Fond odebral sýru z Kroměřížska ocenění Regionální potravina

Fond odebral sýru z Kroměřížska ocenění Regionální potravina

30. 1. 2018 | Státní zemědělský intervenční fond (SZIF) odebral Kozojedskému dvoru z Nítkovic na Kroměřížsku značku Regionální potravina, kterou byl oceněn kravský polotučný sýr Bio Domovina. Důvodem je nižší obsah tuku v sušině, než který byl uváděn na etiketě výrobku.

ČTK to dnes sdělila mluvčí fondu Vladimíra Nováková. Podle jednatele dvora Jana Švába vzniklo při označení výrobku formální pochybení.

Sýr získal ocenění loni v červenci. Kontrola Státní veterinární správy (SVS) však zjistila u potraviny nesrovnalosti. "Výrobce deklaroval na obalu, že je obsah tuku v sušině u daného výrobku minimálně 46 procent, ale výsledek laboratorního šetření prokázal jen 39,09 procenta," uvedla mluvčí. Přípustná odchylka přitom činí 3,2 procenta.

Šváb dnes ČTK řekl, že vysvětlení špatně uvedeného údaje na obale je jednoduché. "My jsme toho sýra vyrobili jen deset, možná 15 kilogramů za celé září. Když jsme ho označovali pro účely inspekce, tak jsme použili starou etiketu. Tím, že jsme ho neuváděli ani na trh, protože jsme neměli dostatek mléka, tak nebyl sýr běžně vyráběný. Šlo o formální pochybení při označení výrobku předaného veterinární správě," řekl jednatel společnosti.

Pokud Státní zemědělská a potravinářská inspekce a SVS zjistí u oceněných výrobků jakoukoli nesrovnalost, okamžitě podle Novákové situaci řeší. V případě závažného pochybení je výrobci značka odebrána, což se stalo i nyní. "Dojde-li k odebrání značky, je to pro zákazníka důkaz, že o značku pečujeme a staráme se, aby se parametry, za které byl výrobek ohodnocen, neměnily. Udělením značky posouzení kvality nekončí, ale naopak začíná," uvedla Nováková.

Kozojedský dvůr byl podle ní vyzván k neprodlenému odstranění loga značky Regionální potravina Zlínského kraje z obalu zmiňovaného výrobku. Ze všech loni hodnocených výrobků oceněných značkou Regionální potravina přitom nevyhověl pouze jediný vzorek.

Akce Regionální potravina se loni konala poosmé, jde o celostátní klání pořádané v krajích. V současné době je držitelem značky přes 400 produktů ze 13 regionů Čech a Moravy. Ve Zlínském kraji se pravidelně koná i soutěž Perla Zlínska, která také oceňuje výrobce regionálních potravin.

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Dva čeští výrobci lihovin získali medaile na soutěži v USA

15. 5. 2018 | Dva čeští výrobci lihovin uspěli na jedné z největších soutěži lihovin World Spirits Competition 2018 v San Francisku. Palírna Radlík v Jílovém u Prahy získala tří stříbrné medaile a Baron Hildprandt palírny v Blatné zlatou medaili.

MZe chce vyřadit z dotovaného mléčného programu střední školy

18. 6. 2018 | Střední školy by měly být vyškrtnuty z dotovaného programu Mléko do škol. Návrh nařízení ministerstva zemědělství, které to umožní, projedná v úterý vláda. Státní rozpočet by tak měl ušetřit 440 milionů korun.

Vinaři z údolí Rhôny používají proti kroupám balonky se solí

4. 6. 2018 | Vinaři v údolí Rhôny na jihovýchodě Francie zvolili netradiční a inovativní způsob boje proti kroupám, které jim ničí úrodu. Blížící se živel zachytí radarem a pak vystřelují "chytré" balonky nesoucí nálož speciální soli.

Aktuální číslo

v prodeji od 30.7.