František Chvalovský byl legendou českého i světového chmelařství

František Chvalovský byl legendou českého i světového chmelařství

29.11.2010 | Osmdesátiny by 30. listopadu oslavil František Chvalovský, který se výraznou měrou zasloužil o rozvoj českého i světového chmelařství. Chvalovský se celý život snažil zavádět do zemědělských provozů nejnovější poznatky výzkumu a u pěstitelů chmele si vydobyl velký respekt. Díky tomu byl delegován do čela chmelařských institucí a před devíti lety obdržel i nejvyšší možné vyznamenání na poli chmelařství.

<


František Chvalovský se narodil 30. listopadu 1930 v Praze. Dětství prožil na statku svých rodičů ve Zlovědicích u Podbořan a po zabrání tohoto území Němci v roce 1939 se rodina přestěhovala do vnitrozemí. Po konci války se Chvalovští vrátili na svůj statek, ale po únoru 1948 z něj byli podruhé vyhnáni. Po vojně nastoupil František do žateckého státního statku, kde pracoval jako agronom a později šéf hospodářství. Po kádrových čistkách byl ale propuštěn a v roce 1958 přišel do tehdejšího JZD Blšany, kde pracoval až do konce své aktivní činnosti.

Po roce 1990 stál v čele tvořících se chmelařských institucí. Jako předseda Družstva pro pěstování, zpracování a prodej chmele a Svazu pěstitelů chmele ČR pomohl k návratu původního majetku pěstitelům chmele a zasloužil se také o rozvoj chmelařského výzkumu. Významná byla i Chvalovského činnost na mezinárodním poli. Dvě funkční období stál v čele Mezinárodní organizace pěstitelů chmele (IHGC). Významně se také podílel na tvorbě světové chmelařské politiky a zasazoval se o co nejlepší pozici českých chmelařů.

Za svou práci získal řadu ocenění. Postupně byl pasován na Rytíře chmelového řádu I. a II. stupně a v roce 2001 převzal v Británii nejvyšší možné mezinárodní vyznamenání Velitel chmelového řádu III. stupně. Chvalovský byl otcem Františka Chvalovského, bývalého předsedy Českomoravského fotbalového svazu. Zemřel 25. ledna 2006 ve věku 75 let.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Okurky v plastových fóliích jako důkaz neekologického smýšlení? Přibrzděte...

01.12.2020 | Ne nadarmo se říká, že mnoho aktivistů škodí. Už jen proto, že se do této funkce nominují lidé bez patřičných znalostí a skrze veřejné kanály hlásají cosi o zamořování planety plasty a zbytečném balení potravin. Přitom právě obaly jsou mnohdy jedinou možností, jak potravinu ochránit před poškozením například při transportu.

Otevření restaurací je časovaná bomba, provozovatelé jsou připraveni

27.11.2020 | Většina, 87 procent restaurací a hostinců otevřou, v den, kdy jim to umožní vládní rozhodnutí. Vyplývá to z průzkumu v 8200 zařízeních, který provedl Plzeňský Prazdroj.

Restaurace otevřely, tak si pojďme zopakovat pravidla

03.12.2020 | Společně se čtvrtečním otevřením gastronomických provozů startuje také iniciativa Bezpečná restaurace, jejímž cílem je sjednotit hygienická pravidla v gastronomii a prostřednictvím marketingové kampaně podpořit jejich dodržování u hostů i obsluhy.

Nové číslo CZ TEST právě v prodeji!

Zajdětě si pro svou porci čtení o kvalitě potravin. Nové číslo koupíte v prodejnách BILLA, PENNY MARKET a KAUFLAND a na vybraných novinových stáncích sítě Valmont