Hlídáte si příjem tuků? I těch skrytých?

Hlídáte si příjem tuků? I těch skrytých?

07.02.2020 | Tuky patří vedle bílkovin a sacharidů mezi základní živiny. Jejich běžná, nedostatečná, ale i nadměrná konzumace ovlivňuje zdraví člověka pozitivním i negativním způsobem. Zákeřné mohou být obzvlášť tuky skryté a je tedy jen na spotřebiteli, aby se v nich orientoval.

Tuky patří mezi velmi často diskutovaná témata v  souvislosti s  kvalitou stravování. O výživě byla napsána spousta knih. Je až s podivem, kolik rozporuplných informací týkajících se tuků v nich můžeme najít. Příčin je několik. Problém je, že tuky vždy konzumujeme jako součást celkové stravy a z pohledu vlivu konzumace tuků na lidské zdraví existuje spousta činitelů, jako je rovnováha příjmu a výdeje energie, poměr tuků a ostatních živin v rámci stravy, celková skladba mastných kyselin, které přijímáme ze všech potravin, stejně jako synergické či antagonistické působení některých živin na rizikové faktory neinfekčních onemocnění hromadného výskytu.

Mezi tato onemocnění se řadí srdečně cévní onemocnění, obezita, vysoký krevní tlak, diabetes 2. typu a  některá nádorová onemocnění. Záleží i  na tom, jak se s  tuky nakládá a  jaké tuky se používají k  různým účelům. Všechny tyto souvislosti je potřeba sledovat v celkovém kontextu. Autorům článků a  knih často chybí znalosti o  složení výrobků i  výrobních technologiích.

Co jsou skryté tuky?

Tuky se dělí na zjevné (například tuk určený na mazání na pečivo, olej apod.) a  skryté (tj. tuk obsažený v  potravinách, zejména v masných výrobích, sýrech, sladkostech nebo pečivu či některých pokrmech jako např. pizza). Viditelné tuky při nákupu (např. tuk v mase), přípravě pokrmů (používání olejů, mazání na chleba) nebo konzumaci vidíme, skryté tuky nevidíme.

Na skryté tuky je potřeba dávat větší pozor. Balené potraviny na trhu mají informaci o obsahu tuku a nasycených mastných kyselin uvedenu v rámci výživových údajů na obale. Je potřeba číst etikety. U některých potravin upozorňují na obsah tuku přívlastky vyplývající z legislativy jako např. „nízkotučný“, „polotučný“, „třičtvrtětučný“, „plnotučný“, případně uvedení obsahu tuku nad rámec výživových údajů, což usnadňuje informovaný, kvalifikovaný výběr.

Dávat si pozor na skryté tuky se týká hlavně nebalených potravin, kde tato informace chybí. Informace o výživové hodnotě by měly být k  dispozici na vyžádání u obsluhy, ale málokdo této možnosti využije. U hotových pokrmů v restauracích přehled zcela chybí.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Jogurty bez živých kultur a další mýty: Znáte je?

14.02.2020 | Mýty hýbou světem. A nevyhnuly se ani mlékárenskému sektoru. Doslechnout se tak můžete třeba i to, že jogurty už dávno živé kultury neobsahují nebo, že déle než 3 dny v lednici nevydrží.

Nahradí rajče syntetické laky a pryskyřice?

17.02.2020 | Rajče se pěstuje téměř všude na světě a jí se celý rok, proto ho lze snadno zpracovávat. Brzy by mohlo nahradit syntetické laky a pryskyřice na obalu konzerv.

Může vám salám doma explodovat?

13.02.2020 | Na sociálních sítích v Rusku vyvolal příběh ženy z Tuly, která si večer v obchodu koupila salám ruské výroby, velké haló.Salám totiž vybouchl. A tak jsme pátrali po tom, jestli je to vůbec možné!

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Únorové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont