Firma z Vysokého Mýta vyráběla sušené maso bez povolení

Firma z Vysokého Mýta vyráběla sušené maso bez povolení

20.08.2018 | Společnost Original Viking CZ z Vysokého Mýta na Orlickoústecku vyráběla minimálně rok nelegálně sušené maso. Neměla povolení.

Firmě hrozí pokuta až půl milionu korun. ČTK to dnes sdělil v tiskové zprávě mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.

Veterinární inspektoři spolu s policií a živnostenským úřadem prověřovali podnět spotřebitele, kterému bylo po sušeném mase údajně špatně. Koupil ho ve sportovním klubu Falcon kickbox Vysoké Mýto.

"Nelegální výroba sušeného masa probíhala po dobu minimálně jednoho roku v měnících se pronajatých soukromých prostorách, které nebyly schváleny krajskou veterinární správou ani registrovány u živnostenského úřadu," uvedl Vorlíček.

Podnikatel s přezdívkou Viking CZ se pokoušel vybrat na crowfoundingovém serveru HitHit téměř 400.000 korun na rozjezd podnikání. Lidé mu ale přispěli jen jedno procento požadované částky. V neděli zveřejnil na facebookové stránce objednávky na Vánoce. Webová stránka firmy je nedostupná.

Prezentace a nabídka výrobků fungovala prostřednictvím facebooku. Distribuci podnikatel zajišťoval prostřednictvím sportovních klubů a kamenných prodejen. Veterinární správa provozovateli zakázala činnost i prodej. Podle veterinárního zákona firmě hrozí pokuta až půl milionu korun

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Europoslanci chtějí otevřenější testování bezpečnosti potravin

11.12.2018 | Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) by měl podle poslanců Evropského parlamentu transparentněji zveřejňovat informace o posuzování rizik týkajících se používání pesticidů či produkce geneticky modifikovaných potravin.

Nechutné! Takhle vypadá olej v některých fastfoodech

15.01.2019 | Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) vyhodnotili fritovací oleje v každé čtvrté kontrolované restauraci nebo rychlém občerstvení za nevhodné k lidské spotřebě.

Sledovali jsme, co udělají dva týdny s některými potravinami. Tady jsou výsledky!

03.01.2019 | Vejce, sýr, chléb, mléko, paštika, salám, čokoláda, džus, červené víno a dva týdny sledování, co se s nimi děje v čase. Nakonec jsme byli celkem překvapení. Nezlomní jedinci popadali jako vojáci po boji.

Aktuální číslo

V prodeji od 31. 12.