Firma z Vysokého Mýta vyráběla sušené maso bez povolení

Firma z Vysokého Mýta vyráběla sušené maso bez povolení

20.08.2018 | Společnost Original Viking CZ z Vysokého Mýta na Orlickoústecku vyráběla minimálně rok nelegálně sušené maso. Neměla povolení.

Firmě hrozí pokuta až půl milionu korun. ČTK to dnes sdělil v tiskové zprávě mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.

Veterinární inspektoři spolu s policií a živnostenským úřadem prověřovali podnět spotřebitele, kterému bylo po sušeném mase údajně špatně. Koupil ho ve sportovním klubu Falcon kickbox Vysoké Mýto.

"Nelegální výroba sušeného masa probíhala po dobu minimálně jednoho roku v měnících se pronajatých soukromých prostorách, které nebyly schváleny krajskou veterinární správou ani registrovány u živnostenského úřadu," uvedl Vorlíček.

Podnikatel s přezdívkou Viking CZ se pokoušel vybrat na crowfoundingovém serveru HitHit téměř 400.000 korun na rozjezd podnikání. Lidé mu ale přispěli jen jedno procento požadované částky. V neděli zveřejnil na facebookové stránce objednávky na Vánoce. Webová stránka firmy je nedostupná.

Prezentace a nabídka výrobků fungovala prostřednictvím facebooku. Distribuci podnikatel zajišťoval prostřednictvím sportovních klubů a kamenných prodejen. Veterinární správa provozovateli zakázala činnost i prodej. Podle veterinárního zákona firmě hrozí pokuta až půl milionu korun

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

Inspektoři: V těchto produktech jsme našli závažné prohřešky

09.04.2019 | Inspektoři odhalili v několika obchodech v Česku masové konzervy a sklenice z Polska s nižším podílem masa, než výrobci či distributoři uvádějí. Ve všech třech odhalených výrobcích byl podíl masa nižší oproti údajům na etiketě o více než desetinu.

Polský příběh nekončí: Máme tady dalších 540 kilogramů masa se salmonelou

11.04.2019 | Do Česka se dostaly další dvě zásilky kuřecího masa z Polska se salmonelou, dohromady vážily 540 kilogramů. Část masa se snědla, část veterináři dohledali.

Pozor, na internetu koluje doplněk stravy plný rtuti a olova!

08.04.2019 | Potravinářská inspekce velmi důrazně varuje před nebezpečným indickým výrobkem s enormním obsahem rtuti!