Hořká čokoláda

Hořká čokoláda

05.08.2014 | Je hořká čokoláda opravdu zdravá?

<

Hořká čokoláda není jen oblíbenou pochoutkou, ale také účinným lékem. Lékaři zjistili, že pravidelná konzumace kvalitní hořké čokolády snižuje krevní tlak a chrání cévy. Střevní mikrobi umožňují snadné zpracování hůře stravitelných látek obsažených v kakau, čímž vznikají molekuly, které působí protizánětlivě, chrání cévy před poškozením a snižují riziko cévní mozkové příhody. Čím více hořké čokolády sníme, tím více se těmto mikrobům daří a produkují prospěšné látky. Blahodárné účinky čokolády mohou ještě zvyšovat prebiotika, která stimulují růst bakterií. Ta se nacházejí například v česneku či otrubách. Prospěšná je také kombinace s ovocem, jako je třeba granátové jablko.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Co jsou IQ vejce: Opravdu je jejich nákup chytřejší?

29.06.2020 | Zajisté už jste někdy objevili při nákupu vejce označená jako IQ. Tato písmena mají poukazovat na jejich přidanou hodnotu. Jsou skutečně lepší a co je vlastně od klasických vajíček odlišuje?

3 odborníci vyvrací 10 mýtů o mase, které stále ještě kolují mezi spotřebiteli

25.06.2020 | maso je jediným plnohodnotným zdrojem bílkovin využitelných pro lidské tělo a také rezervoárem vitamínů, zvlášť A, E, D a B. Předpokladem je samozřejmě konzumace masa kvalitního. Naštěstí je ho na českém trhu dostatek. Stačí si jen SPRÁVNĚ vybrat a nepodléhat mýtům, které přežívají po celé generace.

Ořech a šněrovačka: Víte, kde je hledat u vepříka?

03.09.2020 | Průměrně sníme přes 40 kilogramů vepřového masa "hlavu" za rok. Na prvních příčkách je kýta, dále panenka a také krkovice, a to jsou poměrně "známé firmy". Víte, že prase má i ořech a šněrovačku, které patří mezi vyhlášené delikatesy?

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont