Firma z Vysokého Mýta vyráběla sušené maso bez povolení

Firma z Vysokého Mýta vyráběla sušené maso bez povolení

20. 8. 2018 | Společnost Original Viking CZ z Vysokého Mýta na Orlickoústecku vyráběla minimálně rok nelegálně sušené maso. Neměla povolení.

Firmě hrozí pokuta až půl milionu korun. ČTK to dnes sdělil v tiskové zprávě mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.

Veterinární inspektoři spolu s policií a živnostenským úřadem prověřovali podnět spotřebitele, kterému bylo po sušeném mase údajně špatně. Koupil ho ve sportovním klubu Falcon kickbox Vysoké Mýto.

"Nelegální výroba sušeného masa probíhala po dobu minimálně jednoho roku v měnících se pronajatých soukromých prostorách, které nebyly schváleny krajskou veterinární správou ani registrovány u živnostenského úřadu," uvedl Vorlíček.

Podnikatel s přezdívkou Viking CZ se pokoušel vybrat na crowfoundingovém serveru HitHit téměř 400.000 korun na rozjezd podnikání. Lidé mu ale přispěli jen jedno procento požadované částky. V neděli zveřejnil na facebookové stránce objednávky na Vánoce. Webová stránka firmy je nedostupná.

Prezentace a nabídka výrobků fungovala prostřednictvím facebooku. Distribuci podnikatel zajišťoval prostřednictvím sportovních klubů a kamenných prodejen. Veterinární správa provozovateli zakázala činnost i prodej. Podle veterinárního zákona firmě hrozí pokuta až půl milionu korun

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Inspekce zjistila v Tesku jablka s nadlimitním obsahem pesticidů

14. 8. 2018 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce zjistila nadlimitní obsah pesticidů u polských jablek Golden Delicious, které ve dvoukilovém balení prodávalo Tesco.

SZPI uzavřela Tesco v Aši, v prodejně byl myší trus

4. 9. 2018 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) uzavřela v pondělí obchodní dům řetězce Tesco v Aši na Chebsku. Důvodem jsou nezvládnutá deratizační opatření.

Upozorňování na různou kvalitu zůstalo v Německu bez odezvy

17. 9. 2018 | Ministerstvo zemědělství letos dvakrát upozornilo na různou kvalitu potravin prodávaných pod stejnou značku a podobným obalem v ČR a Německu.

Aktuální číslo

v prodeji od 27.8.