste zůstali doma s dětmi? Zkuste tyto recepty, které podpoří i imunitu

18.03.2020 | Vládní opatření posledních dní zkomplikovalo situaci v mnoha rodinách, školy jsou zavřené, rodiče zůstávají s dětmi, učí se s nimi, pracují mimo kancelář a denně vaří. Co vhodného připravit, abyste v kuchyni trávili co nejméně času? Inspirujte se tipy na rychlé pokrmy, které nejen zasytí ale i posílí imunitu.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Dubnové jarní číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont