Firma z Vysokého Mýta vyráběla sušené maso bez povolení

Firma z Vysokého Mýta vyráběla sušené maso bez povolení

20. 8. 2018 | Společnost Original Viking CZ z Vysokého Mýta na Orlickoústecku vyráběla minimálně rok nelegálně sušené maso. Neměla povolení.

Firmě hrozí pokuta až půl milionu korun. ČTK to dnes sdělil v tiskové zprávě mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.

Veterinární inspektoři spolu s policií a živnostenským úřadem prověřovali podnět spotřebitele, kterému bylo po sušeném mase údajně špatně. Koupil ho ve sportovním klubu Falcon kickbox Vysoké Mýto.

"Nelegální výroba sušeného masa probíhala po dobu minimálně jednoho roku v měnících se pronajatých soukromých prostorách, které nebyly schváleny krajskou veterinární správou ani registrovány u živnostenského úřadu," uvedl Vorlíček.

Podnikatel s přezdívkou Viking CZ se pokoušel vybrat na crowfoundingovém serveru HitHit téměř 400.000 korun na rozjezd podnikání. Lidé mu ale přispěli jen jedno procento požadované částky. V neděli zveřejnil na facebookové stránce objednávky na Vánoce. Webová stránka firmy je nedostupná.

Prezentace a nabídka výrobků fungovala prostřednictvím facebooku. Distribuci podnikatel zajišťoval prostřednictvím sportovních klubů a kamenných prodejen. Veterinární správa provozovateli zakázala činnost i prodej. Podle veterinárního zákona firmě hrozí pokuta až půl milionu korun

PŘEDPLATNÉ

Mohlo by vás zajímat

SZPI našla v Tescu polskou kapustu s velkým množstvím pesticidu

8. 11. 2018 | Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) našla v děčínském obchodě řetězce Tesco kapustu, která obsahovala pesticid chlorpyrifos v množství, které šestnáctkrát přesahovalo limit.

Veterináři odhalili nelegální sklad kebabu na Českokrumlovsku

10. 10. 2018 | Veterináři s celníky v odhalili nelegální sklad polotovarů pro výrobu kebabu v Dolním Dvořišti na Českokrumlovsku.

V Sapě byl odhalen nelegální sklad se dvěma tunami ryb

23. 10. 2018 | Veterináři s celníky našli v areálu vietnamské tržnice Sapa v pražské Libuši neregistrovaný sklad s více než dvěma tunami ryb a mořských plodů.

Aktuální číslo

V prodeji od 29. 10.